Blog

Imitacje diamentów zdjęcie nr 2
22.12.2022

Surowy kaolin

W artykule znajdziesz:

Imitacje diamentów zdjęcie nr 3
Surowy kaolin

Według schematu „suchego” surowy kaolin wstępnie rozdrobniony suszy się w temperaturze 800-f900°C do wilgotności 0,7-y0,8% i rozdrabnia w młynie odśrodkowym przy przepuszczaniu powietrza. Kaolin przechodzi przez system separatorów’ i cyklonów, osadza się i rynnami zsypuje do magazynu, gdzie zostaje opakowany. Przy suchym sposobie nie odzyskuje się najdrobniejszej i najbardziej wartościowej frakcji (program uprawnienia budowlane na komputer).

Jeśli jony żelaza zastępują izomorficznie jony glinu w podsieci oktaedrycznej, zawartości żelaza nie można oddzielić za pomocą pławienia. W tym celu stosuje się metodę suchą, według której kaolin nagrzcwra się w hermetycznej kwasoodpornej aparaturze do temperatury 600-1200°C w środowisku gazowego chloru w obecności HC1 lub CC14 (T. Haase [51 j) (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Produkt wzajemnego oddziaływania FeCl3 i TiCl4 jest usuwany i wykorzystywany. Tym sposobem usuwa się z kaolinu do 90% Fe203 i do 80 % Ti02. Sposób ten przyjął się w Japonii i w USA. Jednak przy takiej obróbce kaolin odwadnia się i traci niektóre właściwości techniczne (uprawnienia budowlane).

Flotacja. Sposób ten polega na tym, że wzbogacony przez pławienie kaolin rozcieńcza się siarczanem amonowym (0,2y0,3%) do zawiesiny zawierającej 22% stałej substancji. Do zawiesiny wprowadza się minerał-nośnik (marmur w postaci pyłu - 27%) oraz reagenty zwilżające i emulgujące (flotujące), w szczególności olej talowy. W tym dość złożonym procesie usuwa się do 90% Ti02, ale żelazo, zastępujące izomorficznie glin w podsieci oktaedrycznej, rzecz jasna, nie może być usunięte (program egzamin ustny).

Kaolin rozdziela się na frakcje od 3 do 40 pm metodą flotacji, z wykorzystaniem monoamin o długim łańcuchu atomów węgla (od 3 do 16), jak to pokazano na przykładzie kaolinu Girschau-Schneitenbach.

Odwadnianie wzbogaconej zawiesiny

Bardziej odpowiednia i tańsza dla rozszerzonej produkcji jest nowoczesna metoda kolejnego wzbogacania zawiesiny kaolinowej w hydrocyklonach. Wzbogacanie hydrocyklonowe. Bezelektrolitową zawiesinę kaolinu, z której wcześniej już oddzielono, przez osadzanie się, duże ziarna kwarcu, o gęstości 1,05-7-1,15 Mg/m3, wprowadza się do hydrocyklonu stycznie przez otwór wlotowy 1 pod ciśnieniem 0,25-0,3 MPa (2,5-3 at) (opinie o programie).

Im mniejsza jest gęstość dopływającej zawiesiny, tym mniejsze ziarna kaolinu mogą być oddzielane. Posługując się różną gęstością zawiesiny i hydrocyklonami różnych średnicach można „klasyfikować” kaoliny według uziarnienia cząstek. Kaolin drobnodyspersyjny o cząstkach wymiaru 4-k5 jxm jest dostatecznie plastyczny i może być stosowany do masy porcelanowej bez dodania do niej gliny.

Zespół hydrocyklonów może być połączony („Amberger Kaolin-Werke”) w jedną instalację. Zużycie jednostkowe energii przy wzbogacaniu wynosi 25,2-36,0 MJ/m3 (7-flO kWh/m3). Przy wzbogacaniu hydrocyklonem zawartość Ti02 w kaolinach zmniejsza się o 50-k70%, a Fe203 o 10-30%. Wzbogaconą zawiesinę przetłacza się do wirówek lub do zbiorników. Pozostałość na sicie 0056 wynosi po wzbogaceniu od 0,03 do 0,15% (segregator aktów prawnych).

Odwadnianie wzbogaconej zawiesiny rozwiązuje się różnymi sposobami. Zwykły sposób prasowania filtracyjnego za pomocą ramowych pras filtracyjnych jest mało korzystny pod względem ekonomicznym; nie zawsze wygodne jest odwadnianie elektroforo tyczne, przy którym uzyskuje się produkt zanadto jeszcze wilgotny.

Dobre wyniki daje stosowanie wieżowych suszarek rozpyłowych, w których zawiesina kaolinowa (przy produkcji porcelanowo-fajansowej-gęstwa) jest rozpylana pod ciśnieniem przez dysze lub siłą odśrodkową szybko obracającej się tarczy w czasie osadzania się jest przeciwprądowo podsuszana gorącym gazem (550-800°C) do wymaganej wilgotności (5-7%). Zużyte gazy uchodzą przez system cyklonów. Sposób i szybkość rozpylania wpływają na uziarnienie wysuszonych cząstek (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Imitacje diamentów zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Imitacje diamentów zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Imitacje diamentów zdjęcie nr 8 Imitacje diamentów zdjęcie nr 9 Imitacje diamentów zdjęcie nr 10
Imitacje diamentów zdjęcie nr 11
Imitacje diamentów zdjęcie nr 12 Imitacje diamentów zdjęcie nr 13 Imitacje diamentów zdjęcie nr 14
Imitacje diamentów zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Imitacje diamentów zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Imitacje diamentów zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami