Blog

24.04.2019

Studnia artezyjska

W artykule znajdziesz:

Studnia artezyjska - niezależne źródło wody

Dostęp do wody to jeden z najważniejszych elementów, jaki należy zapewnić gospodarstwu domowemu (https://uprawnienia-budowlane.pl). W przypadku domu

Studnia artezyjska

jednorodzinnego, nie warto ograniczać się jedynie do przyłączenia do sieci wodociągowej. To najprostsza i najbardziej wygodna metoda, ale warto wspierać się także alternatywnymi formami, które uniezależnią od kondycji i ciągłości pracy wodociągów. Jednym ze sposobów jest studnia artezyjska, czyli własne ujęcie wody (program na komputer).

Co to jest studnia artezyjska? Studnia artezyjska to nic innego, jak odwiert sięgający tzw. wód artezyjskich, czyli podziemnych, które znajdują się pod powierzchnią gruntu i działają na nie wysokie ciśnienia hydrostatyczne, które wypychają je ku górze (program na telefon).

Zalety takiej studni

Wody artezyjskie charakteryzuje czystość. Nie są one tak zanieczyszczone jak wody gruntowe. Olbrzymią zaletą studni artezyjskiej jest fakt, że wody te wydobywają się samoistnie na wskutek działającego ciśnienia (opinie o programie). Studnia zatem napełnia się sama, bez konieczności stosowania dodatkowych pomp czy innych urządzeń elektrycznych. Studnia artezyjska to własne ujęcie wody, które uniezależnia gospodarstwo domowe od kondycji i stanu wodociągów (segregator aktów prawnych). W przypadku awarii i braku tzw. wody w kranie, można swobodnie korzystać z wody czerpanej ze studni. Dodatkowo, studnia może być estetycznie zabudowana, co będzie stanowiło swoisty ozdobnik posesji.

Gdzie można wybudować studnię artezyjską?
Nie wszystkie lokalizacje nadają się do wybudowania studni artezyjskiej. Warunkiem podstawowym jest dostępność złóż wody artezyjskiej. Te znajdują się przede wszystkim w terenach nieckowatych (promocja 3 w 1).

Czystość wody
Studnia artezyjska słynie z wysokiej jakości i czystości wody. Jest to możliwe dzięki dobrej izolacji, jaką wody artezyjskie otrzymują (program egzamin ustny). Znajdują się one bowiem pod warstwą nieprzepuszczalnych skał, które uniemożliwiają przenikania do wody artezyjskiej zanieczyszczeń, szkodliwych substancji chemicznych itp.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami