Blog

21.09.2018

Wentylacja w budynkach mieszkalnych

W artykule znajdziesz:

Wentylacja w budynkach mieszkalnych

Wentylacja to inaczej wymiana zużytego, zanieczyszczonego powietrza na powietrze świeże. Najczęściej dzieje się tak wewnątrz budynków usługowych, mieszkalnych czy publicznych (program na komputer). Dlatego montuje się specjalne ciągi wentylacyjne, dba się o wymianę powietrza czy instaluje się odpowiednie kanały nawiewne i wywiewne.
Wewnątrz pomieszczeń znajdują się urządzenia zużywające powietrze, dodatkowo dochodzi dym papierosowy czy inne zanieczyszczenia. Dlatego czasami oprócz dobrej wentylacji, bardzo dobrze sprawdzają się oczyszczacze powietrza (program na telefon). Są one również bardzo dobre w przypadku gdy występuje zakłócenie funkcjonowania wentylacji.

JAKOŚĆ POWIETRZA WEWNĄTRZ POMIESZCZENIA

Wentylacja w budynkach mieszkalnych

W każdym pomieszczeniu jakość powietrza powinna być jak najlepsza. Wszystko to dzieje się za przyczyną odpowiedniej wentylacji, czasami jednak w pomieszczeniach jakość powietrza znacznie się psuje. Przyczyny należy upatrywać w wadliwej wentylacji (program na egzamin ustny). Czasami nie ma w ogóle otworów nawiewnych, czasami jest zbyt duża szczelność izolacji stolarki okiennej lub całej izolacji budynków a innym jeszcze razem zasłaniane są kratki wentylacyjne wewnątrz pomieszczeń (promocja 3 w 1).
Wszystko to ma wpływ na dobrą wentylację czyli na dobrą jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń.
POPRAWA JAKOŚCI POWIETRZA
Po natychmiastowym usunięciu wszelkich usterek wentylacji dobrze jest poprawić jakość powietrza. Do tego celu mogą przydać się oczyszczacze powietrza. Warto jest także pamiętać, że powietrze w naszym kraju nie jest najlepsze. Wszechobecny smog w wielkich miastach powoduje, że nawet otwieranie okien, nie zawsze sprzyja wprowadzeniu do pomieszczenia czystego powietrza (segregator).
Oczyszczacze powietrza radzą sobie doskonale wewnątrz pomieszczeń i sprawiają, że możemy mieć w domu powietrze czyste, wolne od zabrudzeń i czasami nawet jodowane (opinie).
WENTYLACJA
Jednak wszystko zaczyna się od odpowiedniej wentylacji, która już w procesie projektowania budynku, powinna być przemyślana i w przyszłości wykonana bezawaryjnie.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami