Blog

26.07.2018

Systemy deskowań wielkowymiarowych

W artykule znajdziesz:

Systemy deskowań wielkowymiarowych

Systemowe deskowania wielkowymiarowe muszą być montowane z zastosowaniem specjalistycznego sprzętu, czyli żurawi (program na komputer). Są to deskowania, które mogą przenieść ciśnienie mieszanki betonowej na poziomie 70-100 kN/mkw. W przypadku, gdy wytrzymałość deskowania wynosi 100 kN/mkw możliwe jest betonowanie ściany wysokiej na 4 metry bez potrzeby stosowania przerw w nakładaniu mieszanki betonowej. Z tego właśnie względu deskowania wielkowymiarowe znakomicie sprawdzają się podczas realizacji inwestycji inżynieryjnych, przemysłowych, użyteczności publicznej, budownictwa mieszkalnego oraz innych obiektów wielokondygnacyjnych (program na telefon).

Wydajność w czasie montażu

Systemy deskowań wielkowymiarowych

Najważniejszą cechą tego typu deskowań jest duża wydajność w czasie montażu oraz możliwość utrzymanie szybkiego tempa betonowania (program na egzamin ustny).
Dzięki dużym formatom płyt, a zwłaszcza scalonych jednostek powierzchniowych, tego rodzaju deskowania znakomicie sprawdzają się w przypadku deskowania dużych powierzchni ściennych. Co więcej, pozwalają one na obniżeni kosztów robocizny w porównaniu do deskowań drobnowymiarowych nawet o 50% (promocja 3 w 1). Wielkowymiarowe elementy deskowań idealnie nadają się do tworzenia tzw. betony elewacyjnego. W skład rozwiązań wielkowymiarowych wchodzą tzw. elementy podstawowe i niezbędne akcesoria. Do elementów podstawowych zaliczają się:
• płyty wielozadaniowe (uniwersalne),
• tarcze (płyty) deskowania,
• elementy narożników – prostokątnych wewnętrznych i zewnętrznych stałych, a także narożników przegubowych, które regulowane są bezstopniowo.
Każda tarcza (płyta) deskowania zbudowana jest z poszycia i ramy (segregator). Rama oraz wewnętrzne usztywnienia stanowią konstrukcję tarczy i wykonane są ze stopów aluminiowych lub profili stalowych o przekroju zamkniętym. Dzięki temu cały element zyskuje sztywność na skręcanie i stabilność kształtu. W ramie oraz żebrach systematycznie regularnie rozmieszczone są otwory funkcyjne, które ułatwiają bezpieczne łączenie ze sobą wszystkich elementów systemu oraz elementów dodatkowych, np. podpór czy wsporników pomostu roboczego (opinie).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami