Blog

11.04.2022

Temperatura skraplania

W artykule znajdziesz:

Temperatura skraplania

Temperatura skraplania - temperatura, w której substancja przechodzi ze stanu gazowego w stan ciekły temperatura słoneczna powietrza - temperatura powietrza zewnętrznego, przy której napływ ciepła na przegrodę budowlaną o danej temperaturze byłby taki sam, jak napływ spowodowany promieniowaniem słonecznym oraz różnicą rzeczywistej temperatury powietrza i tej samej temperatury przegrody (program uprawnienia budowlane na komputer).

Temperatura spalania - temperatura wytwarzana w cylindrze silnika spalinowego w trakcie spalania w nim paliwa temperatura spiętrzenia, temperatura całkowita, temperatura spoczynkowa - temperatura, jaką osiągnąłby strumień gazu po adiabatycznym zahamowaniu do prędkości równej zeru temperatura spoczynkowa - temperatura spiętrzenia (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Temperatura sublimacji - temperatura, w której substancja ze stanu stałego przechodzi w stan gazowy temperatura szronu - temperatura rosy dla powietrza wilgotnego o temperaturze poniżej 0’C temperatura szumów - temperatura dopasowanego opornika wypromieniowującego szumowe fale elektromagnetyczne o tej samej gęstości mocy promieniowania co źródło szumów; t.sz. mierzy się dla konkretnych źródeł szumów m.in. w radiotechnice (uprawnienia budowlane).

Temperatura termodynamiczna - temperatura wg termodynamicznej skali temperatur; wartość t.t. Kelvina jest wyrażana w kelwinach i jest niższa od wartości tej samej temperatury wyrażonej w stopniach Celsjusza o 273,15 K. (kelwina), por. temperatura bezwzględna temperatura termometru kulistego - temperatura określająca ilościowo wpływ cieplnego promieniowania powierzchni przegród; mierzy się za pomocą termometru, którego zbiornik rtęci umieszczony jest w środku kuli z cienkiej blachy miedzianej (o średnicy 10-15 cm)o powierzchni czarnej matowej (program egzamin ustny).

Temperatura topnienia

Temperatura topnienia - temperatura przejścia fazowego substancji stałej w substancję ciekłą; dla substancji czystej jest równa jej temperaturze krzepnięcia temperatura wrzenia - temperatura, w której prężność pary nasyconej nad cieczą jest równa ciśnieniu zewnętrznemu temperatura wrzenia normalna - temperatura wrzenia pod ciśnieniem 1,01325-10 1 MPa ( = 1 atm) temperatura wybuchu - najniższa temperatura, do której należy podgrzać substancję (lub mieszaninę substancji), aby doprowadzić do reakcji wybuchowej; w przypadku mieszaniny gazów i par z powietrzem lub tlenem odpowiada to temperaturze zapłonu (opinie o programie).

Temperatura wynikowa, temperatura odczuwalna - temperatura odpowiadająca temperaturze efektywnej - z uwzględnieniem wpływu ciepła pochłoniętego i wypromieniowanego; przy jednakowych temperaturach powietrza i powierzchni przegród temperatura wynikowa i temperatura efektywna mają te same wartości (segregator aktów prawnych).

Temperatura zapalenia - najniższa temperatura, przy której materiał palny zaczyna wydzielać palne gazy w ilości wystarczającej do ich trwałego zapalenia od zewnętrznego płomienia lub promieniowania cieplnego temperatura zapłonienia - temperatura, w której paliwo ciekle pali się tylko w obecności obcego źródła ciepła, po jego zaś usunięciu gaśnie temperatura zapłonu - najniższa temperatura konieczna dla zapoczątkowania palenia się substancji w ściśle określonych, zwykle znormalizowanych. warunkach (promocja 3 w 1).

Temperatura zredukowana - wielkość fizyczna określona wzorem T/Tc . gdzie: T - temperatura termodynamiczna, T, - temperatura krytyczna danej substancji temperowanie masy czekoladowej - doprowadzanie masy czekoladowej do właściwej temperatury w ogrzewanych zbiornikach z mieszadłami lub w specjalnych maszynach przed uformowaniem czekolady w tabliczki temperowanie papieru - klimatyzacja papieru temperowanie roztworu trawiącego - zmniejszanie trawiącego działania roztworu przez wprowadzenie do niego miedzi metalicznej lub dodanie zużytego roztworu zawierającego sole miedzi temperówka - maszyna do temperowania masy czekoladowej.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami