Blog

Śnieg jako przyczyna katastrof budowlanych zdjęcie nr 2
08.04.2022

Suwmiarka

W artykule znajdziesz:

Śnieg jako przyczyna katastrof budowlanych zdjęcie nr 3
Suwmiarka

Suwmiarka - przyrząd do pomiaru długości, którego zasadniczymi elementami są prowadnica z podziałką główną i przesuwający się po niej suwak z noniuszem: s. służą do mierzenia wymiarów zewnętrznych i wewnętrznych, a gdy są zaopatrzone w wysuwkę głębokościomierza również i do pomiarów głębokości suwnica - dźwignica złożona z przesuwnego ustroju nośnego (konstrukcji nośnej) i poruszającego się po nim wciągnika lub wózka: przemieszcza ona ładunek w przestrzeni ograniczonej wysokością podnoszenia, skrajnymi położeniami wciągnika lub wózka i skrajnymi położeniami suwnicy (program uprawnienia budowlane na komputer).

Suwnica bramowa, bramownica - suwnica, której ustrój nośny w postaci bramy przesuwa się po poziomic miejsca składowania ładunków suwnica kleszczowa - suwnica pomostowa wyposażona w specjalnej konstrukcji wózek jezdny z kleszczami służą do obsługi pieców grzewczych, zwłaszcza wgłębnych i komorowych suwnica odlewnicza - suwnica pomostowa do pracy w odlewniach stali; służy do transportu i przechylania kadzi z ciekłym metalem oraz do prac transportowych w oddziale przygotowywania kadzi (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Suwnica pomostowa - suwnica, której ustrój nośny w kształcie pomostu przesuwa się po torach umieszczonych ponad miejscem pracy, czyli na poziomie górnym, podczas gdy ładunek przemieszczany jest z poziomu dolnego suwnica półbramowa. półbramownica - suwnica, której ustrój nośny w kształcie półbramy przesuwa się po torach umieszczonych na dwóch różnych poziomach (uprawnienia budowlane).

Suwnica stryperowa

Suwnica stryperowa - suwnica pomostowa do wyjmowania wlewków z wlewnic zbieżnych ku górze oraz do transportu wlewków, wlewnic oraz układania zestawów odlewniczych suwnica wsadowa - suwnica pomostowa do ładowania wsadu do pieców martenowskich; może być również używana do różnych czynności transportowych przygotowawczych oraz przy remoncie pieców swajka - marszpikiel sworzeń - element konstrukcyjny zwykle w kształcie wałka lub stożka, służący do przegubowego łączenia dwóch lub więcej elementów sworzeń tłokowy - sworzeń łączący przegubowo tłok z korbowodem; s. t. pływający ma swobodę obracania się zarówno w tłoku jak i w główce korbowodu (program egzamin ustny).

Sybir - gruba podwójna tkanina z wełny zgrzebnej na płaszcze zimowe; prawa strona drapana i strzyżona z włosem ułożonym w jednym kierunku syci w o - substancja do nasycania (np. izolacji kabli, maszyn elektrycznych) syciwo ochronne - substancja o własnościach przeciwkorozyjnych, przeznaczona do nasycania osłon i odzieży kabli syderyt, szpat żelazny - minerał, węglan żelaza, ruda żelaza syfon - urządzenie pod przyborami sanitarnymi odbierającymi wody ściekowe, które za pomocą zaworu hydraulicznego uniemożliwia przedostanie się gazów z sieci kanalizacyjnej do pomieszczenia (opinie o programie).

Syfon - rodzaj przepustu, w którym woda przepływa pod ciśnieniem, budowany na przecięciu się wysoko położonych rowów z drogami lub innymi ciekami; dno s. położone jest niżej niż dno rowu syfon butelkowy - syfon umywalkowy syfon kanalizacyjny - kształtka kanalizacyjna stosowana jako zamknięcie wodne w przyborach sanitarnych nie mających wewnętrznego zamknięcia widnego syfon podwójny - syfon kanalizacyjny z zamknięciem hydraulicznym w postaci rury o kształcie podwójnego kolanka (segregator aktów prawnych).

Syfon umywalkowy, syfon butelkowy - syfon kanalizacyjny z odejmowanym osadnikiem dla oczyszczenia, stosowany przy umywalkach syfon z rewizją - syfon podwójny z zamykanym otworem do przeczyszczania górnej części kolanka sygnalizacja - rodzaj telekomunikacji polegający na przekazywaniu sygnałów; w zależności od przeznaczenia rozróżnia się s. alarmową, s. informacyjną, s. ruchu (kołowego, kolejowego) itd. sygnalizacja punktu geodezyjnego - ustawienie sygnału na punkcie geodezyjnym w celu zaobserwowania go z innych punktów sygnalizacja zdalna - telemechanika sygnalizator - urządzenie przekazujące sygnały; zależnie od rodzaju sygnałów rozróżnia się s. optyczne, akustyczne, elektryczne (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Śnieg jako przyczyna katastrof budowlanych zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Śnieg jako przyczyna katastrof budowlanych zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Śnieg jako przyczyna katastrof budowlanych zdjęcie nr 8 Śnieg jako przyczyna katastrof budowlanych zdjęcie nr 9 Śnieg jako przyczyna katastrof budowlanych zdjęcie nr 10
Śnieg jako przyczyna katastrof budowlanych zdjęcie nr 11
Śnieg jako przyczyna katastrof budowlanych zdjęcie nr 12 Śnieg jako przyczyna katastrof budowlanych zdjęcie nr 13 Śnieg jako przyczyna katastrof budowlanych zdjęcie nr 14
Śnieg jako przyczyna katastrof budowlanych zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Śnieg jako przyczyna katastrof budowlanych zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Śnieg jako przyczyna katastrof budowlanych zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami