Blog
Suszenie wyrobów
W artykule znajdziesz:
Suszenie wyrobów na drugim etapie odbywa się metodą radiacji. Źródłem ciepła są palniki (promieniowania podczerwonego). Palniki 7 umieszczone są pod wyrobami w odległości 150-250 mm (konstrukcję palnika). W celu polepszenia warunków wypalania i zaoszczędzenia ciepła zaleca się kombinowany proces suszenia, przy którym wyroby poddaje się na przemian ogrzewaniu radiacyjnemu i oddziaływaniu ogrzanego strumienia mieszaniny produktów spalania gazu z palników i powietrza (program uprawnienia budowlane na komputer).
Produkty spalania w mieszaninie z powietrzem są odprowadzano z drugiej strefy przez komorę 8 i przerzucane wentylatorem do pierwszej strefy suszarki. Ponieważ talerze są ogrzewane w drugim etapie suszenia do temperatury 110°C, przewidziano studzenie przepływ powietrza od dołu rurą B (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Na szerokości suszarki umieszcza się 8 talerzy. Czas obu etapów suszenia wynosi 14 + 13 = 27 min. Najważniejsze wskaźniki suszenia są następujące: wydajność w procesie suszenia głębokich talerzy o średnicy 240 mm 600 szt./h. Zużycie gazu ziemnego 30 m3/h. Moc silników napędu i wentylatorów 14,5 kW. Gabaryty suszarki: długość 7,3 m, szerokość 4,7 m, wysokość 3,8 m (uprawnienia budowlane). W suszarce znajduje się jednocześnie 520 gipsowych form. Jednostkowe, jak wynika z obliczeń, zużycie ciepła na 1 kg wyparowanej wilgoci wynosi 6285-^7840 kJ (1500+• 1600 kcal) (program egzamin ustny).
Czas suszenia
Drugi wariant dwuetapowego suszenia talerzy to suszenie za pomocą suszarki firmy „Lippert”. W suszarce tej oba przenośniki umieszczono są także w jednym korpusie, ale jeden za drugim, poziomo. Podsuszanie odbywa się w pierwszej połowie suszarki, suszenie w drugiej. Przestawnica umieszczona jest pod sufitem suszarki, co nie jest wygodne. Temperatura suszenia w pierwszym etapie wynosi G0°C, w drugim 110°C. Zużycie ciepła, według danych firmy, wynosi 4190 k.J/kg (1000 kcal/kg) wyparowanej wilgoci. Czas suszenia na obu etapach 50 min. Kołyski przemieszczają się o 0,4 m (skok) w ciągu 4 s. Ilość form gipsowych znajdujących się jednocześnie w strefie podsuszania wynosi 600 szt. Wydajność suszarki 1200 szt./h, długość suszarki 12 m, szerokość 4 m. Zasilanie dwoma wentylatorami specjalnej konstrukcji 60 000 m3/h (opinie o programie).
Zagadnienie suszenia zostało podobnie rozwiązane przez konstruktorów in- nych firm. Ogólna zasada, przyjęta w suszarkach nowego typu, polega na doprowadzaniu czynnika suszącego do wyrobu zwykle drogą indywidualnego umieszczenia go na osi symetrii suszonego wyrobu i grzejników (dysz) doprowadzających czynnik suszący. Zasada ta pozwoliła znacznie przyspieszyć suszenie wyrobów ceramiki szlachetnej, ale równocześnie skomplikowała konstrukcje suszarń i spowodowała dodatkowe utrudnienia, związane z koniecznością utrzymania współosiowości wyrobów i grzejników (segregator aktów prawnych).
Na uwagę zasługują nowe propozycje konstruktorów skrócenia czasu suszenia, w szczególności talerzy fajansowych, przez kombinację różnych metod przenoszenia ciepła. Firma „Service Engineers wprowadziła wstępne rozgrzewanie talerzy na formach gipsowych w polu prądów wysokiej częstotliwości (rzędu 1 MHz); w ciągu 1 min zostaje usunięte 1% wody. Następnie wyroby przechodzą przez strefę radiacji promienników’ podczerwieni i w ciągu 5-6 min podsuszają się do stanu stwardnienia. Potem talerze zdejmuje się z form za pomocą przestawnicy próżniowej i dosusza się je strumieniem ukierunkowanego powietrza o temperaturze 200°C w ciągu G-y7 min, do końcowej wilgotności talerzy fajansowych rówmej 5%. Palnik radiacyjny. Gazowy palnik radiacyjny składa się z metalowego czworokątnego korpusu 1 z reflektorem 2, ceramicznego promiennika 3 pokrytego siatką z chromonikieliny 4, spełniającą jednocześnie funkcję stabilizatora spalania, rozpylacza 5. Gaz ulatając z dyszy do mieszarki 6 iniektuje powietrze niezbędne do spalania (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32