Blog

12.04.2021

Struktura i zawartość katalogów

W artykule znajdziesz:

h1>Struktura i zawartość katalogów

Struktura i zawartość katalogów

W czasie formatowania dyskietki są sprawdzań i zaopatrywane w strukturę, która później wymagana będzie przez system do zarządzani zgromadzonymi na niej danymi. Co należy zrobić przy formatowaniu?
Wiele komputerów wyposażonych jest w graficzny pulpit użytkownika, który ułatwia prac z komputerem, np. formatowanie. Ważne  nie spełnia przy tym tzw. menedżer programów. Często aktywuje się on automatycznie zaraz p przygotowaniu komputera do pracy.
Menedżer programów pomaga przy wyborze (program uprawnienia budowlane na komputer).

Zawiera on dwa okna: okno menedżera programów a w nim inne okno grupy głównej z symbolami różnych programów.
Programy zgromadzone w grupie głównej t podstawowe programy do pracy z komputerem jaki program sformatuje dyskietki?
Formatujemy dyskietkę
Ćwiczenie 1: przesuń kursor myszki (przesuwając myszką po stole) na symbol menedżera plików i naciśnij dwa razy krótko (jeden za drugim na lewy przycisk myszki.
Podwójne kliknięcie przycisku myszki aktywu- wybrany program. Menedżer plików melduj- się w postaci okna użytkowego. Po paskiem tytułowym znajduje się pasek menu
Ćwiczenie 2: przesuń kursor myszki na paskiem menu na słowo DYSK i naciśnij krótko na le\% przycisk myszki.
Kliknięcie myszką aktywuje wybrane men oraz otwiera odpowiednie okno.

Pliki kopiuje się często z dysku twardego na dyskietki ze względów bezpieczeństwa. Operację taką można wykonać, podobnie jak formatowanie dyskietek, za pomocą menedżera plików. Wewnętrzne okno określane jest jako okno katalogowe.
Pliki lub programy tworzące całość zbierane są w katalogach (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Struktura i zawartość katalogów przedstawione są w oknie katalogowym. Przyjrzyjmy się mu bliżej.
Szukanie plików w oknie katalogowym.
W górnej części okna symbolami oraz literami zaznaczono napędy zainstalowane w komputerze. Po lewej stronie u dołu przedstawiona jest struktura katalogów w aktualnym napędzie C. Zawiera katalogi 2DISK, LIST oraz WINDOWS. Ostatni z nich zawiera podkatalog o nazwie SYSTEM (uprawnienia budowlane).

Migający kursor

Symbolem katalogu jest teczka. Widać, że przy katalogu WINDOWS jest ona otwarta. Oznacza to, że wszystkie pliki tego katalogu pokazane są w prawej części okna. Wybór katalogu następuje przez kliknięcie na odpowiedni symbol. Zestawienie elementów stołka (program egzamin ustny).
Elementy potrzebne do zbudowania takiego stołka zostaną zebrane w formie listy elementów drewnianych, na której zawarte są ilość materiału oraz wymiary. Raz wprowadziwszy do komputera można taką listę dowolnie wiele razy drukowa: i ponownie stosować.
Zastosowanie zestawień tabelarycznych

Dużą pomoc niesie w tym przypadku tzw. zestawienie tabelaryczne, przy czym widok ekranu wyświetlany jest jako arkusz kalkulacyjny. W arkusz wpisujemy liczby, które potem można] dodawać i odejmować; wreszcie można przeprowadzać wszelkie obliczenia związane z budową stołka. Znany nam już program użytkowy zawiera także arkusz kalkulacyjny (opinie o programie).
Ćwiczenie 1: Po włączeniu komputera wychowany jest ponownie program użytkowy. Po kliknięciu na WŁĄCZ PROGRAM UŻYTKOWY i UTWÓRZ NOWY PLIK mamy przegląd podprogramów. Wybieramy arkusz kalkulacyjny. Migający kursor oznacza gotowość do wprowadzania danych. Za pomocą myszki można przesuwać w pionie i w poziomie komórkę, w której wpiszemy dane. Dla lepszej orientacji, komórki oznaczono w poziomie literami, a w pionie cyframi.

W naszym przykładzie należy stworzyć listę elementów potrzebnych do budowy stołka. Oprócz liczb wprowadzimy też pojęcia (segregator aktów prawnych).
Ćwiczenie 2: Planowane zestawienie elementów będzie mieć tytuł. Wybieramy komórkę A1 i wpisujemy ZESTAWIENIE ELEMEN- TÓW/KALKULACJA CENOWA. Wpisu możemy dokonywać bezpośrednio w komórce arkusza lub na umieszczonym powyżej pasku wprowadzania (inaczej: pasku formuły).
Następnie wybieramy komórkę A3. Wybrana komórka pokazywana jest również na pasku I wprowadzania.

Wpisujemy określenie CZĘŚĆ KORPUSU. Teraz następuje wprowadzenie danych w znajdujące się obok komórki B3, D3 oraz E3.
Po wpisaniu pierwszego rzędu liczb wykonujemy wydruk próbny (promocja 3 w 1).
Oglądając wydruk próbny widzimy nierówne linie, rozrzucone kolumny itp. co uwarunkowane jest różną długością wprowadzonych terminów. Także tutaj możemy nanosić zmiany za pomocą naszego programu.

Najnowsze wpisy

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami