Blog
Przerwy między płytami
W artykule znajdziesz:
Przerwy między płytami
Przerwy między płytami na międzytorzu wypełnia deska o grubości 3,8 cm i szerokości 10,5 cm. Przerwy między płytami a szyną oraz otwory w płytach 0 4 cm na zakładanie uchwytów do podnoszenia płyt powinny być dobrze uszczelnione i zalane asfaltem (program uprawnienia budowlane na komputer).
Płyty wykonuje się z betonu marki 500 z użyciem stali zbrojeniowej 34GS o Qr = 4200 kG/cm2, bloki fundamentowe zaś z betonu marki 170. Objętość płyty wewnętrznej międzyszynowej wynosi 1,78 mJ, a płyty zewnętrznej - 0,43 m3. Układanie płyt może być prowadzone przy użyciu odpowiednio przystosowanych wózków torowych Robią albo za pomocą dźwigów samochodowych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Przekroje obu rodzajów płyt wraz z ich zbrojeniem. Ciężar stali w płycie środkowej wynosi 113,66 kG, w wewnętrznej - 111,52 kG.
Obliczenia płyt w kierunku podłużnym dokonuje się jak dla belki wspartej na 2 podporach (skrajnych podkładach), obciążonej poza ciężarem własnym taborem samochodowym jak dla I klasy obciążeń ruchomych zgodnie z normatywem technicznym projektowania mostów na drogach samochodowych. W kierunku poprzecznym płyta jest liczona jako podparta na krawędziach wzdłuż szyn kolejowych.
Według dotychczasowych doświadczeń zagranicznych płyty wielkowymiarowe nadają się do najcięższego ruchu o maksymalnym natężeniu (uprawnienia budowlane).
Ze względu na łatwiejszy i szybszy montaż płyt małowymiarowych na kolejach zagranicznych na przejazdach dróg o mniejszym natężeniu mają również zastosowanie małowymiarowe płyty tego rodzaju. Jest to właściwe przede wszystkim tam, gdzie kąt skrzyżowania drogi z torami jest równy lub zbliżony do 90°. Przejście od krótkich płyt zewnętrznych do nawierzchni drogowej odbywa się za pośrednictwem krawężnika ulicznego jako elementu połączeniowego obu tych nawierzchni.
Płyty te układa się na podkładach drewnianych (program egzamin ustny).
W zakresie teletechnicznej kanalizacji kablowej na kolejach stosowane są następujące prefabrykowane elementy betonowe:
- korytka betonowe naziemne i podziemne,
- bloki betonowe kanalizacji kablowej,
- studnie kablowe do kanalizacji jednootworowej i wielootworowej (opinie o programie).
Odległość między studzienkami
W przypadkach budowy kanalizacji o większej liczbie otworów niż przy zastosowaniu bloku pojedynczego stosuje się zestawianie bloków płaskich, układanych na styk i łączonych zaprawą murarską. Studzienki i studnie kablowe. W kanalizacji kablowej studzienki i studnie kablowe, stosowane jako przelotowe i odgałęźne, mają za zadanie:
1) nadanie przelotom długości nie przekraczającej dozwolonej,
2) umożliwienie dokonywania na kablach odgałęzień,
3) możliwość usytuowania zespołów cewek pupinizacyjnych na kablach dalekosiężnych,
4) umożliwienie przejścia z jednego poziomu kanalizacji na drugi,
5) umożliwienie przejścia z kabla kanałowego na kabel doziemny lub na słup linii napowietrznej.
Studzienki składają się z następujących elementów:
a) komory studzienki,
b) włazu do studzienki zaopatrzonego w pokrywę,
c) wlotów kanalizacji kablowych (gardeł),
d) odwodnienia (osadnik lub otwór chłonny) (segregator aktów prawnych).
Kształt studzienek w planie może być różnorodny (kwadratowy, ortogonalny i opływowy) w zależności od przeznaczenia studzienki, liczby wlotów i ich układu oraz od warunków technologii procesów pomiarowych i montażowych przy układaniu kabla, usuwaniu uszkodzeń i rozbudowie sieci kablowej. Wysokość studzienek uzależniona jest od głębokości zagłębienia kabla i może się wahać w granicach 0,50 do 2,5 m.
Studnie rozdzielcze znajdują zastosowanie na trasie kanalizacji teletechnicznej rozdzielczej.
Studzienkę rozdzielczą małą, właściwą na trasie kanalizacji jednootworowej ułożonej na normalnej głębokości (około 50 cm). Odległość między studzienkami nie powinna przekraczać 50 m. Studnia tego rodzaju może służyć jako przelotowa, rozgałęźna lub końcowa (przed budynkiem lub przy słupie) (promocja 3 w 1). Studnia jest wykonana z betonu żwirowego marki 200. Przy gruntach przepuszczalnych w dnie studni wykonany jest specjalny otwór ściekowy o wymiarach 10×10 cm.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32