Blog
Suchy kamień
W artykule znajdziesz:
Pozostająca warstwa mydła zapobiega przez pewien czas przenikaniu wody w pory kamienia i chroni go przed działaniem czynników chemicznych. Powlekanie „testalinem“ powinno odbywać się raz na dwa łata. Wadą tego środka jest ujemne oddziaływanie na barwę kamienia; pod jego wpływem powierzchnia kamienia staje się matowa (martwa) (program uprawnienia budowlane na komputer).
Powłoka z farby olejnej chroni kamień od działania wilgoci zewnętrznej; na skutek jednak zatkania por powierzchniowych ułatwia szkodliwe oddziaływanie wilgoci wewnętrznej. Z tego względu farbą olejną należy powlekać tylko całkowicie suchy kamień. Rzecz oczywista, że farba olejna zmienia naturalny kolor kamienia. Obmycie kamienia mlekiem wapiennym daje efekt wybitnie izolacyjny. Mleko wapienne pochłania kwaśne opary i chroni przed kontaktem z nimi powierzchnię kamienia. Wady mleka wapiennego są takie same jak i farby olejnej. Zaleca się dodawanie do mleka wapiennego soli, tłuszczu zwierzęcego, kazeiny lub mleka. Najlepszym środkiem ochronnym (według Warnera) jest parafina rozpuszczona w lekkim destylacie naftowym lub oleju węglowym (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Dobrym środkiem chroniącym marmur przed działaniem wpływów atmosferycznych, .substancji chemicznych, gazów paleniskowych itp. jest nitroceluloza (roztwór o małym stężeniu). Nitroceluloza rozpuszcza się w estrze amylowym kwasu octowego, w-kwasie octowym, acetonie i innych płynach organicznych. W celu zmiękczenia i nadania preparatom nitrocelulozy niezbędnej elastyczności dodaje się olej kamforowy lub rycynowy. Przyśpieszenie schnięcia nitrocelulozy osiąga się przez dodanie benzolu, ksylolu i innych substancji organicznych, które się szybko ulatniają (uprawnienia budowlane). Po wyparowaniu roztworu nitrocelulozy pozostaje na kamieniu przezroczysta błonka odporna na działanie atmosferyczne.
W celu zachowania silnego połysku -marmuru dobrze jest stosować następujące środki. Po gładkim oszlifowaniu marmur poddaje się działaniu rozcieńczonych kwasów, wskutek czego na powierzchni jego tworzą się niezwykle małe wklęsłości. Następnie należy kwasy starannie zmyć, marmur dobrze wysuszyć i powlec go olejem wchłanianym później w ciągu kilku godzin (program egzamin ustny).
Plamy naftowe
Potem powierzchnię marmuru pokrywa się nitrocelulozą trzykrotnie w odstępach 5 - 10-minutowych sposobem natryskowym. Po wyschnięciu powierzchni nadaje się jej ostateczny silny połysk za pomocą pasty polerowniczej, która konserwuje się przez 4-5 lat w miejscach najbardziej nawet narażonych na wietrzenie (opinie o programie).
Jeżeli kamień uległ już częściowo skruszeniu, konserwację jego należy zacząć od utrwalenia części, które się zachowały. Dobrym środkiem do tego jest roztwór ziemi okrzemkowej w alkoholu. W środowisku wilgotnym roztwór ten ulega rozpadowi; ziemia okrzemkowa osiada na kamieniu, alkohol etylowy zaś ulatnia się. Ziemia okrzemkowa występuje jako materiał cementujący i pokrywa całą powierzchnię cienką błoną. Opisany proces nazywamy utrwalaniem. Powierzchnię kamienia trzeba następnie uczynić wodoszczelną.
Tłuste plamy usuwa się za pomocą kawałka sukna zmoczonego w estrze amylowym kwasu octowego i w acetonie. Inny sposób usuwania tłustych plam polega na ostrożnym nagrzewaniu i równoczesnym powlekaniu poplamionych miejsc warstwą azbestu nasyconego amylowym estrem kwasu octowego (segregator aktów prawnych).
Trzeci sposób polega na dwukrotnym lub trzykrotnym powleczeniu kamienia kaszkowatym rozczynem wodnym wapna chlorowanego i pianki morskiej, ,a następnie naświetleniu promieniami słonecznymi. Usunięcie świeżej plamy tłustej z marmuru może być dokonane za pomocą niezbyt rzadkiego ciasta gipsowego. Plamy naftowe na marmurze można usunąć i pomocą okładów z mieszaniny: dwóch części sody, jednej części sproszkowanego wapna i jednej części przesianego pumeksu.
Plamy rdzy wywabia się następującą mieszaniną: 1 część węglanu sodowego, 2 części gaszonego wapna, 3 części rzadkiego mydła, 4 części trocin. Mieszaninę należy przegotować. Na poplamione miejsce nakłada się grubą warstwę powstałego po przegotowaniu ciasta. Po upływie 24 godzin zmywa się je dokładnie (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32