Blog

Wytrzymałość mechaniczna iłów zdjęcie nr 2
10.01.2023

Strefa pieca tunelowego

W artykule znajdziesz:

Wytrzymałość mechaniczna iłów zdjęcie nr 3
Strefa pieca tunelowego

Wielopoziomowy (na wysokość) piec tunelowy, choć w praktycznych warunkach pracy zakładu pozostaje nadal wydajny, jest urządzeniem niedoskonałym tak ze względu na spadek temperatur, sięgający 350-400°C na początku strefy podgrzewania, jak i ze względu na niemożliwość automatycznego kierowania programem załadunku i wyładunku wyrobów. Z tych przyczyn w ostatnim dziesięcioleciu pojawiło się wiele wariantów rozwiązania systemu przesuwania wyrobów wypalanych w piecu tunelowym. Warianty te przedstawiono . W związku z tym powstał nowy i szybko rozwijający się kierunek w technologii wypalania wyrobów ceramicznych szybkościowe wypalanie przy jednopoziomowym odsłoniętym rozmieszczeniu wyrobów na podłożu z termoodpornego i termoizolacyjnego materiału porowatego, o czym będzie mowa dalej (program uprawnienia budowlane na komputer).

Ostatnią strefą pieca tunelowego jest strefa studzenia. Jej długość w piecach do wypalania wyrobów porcelany stołowej wynosi prawie połowę długości całego pieca, do wypalania wyrobów fajansowych do 00% tej długości (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Jako środki ułatwiające regulowanie temperatur wzdłuż przekroju i wysokości kanału stosuje się: 1) układ palników, sposoby ich rozmieszczenia i regulowania spalania, 2) układ doprowadzania powietrza do studzenia i spalania, 3) system rozmieszczenia otworów dymowych i regulowanie odprowadzania gazów’ spalinowych, 4) system kanałów trzonu, wózków’ i kanału podtrzonowego, 5) system ustawiania wyrobów, 0) system osłon gazowych (uprawnienia budowlane).

Osłony gazowe spełniają również funkcje rozdzielające. Rozdzielają fazy ze środowiskiem utleniającym od faz ze środowiskiem redukującym. Na granicy faz utleniającej i redukującej rozdzielenie gazów powinno być dokładnie widoczne przez wzierniki przedsionka wlotowego. Podczas spalania nadmiaru środka redukującego w’ strumieniach powietrza wdmuchiwanego przez szczeliny osłony pod sklepieniem widoczny jest płomień. Środowisko gazowe w piecu powinno mieć na odcinku redukcji wygląd półprzezroczystej mgły, bez jakichkolwiek widocznych strumieni wirowych świadczących o nieprawidłowej pracy palników lub o zakłóceniu aerodynamicznych warunków ich pracy (program egzamin ustny).

Palniki

W piecach tunelowych i konwejerowych palniki pracują w warunkach niezmiennych; dla każdego palnika wyznacza się, zależnie od miejsca jego ustawienia, określoną wartość zużycia gazu i powietrza. Dlatego dobiera się odpowiednie typy i wymiary palników, możliwie nawet różnych konstrukcji, ale spełniające wymagania dotyczące doprowadzania gazu i powietrza. W piecu tunelowym o długości 121 m (do wypalania izolatorów wysokiego napięcia) wymagane jest doprowadzenie gazu do palników w ilości od 10 do 30 m3/h. Dobranie podobnych palników do pracy w warunkach stałych nie byłoby rzeczą trudną, gdyby nie konieczność zastosowania kilku palników o wysokim współczynniku nadmiaru powietrza równym 1,8 (opinie o programie).

Palniki pieców o działaniu okresowym pracują w warunkach zmiennych, ze zmiennym zużyciem gazu i powietrza wskutek wzrastającej temperatury w piecu w końcowej fazie wygrzewania. Dlatego dobór palników dla szerokiego zakresu doprowadzania gazu i powietrza jest utrudniony i czasami ustawia się obok siebie dwa palniki: jeden dla początkowego okresu wypalania i drugi o większej mocy dla zakończenia wypalania. Na przykład, dla pieca z wysuwanym trzonem do wypalania dużych izolatorów zużycie gazu wynosi od 5 do 35 m3/h (segregator aktów prawnych).

W przemyśle ceramicznym wykorzystuje się na szeroką skalę palniki płomieniowe (gazowe i do paliwa ciekłego), w których gaz miesza się częściowo z powietrzem (powietrze pierwotne), a po wyjściu z palnika dopala się (powietrze wtórne). Intensywność przemieszania gazu i powietrza określa intensywność spalania się.

Inny typ palników to dysze rozpylające do paliwa ciekłego (mazutu, oleju łupkowego, mazutu krakowanego i in.), za pomocą których osiąga się tym większą intensywność spalania, im drobniej rozpyla się paliwo ciekłe. W radzieckim przemyśle porcelanowo-fajansowym nie używa się już prawie gazu generatorowego, ale jest on jeszcze stosowany w zakładach zagranicznych (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Wytrzymałość mechaniczna iłów zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Wytrzymałość mechaniczna iłów zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Wytrzymałość mechaniczna iłów zdjęcie nr 8 Wytrzymałość mechaniczna iłów zdjęcie nr 9 Wytrzymałość mechaniczna iłów zdjęcie nr 10
Wytrzymałość mechaniczna iłów zdjęcie nr 11
Wytrzymałość mechaniczna iłów zdjęcie nr 12 Wytrzymałość mechaniczna iłów zdjęcie nr 13 Wytrzymałość mechaniczna iłów zdjęcie nr 14
Wytrzymałość mechaniczna iłów zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Wytrzymałość mechaniczna iłów zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Wytrzymałość mechaniczna iłów zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami