Blog

Eki zdjęcie nr 10
26.07.2018

Systemy deskowań wielkowymiarowych

W artykule znajdziesz:

Systemy deskowań wielkowymiarowych

Systemowe deskowania wielkowymiarowe muszą być montowane z zastosowaniem specjalistycznego sprzętu, czyli żurawi (program na komputer). Są to deskowania, które mogą przenieść ciśnienie mieszanki betonowej na poziomie 70-100 kN/mkw. W przypadku, gdy wytrzymałość deskowania wynosi 100 kN/mkw możliwe jest betonowanie ściany wysokiej na 4 metry bez potrzeby stosowania przerw w nakładaniu mieszanki betonowej. Z tego właśnie względu deskowania wielkowymiarowe znakomicie sprawdzają się podczas realizacji inwestycji inżynieryjnych, przemysłowych, użyteczności publicznej, budownictwa mieszkalnego oraz innych obiektów wielokondygnacyjnych (program na telefon).

Wydajność w czasie montażu

Eki zdjęcie nr 11
Systemy deskowań wielkowymiarowych

Najważniejszą cechą tego typu deskowań jest duża wydajność w czasie montażu oraz możliwość utrzymanie szybkiego tempa betonowania (program na egzamin ustny).
Dzięki dużym formatom płyt, a zwłaszcza scalonych jednostek powierzchniowych, tego rodzaju deskowania znakomicie sprawdzają się w przypadku deskowania dużych powierzchni ściennych. Co więcej, pozwalają one na obniżeni kosztów robocizny w porównaniu do deskowań drobnowymiarowych nawet o 50% (promocja 3 w 1). Wielkowymiarowe elementy deskowań idealnie nadają się do tworzenia tzw. betony elewacyjnego. W skład rozwiązań wielkowymiarowych wchodzą tzw. elementy podstawowe i niezbędne akcesoria. Do elementów podstawowych zaliczają się:
• płyty wielozadaniowe (uniwersalne),
• tarcze (płyty) deskowania,
• elementy narożników – prostokątnych wewnętrznych i zewnętrznych stałych, a także narożników przegubowych, które regulowane są bezstopniowo.
Każda tarcza (płyta) deskowania zbudowana jest z poszycia i ramy (segregator). Rama oraz wewnętrzne usztywnienia stanowią konstrukcję tarczy i wykonane są ze stopów aluminiowych lub profili stalowych o przekroju zamkniętym. Dzięki temu cały element zyskuje sztywność na skręcanie i stabilność kształtu. W ramie oraz żebrach systematycznie regularnie rozmieszczone są otwory funkcyjne, które ułatwiają bezpieczne łączenie ze sobą wszystkich elementów systemu oraz elementów dodatkowych, np. podpór czy wsporników pomostu roboczego (opinie).

Najnowsze wpisy

15.07.2024
Eki zdjęcie nr 12
Specjalność wyburzeniowa - uprawnienia budowlane

Pozwolenie na rozbiórkę jest rodzajem pozwolenia, które daje prawo do wykonywania prac związanych z rozbiórką budynków. W Polsce, aby uzyskać…

15.07.2024
Eki zdjęcie nr 13
Konstruktor uprawnienia budowlane

W dziedzinie budownictwa kluczową rolę odgrywa projektant konstrukcji, który odpowiada za projektowanie budynków z uwzględnieniem ich wytrzymałości, stabilności i bezpieczeństwa.…

Eki zdjęcie nr 16 Eki zdjęcie nr 17 Eki zdjęcie nr 18
Eki zdjęcie nr 19
Eki zdjęcie nr 20 Eki zdjęcie nr 21 Eki zdjęcie nr 22
Eki zdjęcie nr 23

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Eki zdjęcie nr 24

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Eki zdjęcie nr 25

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
Eki zdjęcie nr 32 Eki zdjęcie nr 33 Eki zdjęcie nr 34
Eki zdjęcie nr 35
Eki zdjęcie nr 36 Eki zdjęcie nr 37 Eki zdjęcie nr 38
Eki zdjęcie nr 39

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Eki zdjęcie nr 40

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Eki zdjęcie nr 41

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami