Blog

Współczynniki załamania światła zdjęcie nr 2
26.03.2020

Wiązary dachowe stalowe kratowe

W artykule znajdziesz:

Wiązary dachowe stalowe kratowe

Współczynniki załamania światła zdjęcie nr 3
Wiązary dachowe stalowe kratowe

Wiązary dachowe stalowe produkowane są dla różnych rozpiętości, najczęściej dla rozpiętości 7.50. 9,00. 10,5 i 12.00 m, które stosuje się głównie w budynkach inwentarskich i magazynowych na wsi (bliższe dane » KBI-31.6/4/-69) (program uprawnienia budowlane na komputer).
Konstrukcja kratowa tego rodzaju wiązara składa się z pasów górnego i dolnego wykonanych z teowników stalowych oraz krzyżulców pionowych i ukośnych łączących oba pasy. wykonanych z kątowników.
W pasie dolnym wiązarów, które będą wykorzystywane do wykonania stropodachów, są przyspawane blachy z otworami do podwieszania płyt stropowych z ociepleniem. Wiązary opiera się za pomocą odpowiednio wyprofilowanej blachy stalowej przyspawanej do dolnego pasa dźwigara w miejscu jego oparcia. Wiązar w miejscu oparcia przykręca się śrubami, które są przyspawane łbem do blachy zamocowanej w ścianie, podciągu lub słupa, stanowiących konstrukcję ścian zewnętrznych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Nachylenie połaci dachowych dostosowane jest do pokrycia falistymi płytami azbestowo-cementowymi o wysokiej fali. Płyty te układa się na płatewkach z ceowników stalowych lub na płatewkach drewnianych przymocowanych do pasa górnego wiązara. Wytrzymałość wiązarów zależy od wielkości (numeru) teowników i kątowników stalowych użytych do wykonania wiązarów oraz liczby krzyżulców łączących pas dolny z górnym (uprawnienia budowlane).
Wiązary produkowane są w dwóch częściach (połówkach), które montuje się na placu budowy.
W czasie składowania, transportu i montażu nie należy dopuścić do obrócenia wiązarów na płask, aby nie nastąpiło ich odkształcenie.
Montaż wiązarów powinna wykonywać wyspecjalizowana brygada robotników wyposażona w odpowiedni sprzęt i narzędzia (program egzamin ustny).
Ustawione wiązary po ich zakotwieniu powinny być stężone w płaszczyźnie poziomej w polach szczytowych oraz wzdłuż kalenicy, zgodnie z rysunkiem roboczym i wytycznymi montażu.

Wiązary

Stężenia i płatwie stalowe należy zagruntować minią, pomalować farbą antykorozyjną. a następnie farbą ogniochronną. Natomiast płatwie drewniane powinny być zaimpregnowane środkami grzybobójczymi.
Poza opisanymi wiązarami produkowane są również na zamówienie dźwigary stalowe kratowe dostosowane do stropu podwieszonego o rozpiętości dachu w osiach podpór— 15.00, 16,50 i 18,00 m (dane w KB1-3I.6/4/-69) oraz dźwigary o rozpiętości 21,00 m (dane w KBI-31.6/I2/-71) i 24.00 m (dane w KB1-31.6/13/-72) (opinie o programie).
Zasady podwieszania płyty stropowej do wiązarów. Podwieszona płyta stropowa stanowi ekran sufitowy chroniący pomieszczenie przed oziębieniem od strony poddasza Wartość współczynnika K tego ekranu powinna być mniejsza niż 0.3-H0.5 kcal/m2h C. Ekran termoizolacyjny składa się z dwóch podstawowych warstw:
warstwy nośnej stanowiącej podłoże do ułożenia warstwy ocieplającej; wykonuje się ją z płyt azbestowo-cementowych wysokofalistych, podwieszonych do beleczek stalowych ceowych lub drewnianych za pomocą specjalnego łącznika z pręta stalowego 0 9 mm wygiętego w formie haka; beleczki rusztowe przymocowuje się do wieszaka przymocowanego do dolnego pasa wiązara stalowego kratowego; płyty faliste w kierunku poprzecznym podwiesza się w odstępach co druga fala; warstwy ocieplającej, ułożonej na podłożu płyt falistych azbestowo-cementowych; wykonuje się ją głównie z wełny mineralnej luzem lub w postaci płyt półtwardych grubości 12 cm: płyty póltwarde z wełny mineralnej układa się ściśle obok siebie mijankowo tak aby płyty w górnej warstwie przykrywały spoiny między płytami w dolnej iwie; ocieplenie to można układać bezpośrednio na płytach eternitu lub warstwie izolacyjnej (papa smolowcowa. papier asfaltowy) zabezpieczającej warstwę ocieplającą przed zawilgoceniem przez parę wodną przenikającą przez szczeliny w miejsca połączeń płyt eternitowych (segregator aktów prawnych). Dla zapewnienia dostępu do wiązarów stalowych w celu ich konserwowania podczas eksploatacji, ekrany stropów powinny być podwieszone na takim poziomie, aby powstała 15 cm odległość (prześwit) między wierzchem warstwy ocieplającej a pasem rusztu z beleczek stalowych ceowych (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Współczynniki załamania światła zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Współczynniki załamania światła zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Współczynniki załamania światła zdjęcie nr 8 Współczynniki załamania światła zdjęcie nr 9 Współczynniki załamania światła zdjęcie nr 10
Współczynniki załamania światła zdjęcie nr 11
Współczynniki załamania światła zdjęcie nr 12 Współczynniki załamania światła zdjęcie nr 13 Współczynniki załamania światła zdjęcie nr 14
Współczynniki załamania światła zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Współczynniki załamania światła zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Współczynniki załamania światła zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami