Blog

Co powinien zawierać opis techniczny? zdjęcie nr 2
26.07.2018

Systemy deskowań wielkowymiarowych

W artykule znajdziesz:

Systemy deskowań wielkowymiarowych

Systemowe deskowania wielkowymiarowe muszą być montowane z zastosowaniem specjalistycznego sprzętu, czyli żurawi (program na komputer). Są to deskowania, które mogą przenieść ciśnienie mieszanki betonowej na poziomie 70-100 kN/mkw. W przypadku, gdy wytrzymałość deskowania wynosi 100 kN/mkw możliwe jest betonowanie ściany wysokiej na 4 metry bez potrzeby stosowania przerw w nakładaniu mieszanki betonowej. Z tego właśnie względu deskowania wielkowymiarowe znakomicie sprawdzają się podczas realizacji inwestycji inżynieryjnych, przemysłowych, użyteczności publicznej, budownictwa mieszkalnego oraz innych obiektów wielokondygnacyjnych (program na telefon).

Wydajność w czasie montażu

Co powinien zawierać opis techniczny? zdjęcie nr 3
Systemy deskowań wielkowymiarowych

Najważniejszą cechą tego typu deskowań jest duża wydajność w czasie montażu oraz możliwość utrzymanie szybkiego tempa betonowania (program na egzamin ustny).
Dzięki dużym formatom płyt, a zwłaszcza scalonych jednostek powierzchniowych, tego rodzaju deskowania znakomicie sprawdzają się w przypadku deskowania dużych powierzchni ściennych. Co więcej, pozwalają one na obniżeni kosztów robocizny w porównaniu do deskowań drobnowymiarowych nawet o 50% (promocja 3 w 1). Wielkowymiarowe elementy deskowań idealnie nadają się do tworzenia tzw. betony elewacyjnego. W skład rozwiązań wielkowymiarowych wchodzą tzw. elementy podstawowe i niezbędne akcesoria. Do elementów podstawowych zaliczają się:
• płyty wielozadaniowe (uniwersalne),
• tarcze (płyty) deskowania,
• elementy narożników – prostokątnych wewnętrznych i zewnętrznych stałych, a także narożników przegubowych, które regulowane są bezstopniowo.
Każda tarcza (płyta) deskowania zbudowana jest z poszycia i ramy (segregator). Rama oraz wewnętrzne usztywnienia stanowią konstrukcję tarczy i wykonane są ze stopów aluminiowych lub profili stalowych o przekroju zamkniętym. Dzięki temu cały element zyskuje sztywność na skręcanie i stabilność kształtu. W ramie oraz żebrach systematycznie regularnie rozmieszczone są otwory funkcyjne, które ułatwiają bezpieczne łączenie ze sobą wszystkich elementów systemu oraz elementów dodatkowych, np. podpór czy wsporników pomostu roboczego (opinie).

Najnowsze wpisy

30.06.2025
Co powinien zawierać opis techniczny? zdjęcie nr 4
Jak wyciszyć ściany, stropy i instalacje?

Mostki akustyczne to newralgiczne miejsca w każdej konstrukcji budynku fragmenty ścian, stropów czy podłóg, którymi dźwięk może „przeskakiwać” z jednego…

23.06.2025
Co powinien zawierać opis techniczny? zdjęcie nr 5
Sylikat czyli materiał na dom

Bogactwo asortymentu silikatowego wykracza daleko poza standardowe kształtki o wymiarach dostosowanych do najpowszechniej stosowanych grubości ścian. W ofercie producentów znaleźć…

Co powinien zawierać opis techniczny? zdjęcie nr 8 Co powinien zawierać opis techniczny? zdjęcie nr 9 Co powinien zawierać opis techniczny? zdjęcie nr 10
Co powinien zawierać opis techniczny? zdjęcie nr 11
Co powinien zawierać opis techniczny? zdjęcie nr 12 Co powinien zawierać opis techniczny? zdjęcie nr 13 Co powinien zawierać opis techniczny? zdjęcie nr 14
Co powinien zawierać opis techniczny? zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Co powinien zawierać opis techniczny? zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Co powinien zawierać opis techniczny? zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami