Blog

Długość pnia zdjęcie nr 2
25.02.2020

Tkanina szklana belki uprawnienia budowlane

W artykule znajdziesz:

Tkanina szklana belki uprawnienia budowlane

Długość pnia zdjęcie nr 3
Tkanina szklana belki uprawnienia budowlane

Tkaniną szklaną belki wzmacnia się tylko w strefie przypodporowej lub na całej długości (program uprawnienia budowlane na komputer). Sposób przygotowania powierzchni belek jest taki sam jak przy wzmacnianiu elementami stalowymi, z tą różnicą, że konieczne jest zaokrąglenie naroży belki, aby przy zaginaniu tkaniny nie następowało jej uszkodzenie.

Po oczyszczeniu ewentualnych zanieczyszczeń lub zatłuszczeń z powierzchni belki i usunięciu luźnych frakcji wszystkie większe nierówności lub ubytki należy wyrównać szpachlówką epoksydową. Następnie powierzchnię zagruntować kompozycją gruntującą K-l (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Przed całkowitym utwardzeniem kompozycji gruntującej nanosi się na powierzchnie belki (za pomocą stalowych szpachli) kompozycję do klejenia tkaniny szklanej, rozprowadzając ją równomiernie warstwą grubości 1 mm. Następnie nakłada się tkaninę szklaną, dokładnie ją naciągając i dociskając wałkiem malarskim tak, by cała tkanina była pokryta kompozycją.

Klejenie następnych warstw odbywa się w identyczny sposób, przy czym ostatnią warstwę tkaniny po jej dociśnięć pokrywa się warstwą kompozycji bez wypełniacza i stabilizatora.
Po utwardzeniu się ostatniej warstwy na belce mocuje się siatkę podtynkową Rabitza i wykonuje się narzut z zaprawy cementowej marki 50 (uprawnienia budowlane).

Po podstemplowaniu belki rysy i spękania należy zainiektować żywicą epoksydową. W ścianie, na której belka była oparta, wykuwa się dwa otwory na przesunięcie kątowników lub płaskowników. W belce żelbetowej należy usunąć otulinę betonową, aby odsłonić pręty zbrojenia na wysokość około 1/3 ich średnicy (program egzamin ustny).

Za pomocą stalowych szczotek należy dokładnie oczyścić z resztek betonu odsłonięte pręty, a następnie przyspawać do nich odcinki prętów tej samej średnicy, o długości 15-20 cm. Na przygotowaną w ten sposób belkę nasuwa się blachę stalową grubości 5 mm wygiętą w kształcie litery U, o wymiarach dokładnie dopasowanych do przekroju belki. W blasze tej należy wyciąć otwory o długości 10-15 cm i szerokości odpowiadającej średnicy przy- spawanych uprzednio do belki prętów.

Równocześnie przygotować blachę stalową grubości 8 mm w kształcie prostokąta o odpowiednich wymiarach, z wycięciami na przepuszczenie kątowników czy też płaskowników, przy czym nie należy stosować mniejszych kątowników niż 60X60X6 mm. Po przeciwległej stronie belki należy ze ściany usunąć tynk i po oczyszczeniu szczotkami metalowymi i zwilżeniu jej wodą powierzchnię wyrównać zaprawą cementową marki 80 (opinie o programie).

Blacha oporowa

Po przyspawaniu wygiętej blachy do zbrojenia belki i po dopasowaniu kątowników lub płaskowników oraz prostokątnej blachy do całości konstrukcji wzmacniającej kątowniki przyspawa się do blachy i dociska się ją do wyrównanej powierzchni ściany. Następnie oba kątowniki podgrzewa się do temperatury 500-600 C i przyspawa do blachy umocowanej na belce (segregator aktów prawnych). Otwory w ścianie oraz puste przestrzenie między belką i wygiętą blachą zwilża się wodą i wypełnia zaprawą cementową. Następnie należy całą konstrukcję stalową osiatkować siatką podtynkową Rabitza i wykonać narzut cementowy, a następnie otynkować.

W przypadku gdy po drugiej stronie ściany znajduje się również belka żelbetowa uniemożliwiająca założenie blachy oporowej na ścianie, należy na mą rownież nałożyć blachę wygiętą w kształcie litery U, przyspawać ją do zbrojenia belki i blachy obydwu belek połączyć odpowiedniej długości kątownikami lub płaskownikami.

Wzmacnianie belek w strefie odsuniętej od podpory. Wzmocnienie uzyskuje się przez odpowiednie zmniejszenie rozpiętości belki. Po umocowaniu na belce przy ścianie, w sposób poprzednio opisany, blachy wygiętej w kształcie 1 ery U i wypełnieniu rys i spękań w belce za pomocą iniekcji mieszaniną Klejącą na bazie żywicy epoksydowej należy w belce poza rysami odkryć zbrojenie belki na wysokość około 1/3 średnicy prętów (promocja 3 w 1).

Po dokładnym oczyszczeniu odsłoniętych prętów z resztek betonu metalowymi szczotkami należy do nich przyspawać pręty o długości ok. 20 cm i średnicy odpowiadającej średnicy odsłoniętych prętów. Pręty te powinny być ścięte ukośnie, stanowiąc oparcie dla stalowego cięgna, wykonanego w kształcie litery U z płaskownika o odpowiednim przekroju i długości.

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Długość pnia zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Długość pnia zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Długość pnia zdjęcie nr 8 Długość pnia zdjęcie nr 9 Długość pnia zdjęcie nr 10
Długość pnia zdjęcie nr 11
Długość pnia zdjęcie nr 12 Długość pnia zdjęcie nr 13 Długość pnia zdjęcie nr 14
Długość pnia zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Długość pnia zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Długość pnia zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami