Blog

04.09.2019

Studia pierwszego stopnia

W artykule znajdziesz:

Budowlaniec to zawód równie dobry jak każdy inny


Plac budowy - znajdowaliście się kiedyś w takim miejscu? A może macie przyjemność w takich miejscach pracować? Wybudujecie wymarzy dom dla zleceniodawcy i wyruszacie w dalszą w drogę, aby rozpocząć prace przy kolejnej budowie? Niektórzy z nas tak mają (program na komputer). Pracują w przemyśle budowlanym i tylko jeżdżą z ekipą od miejsca do miejsca. Od miasta do miasta. Czasem nawet po za granicę kraju, jeżeli tego wymaga pracodawca. Wykonywanie obowiązków na terenie budowy nie jest najłatwiejszym zajęciem. W szczególności, kiedy odpowiada się za koordynowanie działań na budowie. Nie tylko mówimy tutaj o roli kierownika BHP, który dba o bezpieczeństwo. W dużej mierze musi się tutaj wykazać kierownik całej ekipy, który mówi, jakie prace trzeba wykonywać po kolei. I w efekcie takich dobrze skoordynowanych prac powstaje dla przykładu budynek zakładu pracy dla jakiejś firmy (program na telefon).

Wady i zalety budowlanki

 

Studia pierwszego stopnia

To, ile będzie powstawał budynek przy którym aktualnie pracujemy, zależy oczywiście od tego, jaką powierzchnię ma mieć dany obiekt (program egzamin ustny). Czasem może to być tylko pół roku. Czasem nawet i dwa lata, jeżeli ma to być coś naprawdę ogromnego. Nie zawsze długi czas jest dobry. Najważniejsze, aby wszystko powstało zgodnie z harmonogramem prac, dzięki czemu będą zachowane wszystkie warunki umowy (opinie o programie).

Skoro już wspomnieliśmy o kierowniku BHP, to warto wrócić do tego tematu


Czy myślicie, że łatwo wypracować taki zawód? Czy łatwo zdobyć odpowiednie uprawnienia? Oczywiście, że nie (segregator aktów prawnych). Jest to zawód dla ludzi, którzy będą umieli doskonale orientować się w najróżniejszych przepisach. Na szczęście przepisów budowlanych jest mniej niż w prawi cywilnym lub karnym. Jednakże takie studia pierwszego stopnia odnośnie zachowania zasad bezpieczeństwa na wspomnianych placach budowy na pewno się przydadzą. Nie zapominajcie, że im większa wiedza i znajomość przepisów BHP, tym większa pewność, że na będziecie cieszyli się znamienitszym poważaniem wśród klientów. A przecież o to tu chodzi, żeby mieć jak najwięcej klientów, ale równocześnie solidnie i sumiennie podchodzić do swojej pracy (promocja 3  w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami