Blog

Egzamin część druga - jak wygląda? zdjęcie nr 2
18.05.2022

Technologia produkcji wyrobów

W artykule znajdziesz:

Egzamin część druga - jak wygląda? zdjęcie nr 3
Technologia produkcji wyrobów

W procesie doskonalenia taśmowej technologii produkcji wyrobów żelbetowych stworzono zasadniczo nowe konstrukcje urządzeń formujących - linie dwupoziomowe. Linie takie zostały ustawione i pracują w wytwórniach wyrobów żelbetowych nr 4, 6 i 9 Gławmospromstrojmatieriałow, jak również w wytwórniach innych resortów (program uprawnienia budowlane na komputer).

Technologia produkcji wyrobów na liniach dwupoziomowych przewiduje wąską specjalizację każdej linii. Niezależnie od tego istnienie w wytwórniach kilku linii pozwala produkować na nich wyroby w dowolnie szerokim asortymencie (płyty dachowe, płyty ścian wewnętrznych i zewnętrznych, słupy, rygle i in.) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Konstrukcja dwupoziomowej linii SKTB Gławmospromstrojmatieriały stanowi pionowo zamkniętą taśmę o określonym rytmie złożoną z form-wózków. Na górnym poziomie linii znajduje się wyposażenie do wytwarzania wyrobów (mechanizmy i przyrządy do układania mieszanki betonowej i zbrojenia, jak również do formowania i kalibrowania wyrobów), a dolny poziom stanowi komorę typu szczelinowego do obróbki cieplnej wyrobów (uprawnienia budowlane).

Właściwością konstrukcyjną dwupoziomowej linii jest specjalne urządzenie do pionowego przemieszczania form-wózków z jednego poziomu na drugi bez ich obrotu w stosunku do płaszczyzny poziomej. Mechanizm opuszczania formy na dolny poziom stanowią dwa symetrycznie rozmieszczone w stosunku do osi taśmy wodzidła, których obroty są zsynchronizowane z obrotem kół łańcuchowych łańcucha pociągowego za pomocą przekładni łańcuchowej. Przy opuszczaniu zwisy łańcuchów niewiodących (jałowych) formy opierają się na specjalnych ślizgach przymocowanych do wodzideł. Do wodzideł przylegają krzywki do podtrzymywania zwisów; krzywki te służą jako szyny przejściowe od wodzidła do głównego toru szynowego linii. Mechanizm podnoszenia formy na górną gałąź jest analogiczny do mechanizmu opuszczania (program egzamin ustny).

Formowanie wyrobów

Produkcję płyt stropowych realizuje się na specjalizowanych stanowiskach w następującej kolejności. Formowanie wyrobów rozpoczyna się od czyszczenia i składania formy. Następnie za pomocą rozpylacza pneumatycznego nanosi się na jej powierzchnię cienką warstwę smaru, po czym układa się w formie szkielet zbrojeniowy lub naciąga się zbrojenie metodą elektrotermiczną. Na następnym stanowisku przygotowaną formę napełnia się mieszanką betonową, rozmieszczaną i zagęszczaną za pomocą rozdzielacza betonu wyposażonego w nasadę wibracyjną, a następnie za pomocą stołu wibracyjnego. W dalszej kolejności za pośrednictwem specjalnych urządzeń w postaci dwóch par listew wibracyjnych i dwóch wałków wygładzających przeprowadza się ostateczne zagęszczenie betonu i wykończenie górnej powierzchni wyrobów (opinie o programie).

Po ukończeniu formowania i wykończeniu wyrobu forma-wózek przemieszcza się do komory wstępnej obróbki cieplnej, gdzie pozostaje w ciągu 2,5 godz. W górnym poziomie komory może jednocześnie znajdować się osiem forem. Następnie dla ostatecznej obróbki cieplnej forma-wózek z wyrobem przechodzi do komory naparzalniczej typu szczelinowego, gdzie wyrób po 4,5 godz. uzyskuje wytrzymałość równą 70°/o marki betonu.

Po wyjściu formy-wózka z komory wykonywane są następujące operacje: podniesienie formy z dolnej na górną gałąź, rozformowanie wyrobu, jego zdjęcie suwnicą i podanie na pionowy przenośnik wykończeniowy do ostatecznego wygładzenia powierzchni. Następnie wyrób przewozi się do magazynu gotowej produkcji. Opróżnione formy-wózki są kierowane ponownie na stanowisko czyszczenia i smarowania (segregator aktów prawnych).

Roczna zdolność produkcyjna linii dwupoziomowej wynosi 400 tys. m8 płyt. Produkcja płyt ściennych. Do wytwarzania zewnętrznych płyt keramzytobetonowych dla domów serii 11-49 według projektu instytutu „Mosprojektstrojindustria” skonstruowano w Beskudnikowskim kombinacie materiałów budowlanych i konstrukcji nr 1 specjalne taśmy dwupoziomowe. Na górnym poziomie rozmieszczone są stanowiska i mechanizmy do wytwarzania i wykańczania zewnętrznych płyt ściennych, a na dolnym - komora obróbki cieplnej, wyposażona w rurowe grzejniki termoelektryczne (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Egzamin część druga - jak wygląda? zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Egzamin część druga - jak wygląda? zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Egzamin część druga - jak wygląda? zdjęcie nr 8 Egzamin część druga - jak wygląda? zdjęcie nr 9 Egzamin część druga - jak wygląda? zdjęcie nr 10
Egzamin część druga - jak wygląda? zdjęcie nr 11
Egzamin część druga - jak wygląda? zdjęcie nr 12 Egzamin część druga - jak wygląda? zdjęcie nr 13 Egzamin część druga - jak wygląda? zdjęcie nr 14
Egzamin część druga - jak wygląda? zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Egzamin część druga - jak wygląda? zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Egzamin część druga - jak wygląda? zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami