Blog

30.11.2019

Umowa a roboty budowlane

W artykule znajdziesz:

Umowa a roboty budowlane

Umowa a roboty budowlane


Jeśli mamy zamiar przeprowadzić drobny lub bardziej gruntowny remont, to musimy zdecydować się na wybór odpowiedniej ekipy, która zajmie się przeprowadzeniem takiej usługi. W dużej mierze, nasze kryterium wyboru, często opiera się na cenie takiego zadania (program na komputer).

Niestety cena nie zawsze idzie w parze z jakością i nie wszyscy członkowie takiego zespołu remontowego, mają właściwe kwalifikacje do przeprowadzenia tego typu prac (program na telefon). Niestety, gdy już dochodzimy do takiego wniosku, to często jest za późno, a sama realizacja takiego zadania może budzić nasz niepokój. Dobrze jest postawić na sprawdzoną firmę budowlaną, która zaoferuje nam podpisanie umowy pomiędzy nami a wykonawcą. Warto zabezpieczyć się w kwestiach formalnych, a właściwie przygotowana umowa pozwoli nam na uniknięcie przykrych sytuacji czy też zabezpieczy nas przed ewentualnym oszustwem, a także wyłudzeniem pieniędzy (program egzamin ustny). Umowa daje nam też gwarancję, że fachowcy, których wynajmiemy do pracy, będą posiadali nie tylko uprawnienia budowlane, ale także inne potrzebne kwalifikacje. Ten rodzaj umowy ma charakter cywilno-prawna. Jest to nic innego jak tak zwana umowa o dzieło, co dotyczy wykonania danej usługi czy też całego obiektu (opinie o programie). To tylko przykład, bo równie dobrze, całość może dotyczy przebudowy, rozbudowy czy nawet demontażu całego budynku. Regulacji takich umów, powinniśmy szukać w Kodeksie Cywilnym, ale określone przepisy odnoszą się w mniejszej lub większej do Prawa Budowlanego.

Umowa to przede wszystkim jasny i klarowny termin wykonania usługi oraz zasady, na jakich praca ta ma się odbywać. W stosownej regulacji prawnej znajduje się także kwestia zapłaty za wykonaną pracę oraz wiele mniejszych, ale równie ważnych kwestii, które pozwalają na zupełnie inne podejście do całości pracy (segregator aktów prawnych).

Naruszenie umowy


W przypadku naruszenia któregoś z punktów umowy powinny być ustalone tak zwane kary umowne, ponieważ inwestor w przypadku braku wykonania pracy w terminie traci sporo pieniędzy. Takie swoiste zabezpieczenie jest równie ważne dla obu stron podpisujących umowę (promocja 3  w 1). W ten sposób można pociągnąć inwestora do odpowiedzialności finansowej, jeśli nie wywiąże się on ze swojej części umowy.

Najnowsze wpisy

18.03.2024
Kiedy nie trzeba odbywać praktyki zawodowej?

Praktyka zawodowa w branży budowlanej odgrywa kluczową rolę w przygotowaniu do zawodu inżyniera, architekta czy innego specjalisty technicznego. Proces zdobywania…

18.03.2024
Weryfikacja i kwalifikacja wymaganego wykształcenia

Zasady weryfikacji i kwalifikacji wymaganego wykształcenia dla uzyskania uprawnień budowlanych, określone w rozporządzeniu w sprawie przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami