Blog

Podłogi z płytek zdjęcie nr 2
19.12.2022

Szerokość boiska

W artykule znajdziesz:

Podłogi z płytek zdjęcie nr 3
Szerokość boiska

Celem jest bramka przeciwnika. Grę rozpoczyna dwóch graczy z poszczególnych drużyn. Stają oni w kole środkowym, w którym położono piłkę. Trzykrotnie dotykają kijami ziemi oraz trzykrotnie poruszają na zmianę kijami nad piłką, a następnie na gwizdek sędziego uderzają ją kijem. Jeżeli piłka potoczy się poza linię boiska, przenosi się ją na linię boczną, skąd może nastąpić strzał. Zatrzymywanie się graczy na placu, umyślne uderzenie przeciwnika kijem i inne podobne przewinienia są karane 7-krotnymi rzutami w stronę zespołu, którego gracz zawinił. Cel rzutów piłką może stanowić skrzynia ustawiona tuż za bramką lub rozpięta na niej siatka nylonowa - w celu zatrzymania piłki (program uprawnienia budowlane na komputer).

Szerokość boiska wynosi 20 m, długość 40 m. Pas wolny wokół boiska ma szerokość od 1 do 2 m. Spadek nawierzchni 0,6% od środka w kierunku krótszych boków. Oś podłużna boiska w kierunku północ-południe, nawierzchnia trawiasta. Grunty podmokłe należy odwadniać. Bramki przenośne z rur stalowych, siatki sznurowe lub nylonowe. Powierzchnia boiska wynosi netto ok. 800 m2, a brutto 968 m2. Boisko należy polewać wodą i wałować, trawę kosić i co roku podsiewać (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Pole gry o nawierzchni trawiastej ma wymiary 6X 12 m. Dwa słupki z rur stalowych sq wbite w ziemię łub umieszczone w tulejach zabetonowanych w terenie między nimi na wysokości ok. 1,20 m jest rozpięta nka stalowa. Waga piłki wynosi ok. 100 g, a średnica 40-50 cm. P łka jest bardzo lekka, a wskutek dużego oporu powietrza leci bardzo wolno, co daje graczom sporo czasu na zorientowanie się w kierunku jej lotu i przygotowanie się do jej odrzucenia przeciwnikowi. Gra n e wymaga dużej sprawności fizycznej dzieci, jej <oordynowanie ułatwia wolny lot piłki. Liczba uczestników od 4 do 8 (uprawnienia budowlane).

Kometka wymaga boiska o wymiarach 5,18X13,40 m do gry pojedynczej i 6,10X13,40 m do gry podwójnej z wybiegami bocznymi po 0,90 m i tylnymi po 2,44 m. Nawierzchnia utwardzona (jak kort tenisowy). Boisko jest przedzielone siatką nylonową rozwieszoną pomiędzy słupkami stalowymi o wysokości 1,55 m wbitymi w ziemię lub umieszczonymi w stalowych tulejach zabetonowanych w ziemi (program egzamin ustny).

Linia końcowa

Do gry potrzebne są rakietki i kometka. Linie uderzeń znajdują się w odległości 2 m z każdej strony siatki. W zabawie może brać udział 2 lub 4 graczy. Dwa sety (15 punktów wygranych) przesądzają o zwycięstwie. Przy remisie decyduje trzeci set (opinie o programie).

Gra rozpoczyna się od przerzutu kometki z miejsca pomiędzy linią uderzeń a linią ograniczającą boisko. Kometka musi być odbita rakietką od dołu do góry (z biodra). Przy serwowaniu nie wolno przerzucać kometki ostro z góry w dół. Punkty zdobywa serwujący. Po jego błędach serwuje strona przeciwna. Za błędy uważa się: zetknięcie kometki z ziemią lub uderzenie nią w siatkę, rzut pod siatką i dwukrotne uderzenie kometki przez tego samego gracza (segregator aktów prawnych).

Przez środek boiska o wymiarach 8×20 m pomiędzy słupkami z rur stalowych o wysokości ok. 90 cm wbitych w ziemię lub umieszczonych w zabetonowanych tulejach jest rozwieszana siatka nylonowa. Do gry potrzebne są łopatki-deseczki płaskie o wymiarach 18×18 cm i 1,5-1,8 cm grubości z uchwytem o długości 18 cm oraz jedna piłka tenisowa.

Gra może odbywać się pojedynczo, parami lub grupowo w zależności od umowy. Gra trwa do ustalonej liczby punktów. O wygranej decyduje różnica przynajmniej dwóch punktów. Po pięciu podaniach zmienia się serwujący, który podaje piłkę z linii końcowej pola po jego przekątnej, przerzucając piłkę nad siatką. Po pierwszym złym podaniu można serw powtórzyć. Błędami są: podwójny zły serw, dotknięcie piłki ciałem, dwukrotne odbicie piłki o ziemię i uderzenie piłką w siatkę (promocja 3 w 1).

Przez środek boiska o wymiarach 12,20×3,70 m do gry pojedynczej i 12,20×5,50 do gry podwójnej pomiędzy słupkami z rur stalowych o wysokości 1,50 m wbitych w ziemię lub umieszczonych w tulejach zabetonowanych w terenie jest rozpięta siatka nylonowa. Po obu stronach siatki znajdują się pasy o szerokości po 90 cm, których gracze nie mogą przekraczać. Do gry jest potrzebny krążek gumowy o średnicy ok. 12 cm. Drużyny mogą składać się z jednego, dwóch, a nawet czterech graczy. Krążek jest przerzucany nad siatką ręcznie poziomo. Łapiący krążek musi go natychmiast odrzucić.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Podłogi z płytek zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Podłogi z płytek zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Podłogi z płytek zdjęcie nr 8 Podłogi z płytek zdjęcie nr 9 Podłogi z płytek zdjęcie nr 10
Podłogi z płytek zdjęcie nr 11
Podłogi z płytek zdjęcie nr 12 Podłogi z płytek zdjęcie nr 13 Podłogi z płytek zdjęcie nr 14
Podłogi z płytek zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Podłogi z płytek zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Podłogi z płytek zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami