Blog
Tarcica i okrąglaki
W artykule znajdziesz:
Tarcica i okrąglaki
Wapno należy przechowywać w zamkniętych, szczelnych i suchych szopach. Podłoga takich szop musi być zabezpieczona przed wilgocią przez ułożenie jej na legarach (program uprawnienia budowlane na komputer). Zamoczenie wapna od dołu może spowodować znaczny wzrost temperatury i stać się przyczyną pożaru. Wapno palone w kawałkach zsypuje się albo do zasieków, przylegających do wzmocnionej bocznej ściany szopy, albo formuje się w pryzmy na całej szerokości ściany. Wapno palone sproszkowane, opakowane w worki papierowe, składuje się w stosach warstwami.
Wapna palonego nie należy zbyt długo magazynować, lecz należy je gasić i przechowywać już jako wapno gaszone. Magazyny wapna palonego powinny być umieszczane przy skrzyniach do gaszenia wapna i przy dołach na ciasto wapienne. Głębokość dołów na ciasto wapienne 1,5-5-2,0 m (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Wskutek gaszenia wapno znacznie zwiększa swą objętość. Z 1000 kg wapna palonego otrzymujemy 1,8-T-3,3 m3 ciasta wapiennego-(górna granica jest osiągana przy wapnie tłustym). Czas dołowania wapna do zapraw wynosi 2-4 tygodni. Czas dołowania wapna do tynków - co najmniej 2-3 miesięcy.
Drewno budowlane powinno być składowane na terenie suchym i zabezpieczonym przed napływem wód gruntowych (uprawnienia budowlane).
Jest wskazane, aby teren ten był wysypany żwirem, żużlem lub gruzem ceglanym. Składowiska drewna powinny być rozmieszczane z zachowaniem wszystkich przepisów bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
Tarcica i okrąglaki powinny być składowane w stosy, czyli w tzw. sztaple. Ten sposób składowania pozwala na równomierne przesuszanie oraz zabezpiecza drewno przed spękaniem i zagrzybieniem. Przed układaniem stosów należy przygotować zegary do układania drewna (program egzamin ustny). Legary te powinny opierać się na słupkach. Odległość sztaplowanej tarcicy od ziemi powinna wynosić 404-60 cm. Tarcicę należy układać w stosy według rodzaju drewna, gatunku tarcicy oraz jej grubości.
Tarcica mokra i półsucha
Tarcica mokra i półsucha powinna być składowana na przekładkach grubości 3 cm i szerokości 5-7 cm, w odstępach ok. 1,5 m. Tarcicę mokrą układamy w odległościach 15 cm. Tarcicę półsuchą układamy w odległościach 10 cm, a tarcicę suchą w odległościach 5 cm. Tarcicę suchą można układać „na głucho”, to jest bez przekładek. Jednokierunkowy sposób składowania tarcicy. Sposób składowania tarcicy bez przekładek uwidoczniony. Tarcica ułożona w stosy powinna być przykryta dachem. Dach ten może być oparty na stosie i wykonany z desek lub może być oparty na podporach ustawionych poza stosem (opinie o programie).
Drewno z odzysku (np. po rozebraniu rusztowań) należy układać w stosy, po uprzednim usunięciu gwoździ i oskrobaniu pozostałości wapna i betonu.
Okrąglaki układa się podobnie jak tarcicę z tą różnicą, że na przekładki należy używać tarcicy.
Między stosami ułożonymi w powyżej podany sposób, należy zachować odległości na przejścia o szerokości 2 m. Szerokość drogi dla transportu drewna i dla ewentualnego dojazdu, w wypadku pożaru, powinna wynosić co najmniej 6 m (segregator aktów prawnych).
Stal zbrojeniową należy składować na otwartym powietrzu w pobliżu drogi, po której jest ona dowożona, lub w pobliżu bocznicy kolejowej, o ile transport stali odbywa się koleją.
Dla właściwego wykorzystania miejsca wzdłuż toru lub drogi, należy plac przeznaczony na składowanie stali zbrojeniowej podzielić na 8-f-10 przegród dla poszczególnych średnic stali. Przegrody te powinny być oddzielone od siebie rzędami słupków wkopanych w ziemię, po 4 słupki w rzędzie.
Pierwszy rząd słupków powinien być nieco niższy niż poziom podłogi środka transportowego, którym stal będzie dowożona (promocja 3 w 1). Następne rzędy słupków należy obniżać stopniowo, tak by przy wyładunku można było ułożyć z nich pochyły pomost, umożliwiający przesuwanie stali przeznaczonej dla poszczególnych przegród. Szerokość przegród - od 0,7 do 2,0 m.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32