Blog

Konstrukcja belek podsuwnicowych zdjęcie nr 2
17.08.2020

Suche składniki

W artykule znajdziesz:

Suche składniki

Konstrukcja belek podsuwnicowych zdjęcie nr 3
Suche składniki

Bezzasobnikowy, przenośny, w pewnej mierze o dwustopniowym układzie, może być punkt produkcji masy betonowej, gdzie wszystkie elementy składowe (za wyjątkiem zasieków kruszywa) umieszczone są na wspólnej konstrukcji nośnej, tj. na czterech słupach (program uprawnienia budowlane na komputer). Kruszywo podawane łopatą mechaniczną spływa grawitacyjnie przez zsypy w rozdzielaczu na przenośnik, który transportuje je do dozownika wagowego umieszczonego pod silosem na cement luzem i nad betoniarką wolnospadową.

Odmierzone suche składniki spływają grawitacyjnie do mieszalnika betoniarki bez potrzeby stosowania kosza wsypowego. Odbiór masy betonowej może odbywać się przy użyciu samochodów (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Przenośne zasobnikowe punkty produkcji masy betonowej
Szerokie zastosowanie na placach budowy, jak również w niektórych wytwórniach prefabrykatów, znajdują przenośne zasobnikowe punkty produkcji masy betonowej. Ta grupa węzłów betoniarskich ma układy dwustopniowe. Suche składniki, a po odmierzeniu zarób, dwukrotnie są podawane do góry, aby następnie spłynąć grawitacyjnie w dół.
Kruszywo ze składowisk lub wprost ze środków transportowych podawane jest za pomocą przenośnika taśmowego do trzykomorowego zasobnika wieżowego. Cement luzem dowożony jest w pojemnikach i za pomocą prowadnicy przemieszczany z samochodu do miejsca jego usytuowania na specjalnej konstrukcji stalowej. Dozowanie składników suchych odbywa się przy zastosowaniu przejezdnego, podwieszonego dozownika wagowego (uprawnienia budowlane). Odmierzone składniki spływają grawitacyjnie do kosza zasypowego betoniarki wolnospadowej.

Gotowa masa betonowa odbierana jest bezpośrednio z betoniarki przy zastosowaniu środków transportu bliskiego.
W kraju znanych jest wiele typowych projektów technologicznych zasobnikowych punktów produkcji masy betonowej. Jedno z typowych rozwiązań to punkt produkcji typu BZ-1. W skład punktu wchodzą: betoniarka przeciwbieżna o mieszaniu przymusowym typu BP-500 III (z konstrukcją wsporczą), dwa zasobniki dwukomorowe na kruszywo, przejezdny dozownik wagowy kruszywa na podwieszonym torze, przenośnik taśmowy o długości 3,0 m, kosz zasypowy, przenośnik taśmowy o długości 25,0 m, silos na cement luzem o pojemności 25 ton, dozownik wagowy cementu z podajnikiem ślimakowym oraz rura zsypowa na cement ze stojakiem (program egzamin ustny).

Zasuwy zasobników kruszywa

Betoniarka może być ustawiona, zależnie od sposobu odbioru masy betonowej. na wysokości jednego z trzech poziomów. Kruszywo jest gromadzone w dwóch zasobnikach 2-komorowych o łącznej pojemności 30 m3 i odmierzone dozownikiem wagowym, jeżdżącym po podwieszonym torze.

Cement z 25-tonowego zasobnika jest odmierzany w automatycznym dozowniku wagowym. Samoczynne wyłączanie napędu podajnika przy dozowniku, po odmierzeniu żądanej porcji cementu, pozwala na skrócenie cyklu pracy betoniarki (opinie o programie). Po zebraniu potrzebnych frakcji i ustawieniu dozownika nad koszem betoniarki robotnik jeżdżący na dozowniku kruszywa otwiera przepust- nicę dozownika cementu, zsypując go do kosza i przyciskiem uruchamia silnik podajnika ślimakowego dostarczającego następną porcję cementu do wagi. Zasuwy zasobników kruszywa są otwierane pneumatycznie. Jako własne źródło sprężonego powietrza może być zastosowana sprężarka typu KP-2 o wydajności 0,11 m3/min i ciśnieniu 8 atn (segregator aktów prawnych).
Punkt produkcji może pracować również w okresie zimowym po założeniu w zasobnikach instalacji doprowadzającej parę do rozmrażania kruszywa i odpowiednim obudowaniu całości zestawu.
Wydajność punktu wynosi 7-10 m3 masy betonowej na godzinę.

Okres zapasu kruszywa w zasobnikach przy cyklu 2,5 minutowym wynosi 2,5 godziny, zaś cementu 12 godzin. Moc zainstalowanych silników sięga 14 kW.
Inny schemat zasobnikowego, przenośnego punktu produkcji masy betonowej. Kruszywo składowane jest w kilku silosach w zależności od liczby frakcji, a cement luzem również w silosie. Wszystkie silosy ustawione są obok siebie w jednym szeregu (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Konstrukcja belek podsuwnicowych zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Konstrukcja belek podsuwnicowych zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Konstrukcja belek podsuwnicowych zdjęcie nr 8 Konstrukcja belek podsuwnicowych zdjęcie nr 9 Konstrukcja belek podsuwnicowych zdjęcie nr 10
Konstrukcja belek podsuwnicowych zdjęcie nr 11
Konstrukcja belek podsuwnicowych zdjęcie nr 12 Konstrukcja belek podsuwnicowych zdjęcie nr 13 Konstrukcja belek podsuwnicowych zdjęcie nr 14
Konstrukcja belek podsuwnicowych zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Konstrukcja belek podsuwnicowych zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Konstrukcja belek podsuwnicowych zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami