Blog

Przewidywane warunki produkcyjne zdjęcie nr 2
30.05.2018

Strop na ostatniej kondygnacji budynku

W artykule znajdziesz:

Strop na ostatniej kondygnacji budynku

 

Jednym z ostatnich etapów inwestycji budowlanej, zmierzających do zamknięcia obiektu budowlanego od zewnątrz, jest wykonanie stropodachu, a zatem stropu, który znajduje się na ostatniej kondygnacji nieruchomości. Zastosowanie takiego rozwiązania w przypadku konkretnej budowy oznacza, że w danym obiekcie nie wystąpi poddasze, natomiast dach będzie płaski. Kierownik prac, prowadzących do postawienia domu mieszkalnego albo budynku o innym przeznaczeniu, powinien wiedzieć, jakie stropodachy wyróżniamy. Dla nieruchomości o przeznaczeniu mieszkaniowym, zdecydowanie bardziej wskazane są typu wentylowego, natomiast przy przemysłowym użytkowaniu lepsze będą stropodachy pełne (program na komputer).

Warto przyjrzeć się tym rodzajom, a szczególnie ich budowie. Stropodachy wentylowe składają się ze stropu, to znaczy warstwy konstrukcyjnej, a także opcjonalnie przy mokrych pomieszczeniach, czyli nieobowiązkowo, z paroizolacji. Następną warstwą jest termoizolacja, a więc celuloza, wełna mineralna albo styropian. Po przestrzeni powietrznej występuje warstwa konstrukcyjna kładziona pod dachem, którą może być na przykład żelbetowa płyta korytkowa. Na koniec rzecz jasna stosuje się papę, a więc pokrycie dachowe.

Pełne stropodachy dzielą się na cztery warstwy, to jest konstrukcyjna, paroizolacji, termoizolacji oraz papa lub membrana PCV. Niezwykle ważne jest to, aby każdy element stropodachu został wykonany z najwyższą precyzją, a także nie została pomylona kolejność. Najlepsi specjaliści z uprawnieniami budowlanymi nie mają z tym oczywiście żadnego problemu, ponieważ mają odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie w danej materii. Z ułożeniem stropodachu koniecznie powinno się zdążyć przed zimą, ażeby kolejne prace, tym razem już wewnątrz budynku mogły przebiegać harmonijnie, a nie w strachu, że do środka napada śnieg. Trzeba także zdążyć przed minusowymi temperaturami. Każdy znawca sztuki budowlanej dołoży wszelkich starań, aby stropodach był gotowy najpóźniej w listopadzie, jeżeli nie w październiku.

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Przewidywane warunki produkcyjne zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Przewidywane warunki produkcyjne zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Przewidywane warunki produkcyjne zdjęcie nr 8 Przewidywane warunki produkcyjne zdjęcie nr 9 Przewidywane warunki produkcyjne zdjęcie nr 10
Przewidywane warunki produkcyjne zdjęcie nr 11
Przewidywane warunki produkcyjne zdjęcie nr 12 Przewidywane warunki produkcyjne zdjęcie nr 13 Przewidywane warunki produkcyjne zdjęcie nr 14
Przewidywane warunki produkcyjne zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Przewidywane warunki produkcyjne zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Przewidywane warunki produkcyjne zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami