Blog
Układanie samoprzylepnych kafli
W artykule znajdziesz:
Układanie samoprzylepnych kafli z PCW Kafle samoprzylepne są łatwe do ułożenia, dają się ciąć nożem lub nożycami, nie pękają. Przez 24 godziny przed nałożeniem należy je aklimatyzować w pomieszczeniu, w którym będą układane, w temperaturze nie niższej niż 17°C. Podłoże pod kafle musi być równe, czyste, stabilne, nośne, suche i odtłuszczone (program uprawnienia budowlane na komputer).
- Pierwszą czynnością jest wyznaczenie środka pomieszczenia i rozłożenie kafli wzdłuż wyznaczonych linii (bez usuwania folii zabezpieczającej).
- Po dokładnym dopasowaniu kafli należy usunąć folię zabezpieczającą z kafla nr 1 i przykleić go. Następnie przykleja się kafle leżące po bokach kafla nr 1 (kalle 2. 3, 4, 5) i kolejno kafle przylegające do jedynki narożnikami (kalle 6. 7. 8. 9).
- Z kolejnymi kaflami należy postępować tak samo jak opisano powyżej (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Kalle brzegowe przy ścianie, które należy przycinać, układa się następująco: kafel Ri przylegający do ściany należy odwrócić i wsunąć pod sąsiadujący z nim kafel Ri, który nie powinien być jeszcze przyklejony. Po narysowaniu linii odcięcia docina się go i przykleja (uprawnienia budowlane).
Folię z kafla należy odrywać od narożnika. Narożnik bez folii przykleja się do podłoża, następnie usuwa się resztę folii i przykleja cały kafel. Taki sposób przyklejania pozwoli uniknąć pozostawienia pęcherzy powietrza pod kaflem. Strzałka umieszczona na spodzie kafla ustala kierunek, w jakim należy go układać (program egzamin ustny).
Płytki podłogowe to tzw. terakota, gres, klinkier. Klinkier i gres wykonywane są z jednorodnego materiału na całej swej grubości, terakota zaś nie jest materiałem jednorodnym i nie posiada tak dobrych parametrów jak gres i klinkier.
Instrukcja układania płytek
Gres to mieszanina drobno zmielonego kwarcu, kaolinu i skaleni sprasowana i wypalona w wysokiej temperaturze, twardość zbliżona jest do twardości granitu, co zapewnia dużą odporność na ścieranie. Płytki gresowe są odporne na działanie kwasów i zasad, mają bardzo niską nasiąkliwość, poniżej 0,5%, i są mrozoodporne (opinie o programie).
Klinkier wypala się z glin wapienno-żelazistych, wapienno- -magnezjowych lub żelazistych w temperaturze, przy której zachodzi spiekanie materiału. Jest najtwardszy z materiałów ceramicznych, mało ścieralny i mało nasiąkliwy. Jest również mrozoodporny. Jednorodna struktura gresu i klinkieru powoduje, że nawet jeśli płytki się wytrą, to nie zmienią swego koloru i wzoru.
Terakota to płytki kamienne pokryte szkliwem, które nadaje im powierzchnię błyszczącą, matową lub półmatową. Pomimo różnych klas ścieralności cienka warstwa szkliwa na powierzchni ulega powolnemu, systematycznemu wycieraniu. Jest bardziej krucha od gresu i klinkieru. Wymiary płytek są różne i wahają się od 15 cm aż do 60 cm (segregator aktów prawnych).
Przy wyborze płytek podłogowych należy zwracać uwagę na ich antypoślizgowość. Wymóg taki spełniają płytki nieszkliwione i niepolerowane lub o odpowiedniej fakturze. Jako wierzchnią, użytkową warstwę podłogi można również stosować płytki kamienne z granitów, marmurów i piaskowców. Wymiary płytek kamiennych mogą osiągać nawet wielkość 1-2 m, przy grubości 8-60 mm (promocja 3 w 1).
Rozpoczynamy od sprawdzenia pięciu podstawowych własności podłoża - czy jest ono: nośne, czyste, stabilne, równe i nienasiąkliwe. Każde podłoże przed rozpoczęciem prac okładzinowych należy oczyścić z kurzu, brudu, olejów’, kruche warstwy i powłoki malarskie należy usunąć, nierówności zaszpachlować i dodatkowo wygładzić masą wyrównującą, która po stwardnieniu jest wodoodporna oraz przepuszcza parę wodną.
Najnowsze wpisy
Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…
Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…
53 465
98%
32