Blog
Utrzymanie zieleni
W artykule znajdziesz:
Dla szpitali wymagane są dwa niezależne źródła wody - podstawowe i rezerwowe. Wydajność źródła rezerwowego należy ustalać w oparciu o maksymalne zapotrzebowanie wody na cele bytowo-gospodarcze szpitala łącznie z kuchnią i pralnią oraz wodą na cele przeciwpożarowe, nie uwzględniając wody na pozostałe cele jak: mycie samochodów, utrzymanie zieleni itp. Z reguły źródłem podstawowym jest wodociąg komunalny, rezerwowym ujęcie własne, zwykle ze studni głębinowej (program uprawnienia budowlane na komputer).
Jeżeli wodociąg komunalny nie zapewnia ciągłego poboru ustalonej ilości wody, źródłem podstawowym może być ujęcie własne, a wodociąg stanowi wtedy źródło rezerwowe. Układ sieci wodociągowej na terenie szpitala rozwiązywany jest z uwzględnieniem powiązania źródła podstawowego z rezerwowym. Bezpośrednie przyłączenie wody z własnych ujęć do wodociągu komunalnego możliwe jest jedynie za zgodą dostawcy wody (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Wodociąg komunalny pokrywa ustalone maksymalne godzinowe zapotrzebowanie wody i wymagane ciśnienie dla szpitala (stanowi źródło podstawowe) oraz własne ujęcie pokrywa pobór maksymalnego godzinowego zapotrzebowania wody odpowiadającej warunkom wody do picia i potrzeb gospodarczych (jest źródłem rezerwowym, które za zgodą dostawcy można połączyć poprzez hydrofor z wodociągiem szpitalnym ze źródła podstawowego)(uprawnienia budowlane).
Wodociąg komunalny pokrywa maksymalne dobowe zapotrzebowanie wody, a ciśnienie jest niewystarczające (stanowi źródło podstawowe), oraz własne ujęcie może zapewnić odpowiednią ilość i jakość wody (jest źródłem rezerwowym); przy tym należy przewidzieć zbiornik wody współpracujący z wodociągiem komunalnym przez zawór pływakowy oraz z ujęciem własnym za pośrednictwem pompy dostarczającej wodę ze studni, w razie potrzeby przez urządzenia uzdatniające. Pojemność zbiornika wyrównawczego należy ustalać w oparciu o analizę nierównomierności rozbioru wody w dobie maksymalnego zapotrzebowania, mając na uwadze zabezpieczenie w zbiorniku niezbędnego zapasu wody dla celów przeciwpożarowych, wymaganego dla szpitali (program egzamin ustny).
Wodociąg komunalny
Wodociąg komunalny pokrywa maksymalne dobowe zapotrzebowanie wody (stanowi źródło podstawowe), lecz brak zasobów wodnych uniemożliwia wykonanie ujęcia własnego. Należy przewidzieć zbiornik przepływowy (jako źródło rezerwowe i uzyskanie zapasu wody dla celów przeciwpożarowych), zasilany z wodociągu komunalnego przez zawór pływakowy (opinie o programie). Pojemność zbiornika powinna odpowiadać jednodobowemu maksymalnemu zapotrzebowaniu wody na cele bytowo-gospodarcze szpitala łącznie z kuchnią i pralnią, nie może być jednak mniejsza od niezbędnego zapasu wody na cele przeciwpożarowe;
Wodociąg komunalny nie pokrywa maksymalnego zapotrzebowania wody, a ujęcie własne umożliwia ciągłe zaopatrzenie szpitala w ustaloną ilość wody o wymaganej jakości. Należy przewidzieć zbiornik wyrównawczy, zasilany z wodociągu komunalnego przez zawór pływakowy oraz z ujęcia własnego za pośrednictwem pomp. Pojemność zbiornika w takim przypadku wynika z niezbędnego zapasu wody dla celów przeciwpożarowych (segregator aktów prawnych).
Dla szpitali zlokalizowanych na terenie nie uzbrojonym w komunalną sieć wodociągową należy projektować podstawowe źródło wody z ujęcia własnego ze studni głębinowych. Źródłem rezerwowym powinno być niezależne ujęcie ze studni zlokalizowanych na działce szpitala w odległości nie mniejszej od sumy promieni depresyjnych sąsiadujących ze sobą studni. W przypadku trudności w uzyskaniu wody dla źródła rezerwowego z niezależnego ujęcia należy przewidzieć zbiornik przepływowy zasilany wodą ze źródła podstawowego. Pojemność zbiornika należy obliczać na średnie dobowe zapotrzebowanie wody, tak by jednocześnie możliwa była wymiana i uruchomienie pomp rezerwowych bez przerw w dostawie wody dla szpitala oraz zabezpieczony zapas wody do celów przeciwpożarowych (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32