Blog

12.04.2022

Tor sterowniczy

W artykule znajdziesz:

Tor sterowniczy

Tor sterowniczy - system, za którego pośrednictwem system sterujący oddziałuje na system sterowany lub system sterowany oddziałuje na system sterujący tor telekomunikacyjny - kanał telekomunikacyjny przestrzenny zrealizowany w postaci układu biernego, w zasadzie linearnego tor wizyjny (odbiornika TV) - zespół części odbiornika telewizyjnego przeznaczonych do przetwarzania sygnału telewizyjnego na całkowity sygnał wizyjny (program uprawnienia budowlane na komputer).

Tor (przewodowy) symetryczny - tor przewodowy utworzony z dwóch przewodów (ewentualnie z dwóch grup przewodów) w zasadzie jednakowych i znajdujących się w tym samym (pod względem elektrycznym) położeniu w stosunku do ziemi tor pupinizowany - tor przewodowy o indukcyjności zwiększonej za pomocą pupinizacji tor radioelektryczny, tor radiowy - tor telekomunikacyjny utworzony za pomocą anten kierunkowych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Tor wodny, farwater - wyznaczona za pomocą pływających znaków nawigacyjnych bezpieczna droga wodna dla statków przez akweny trudne dla żeglugi tor współosiowy - tor przewodowy złożony z dwóch przewodów mających wspólną oś geometryczną i umieszczonych jeden wewnątrz drugiego tor współziemny, simultan - tor przewodowy utworzony za pomocą przewodu i ziemi lub większej liczby przewodów i ziemi (uprawnienia budowlane).

Tor żeberkowy - tor, który ma połączenie z innymi torami tylko w jednym końcu; drugi koniec zakończony jest kozłem oporowym toran - tartan torarz - robotnik obeznany z układaniem i naprawą torów kolejowych torba* - opakowanie jednostkowe z dnem uformowanym płaskim lub nieuformowanym; t. po napełnieniu przyjmuje kształt zbliżony do prostopadłościanu, o pojemności do 20 dm3; por. worek (program egzamin ustny).

Torebka izolacyjna

Torebka izolacyjna, celka - w hodowli jedwabników torebka z papieru pergaminowego, w której izoluje się parę motyli lub pojedynczego motyla samiczego przy celkowym systemie produkcji greny torf - skała osadowa pochodzenia roślinnego zawierająca ok. 30% węgla i dużo wilgoci; po wysuszeniu ma zastosowanie jako paliwo przemysłowe, nawóz organiczny, surowiec chemiczny do wyrobu płyt izolacyjnych, jako ściółka itd. Torf odlewniczy - torf o wilgotności 50-60% stosowany w odlewnictwie przy produkcji form i rdzeni torf rozmywany, hydrotorf - torf otrzymywany przez rozmywanie złoża torfowego za pomocą hydromonitorów torfiarka - maszyna do przerabiania torfu wydobytego ze złoża i formowania przerobionej masy w cegiełki (opinie o programie).

Torfiarnia - kopalnia torfu torfiarz - robotnik zatrudniony przy wydobywaniu i przeróbce torfu torfienie - złożony proces biochemiczny prowadzący do powstawania torfu z resztek obumarłych szczątków roślin bagiennych; proces ten przebiega pod wpływem działania mikroorganizmów, głównie w wierzchnich warstwach torfowiska (segregator aktów prawnych).

Torfowanie gleb - wzbogacanie gleb piaszczystych w materię organiczną przez nawożenie ich torfem torfowisko - obszar, na którym tworzy się torf i istnieje już jego naturalny pokład o miąższości co najmniej 0,5 m torianit - minerał (Th,U)02 z domieszkami metali ziem rzadkich i in., o zmiennym składzie, stosowany do otrzymywania toru i jego związków torkret - bud. masa betonowa lub zaprawa cementowa wykorzystywana w procesie tork refowania.

Torkretowanie - natryskiwanie świeżo wytworzonej masy betonowej lub zaprawy cementowej na powierzchnię konstrukcji betonowej, żelbetowej lub innej pod ciśnieniem sprężonego powietrza tornado - cyklon strefy podzwrotnikowej (Zatoka Meksykańska, Kuba) toromierz - kol. przyrząd do sprawdzania szerokości toru, w postaci stalowego drążka, którego krawędzie są od siebie odległe o 1435 mm (dla toru normalnego), a jeden z końców ma podziałkę, wskazującą dokładną, rzeczywistą szerokość toru toromistrz - kol. pracownik czuwający nad stanem technicznym torów (na określonym odcinku) i wykonujący, przy pomocy robotników torowych i dróżników, prace związane z ich naprawą i konserwacją (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami