Blog

14.04.2022

Wał Campbella

W artykule znajdziesz:

Wał Campbella

Wał Campbella, wał wgłębny - wał złożony z luźnych pierścieni o dużej średnicy, osadzonych na osi w odstępach co kilkanaście centymetrów; służy do ugniatania głębszych warstw roli wał elektryczny - układ elektryczny do synchronizacji biegu dwóch lub większej liczby napędzanych wałów, między którymi nie ma powiązania mechanicznego wał giętki - mech. wał podatny o bardzo dużej zdolności do odkształceń sprężystych, składający się z kilku nakręconych na siebie warstw uprzednio zwiniętych drutów (stalowych)  (program uprawnienia budowlane na komputer).

Wał gładki - wał prosty w postaci jednego walca (lub wyjątkowo stożka), bez odsadzeń wał gładki - wał w postaci ciężkiego gładkiego walca o dużej średnicy; służy do wyrównywania powierzchni i zagęszczania roli na małej głębokości, do wałowania łąk itp. wał kolczasty - wał złożony z elementów o kształcie gwiaździstym, osadzonych nieruchomo na obracającej się osi, przy czym zęby sąsiednich elementów ustawione są na przemian; w.k. służy do kruszenia skorupy gleby wał korbowy - wał łamany z korbą na jednym końcu lub z korbami na obu końcach; (2) -* wał wykorbiony wał krzywkowy - wał ze zgrubieniami w kształcie krzywek (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Wał łamany - masz. wał sztywny, którego osie czopów leżą na co najmniej dwóch prostych wał łąkowy - wał gładki do wałowania łąk wał napędowy - zespół wchodzący w skład układu napędowego, służący do przekazywania napędu pomiędzy oddalonymi od siebie mechanizmami, umożliwiający względne przemieszczanie się tych mechanizmów wał napędzający - wał, którego ruch obrotowy jest przenoszony na inny element mechanizmu, najczęściej na drugi wał (napędzany) za pośrednictwem przekładni wał napędzany - wał, na który jest przenoszony ruch z innego elementu mechanizmu, najczęściej z drugiego wału (napędzającego) za pośrednictwem przekładni wał nożowy - papierń, element roboczy holendra (masowego lub półmasowego) w postaci obrotowego bębna z osadzonymi na obwodzie nożami, które podczas pracy przesuwają się po nożach zgrzebliska umieszczonego na dnie wanny holendra, tnąc włókna obrabianej masy włóknistej (uprawnienia budowlane).

Wał oporowy - pierwszy odcinek linii wału od strony silnika głównego lub jego przekładni wał osnowy - włók. wał o długości dostosowanej do szerokości krosna, zwykle zaopatrzony w stałe lub nastawne tarcze, na który nawija się nawój osnowowy (promocja 3 w 1). Wał transmisyjny - wał do przenoszenia i rozdziału mocy (za pośrednictwem pasów, lin i łańcuchów) między szereg maszyn roboczych; obecnie wskutek powszechnie wprowadzonego napędu jednostkowego w.p. są rzadko stosowane wał pierścieniowy - wał złożony z pierścieni (o średnicy 30 - 40 cm) osadzonych blisko siebie luźno na osi; w.p. ugniata rolę na głębokość ok. 10 cm wał podatny - wat mający zdolność do znacznych odkształceń sprężystych pod działaniem obciążeń wał pośredni - odcinek linii wału położony pomiędzy wałem oporowym i wałem śrubowym (program egzamin ustny).

Wał prosty - wał sztywny, którego osie czopów leżą na jednej prostej wał przeciwpowodziowy - wał usypany wzdłuż odcinków rzeki o niskich brzegach, sięgający powyżej najwyższego stanu wody; zadaniem w.p. jest ochrona przylegających terenów przed zalaniem przy wysokich stanach wody w rzece wał przegubowy - masz. wał pośredni zaopatrzony na końcach w przeguby uniwersalne, którymi łączy się z wałem napędzającym i napędzanym (opinie o programie).

Wał przekaźnikowy (w ciągniku), wałek przekaźnikowy - wał do przenoszenia napędu od silnika ciągnika na maszyny rolnicze wał rozrządu - część mechanizmu rozrządu w postaci wału z krzywkami do otwierania i zamykania zaworów wał stumarkowy - wał, na który nawija się snute nitki zespołu osnowy na snowarce zespołowej wał ssący - papierń, element maszyny papierniczej w postaci pustego cylindra zaopatrzonego na obwodzie w otwory okrągłe lub szczeliny, przez które dzięki wytworzonemu wewnątrz podciśnieniu usuwana jest woda z przesuwającej się na sicie wstęgi papieru (segregator aktów prawnych).

Najnowsze wpisy

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami