Szkło płaskie zwykłe

Szkło płaskie zwykłe

Szkło płaskie zwykłe jest powszechnie stosowane do szklenia otworów. Charakteryzuje się ono znaczną przepuszczalnością promieni widzialnych i podczerwonych oraz nieprzepuszczalnością promieni ultrafioletowych. Jest kruche, w razie stłuczenia rozpryskujące się na kawałki o ostrych i nierównych krawędziach (program uprawnienia budowlane na komputer).
Szkło płaskie ciągnione (okienne) jest produkowane metodą ciągnioną w postaci płyt lub pasów, które powinny być płaskie, przezroczyste i bezbarwne. Płyty są produkowane w wymiarach 2×1020 x 1340; 2 x 1640 x 1900; 3 x 1880×2200; 4 x 1900×2500; 5x 1760 x x3200; 6-10x 1760×3300 i 6-10x3300x4000 mm.

Szkło okienne stosuje się do szklenia otworów okiennych, drzwiowych, naświetli, świetlików, ścianek szklanych, inspektów itp.
Szkło płaskie walcowane (surowe) są to bezbarwne, przezroczyste płyty o wymiarach 3-5 x 1200 x 1800-1400 x 3000 mm. Odznacza się lekko falistą i porowatą powierzchnią. Stosuje się je do szklenia obiektów przemysłowych, inwentarskich itp.
Szkło płaskie polerowane (lustrzane) otrzymuje się przez szlifowanie i polerowanie szkła ciągnionego lub walcowanego. Jest produkowane w płytkach o wymiarach 5-32 x x 2500 x 3500 mm. Stosuje się do szklenia okien wystawowych i otworów drzwiowych w budynkach reprezentacyjnych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Szkło płaskie matowe jest wykonywane ze szkła ciągnionego przez piaskowanie lub trawienie powierzchni kwasem fluorokrzemowym. Jest bezbarwne, nieprzezroczyste, o przepuszczalności promieni widzialnych ok. 65%; wymiary - takie same jak szkła okiennego (uprawnienia budowlane).

Szkło płaskie walcowane

Szkło płaskie walcowane wzorzyste (ornamentowe) jest szkłem lustrzanym, nieprzesoczystym, mającym na jednej powierzchni wytłoczony ornament (prążki, groszki itp.), CD zmniejsza przejrzystość. Wymiary płyt wynoszą: 3-5x 1200×2500 i 3-5xl600x * 1500 mm. Szkło ornamentowe znajduje zastosowanie do szklenia drzwi i ścianek we- s^sętrznych. Może być produkowane jako hartowane (program egzamin ustny).
Szkło płaskie zbrojone jest bezbarwne i nieprzezroczyste. Uzyskuje się je przez walcowanie, w trakcie którego w masę szklaną zostaje wciśnięta siatka stalowa.

Stosuje się Lilkę tkaną splotem płóciennym o oczkach kwadratowych, zgrzewaną o oczkach kwadratowych lub skręcaną o oczkach sześciokątnych (opinie o programie). Grubość płyt wynosi 6-8 mm, pozostałe wymiary 1200×3000 lub 1600×3000 mm. Jest ono stosowane do szklenia świetlików •s halach przemysłowych itp. obiektów z doprowadzeniem światła z góry, ponadto do otworów narażonych na uderzenia (okno piwniczne, drzwi wejściowe).
Szkła specjalne mają zmienione właściwości odpowiednio do potrzeb funkcjonalnych. Są to szkła bezpieczne, które po stłuczeniu nie rozpryskują się na kawałki o ostrych krawędziach, szkła hartowane o wielokrotnie zwiększonej wytrzymałości mechanicznej, szkła selektywne nie przepuszczające promieni podczerwonych i fotochromowe samozariemniające się (segregator aktów prawnych).

Bezpieczne szkło hartowane dla budownictwa jest bezbarwne, przezroczyste, otrzymane za pomocą obróbki cieplnej ze szkła okiennego lub lustrzanego. Hartowanie polega na ogrzaniu płyty do temperatury ok. 650°C i następnie szybkim ostudzeniu. Przed hartowaniem płyty mogą być poddawane fazowaniu, nacinaniu i wierceniu otworów. Szkło po hartowaniu zwiększa wytrzymałość mechaniczną 3-6 razy, jak również zwiększa odporność na nagłe zmiany temperatury. W momencie rozbicia rozpada się na drobne, nieostre odłamki, nie powodujące poważniejszych obrażeń ciała (promocja 3 w 1).

Szkło hartowane stosuje się do drzwi bezramowych i okien w miejscach, gdzie istnieje szczególne niebezpieczeństwo pokaleczenia ludzi w razie stłuczenia szkła (budownictwo wysokie, domy towarowe, hale sportowe). Wymiary płyt wynoszą 5-10x850x 1900 mm. Płyty mogą być wykonywane jako gięte.
Bezpieczne szkło klejone dla budownictwa o zwiększonej wytrzymałości można uzyskać za pomocą klejenia płyt w układzie wielowarstwowym szkło-folia poliwinylobutanowa- szkło. Stosuje się je jak szkło hartowane.

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Dodaj wpis:


39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !