Blog

20.06.2022

Wodny roztwór

W artykule znajdziesz:

Wodny roztwór

Preparat ten można używać do impregnacji zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz, ponieważ po upływie 6 tygodni staje się trudno wymywalny. Zużycie. Zużycie wynosi 0,5 litra 10% roztworu wodnego na 1 m2 powierzchni drewna i muru (50 g soli na 1 m2 powierzchni) lub 3 kg soli na 1 m3 podsypki. Określenie. Fluotox jest jasnożółtym proszkiem (program uprawnienia budowlane na komputer).

Właściwości. Fluotox jest łatwo rozpuszczalny w wodzie, dzięki czemu może być stosowany w roztworach o stężeniu 15-30%. Barwi drewno na kolor szary. Jest trudno wymywalny, gdyż tworzy trwałe związki z celulozą. Ma wysokie właściwości toksyczne i jest szkodliwy dla ludzi i zwierząt (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Zastosowanie. Fluotox stosuje się do zwalczania i zabezpieczania przed niszczącym działaniem grzybów wilgotnych części drewnianych i drewnopochodnych znajdujących się wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Szczególnie zalecany do impregnacji wilgotnego drewna i odgrzybiania zawilgoconych konstrukcji drewnianych. Nie należy stosować preparatu do zabezpieczenia w pomieszczeniach przeznaczonych na środki spożywcze i paszowe oraz w pomieszczeniach dla zwierząt (uprawnienia budowlane).

Zużycie. Zużycie wynosi 0,3-P0,5 litra 15% roztworu wodnego na 1 m2 powierzchni drewna (1 kg roztworu preparatu na 20 do 30 m2 powierzchni). Określenie. Intox jest roztworem wodnym o zabarwieniu różowym. Właściwości. Intox nie przenika przez tynki i powłoki malarskie. Jest wymywalny. Nie jest szkodliwy dla otoczenia zarówno w czasie impregnacji, jak i podczas eksploatacji. Zastosowanie. Intox stosuje się do zwalczania grzyba domowego w miejscach przeznaczonych do magazynowania artykułów żywnościowych. Zużycie. Zużycie wynosi 0,3-0,4 kg na 1 m2 powierzchni. Określenie. Intox S jest bezbarwnym proszkiem bez zapachu, łatwo rozpuszczalnym w wodzie (program egzamin ustny).

Zabezpieczenia drewnianych części budynku

Właściwości. Intox S nie przebija przez tynki i nie barwi ich. Jest wymywalny. Nie koroduje metali. Nie wywiera szkodliwego wpływu na organizmy ludzkie i zwierzęce oraz na artykuły żywnościowe stykające się bezpośrednio z drewnem nasyconym tym preparatem. Zastosowanie. Stosuje się do zabezpieczania drewna przed grzybem i innymi szkodnikami biologicznymi. Szczególnie nadaje się do użycia w miejscach przeznaczonych na magazynowanie środków żywnościowych. Stosuje się w postaci 10% roztworu wodnego (opinie o programie).

Zużycie. Zużycie wynosi 0,5 litra 10% roztworu wodnego na 1 m powierzchni (1 kg suchego proszku na 20 m2 powierzchni). Określenie. Antox jest bardzo lotnym płynem koloru bursztynowego. Właściwości. Antox jest niewymywalny, nie zmienia barwy drewna i nie niszczy politury. Nie przebija przez powłoki malarskie i nie koroduje metali. Zastosowanie. Antox stosuje się do zwalczania grzybów domowych i szkodników biologicznych. Szczególnie nadaje się do ochrony drewna zabytkowego, mebli antycznych, rzeźb drewnianych i detali mających wartość muzealną i artystyczną (segregator aktów prawnych).

W czasie impregnacji należy wystrzegać się ognia. Zużycie. Zużycie wynosi 0,15-0,40 kg na 1 m2 powierzchni. Określenie. Xylamit popularny jest cieczą oleistą o barwie ciemnobrunatnej i charakterystycznym zapachu olejów węglopochodnych. Właściwości. Xylamit popularny barwi drewno na kolor ciemnobrunatny. Jest niewymywalny i trwały w drewnie. Nieznacznie koroduje metale. Nie przenika przez tynki i nie barwi ich. Nie nadaje się do powlekania drewna, które ma być później malowane farbami olejnymi (promocja 3 w 1).

Zastosowanie. Xylamit popularny stosuje się do zabezpieczenia drewnianych części budynku zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych, narażonych na niszczące działanie grzybów domowych, bakterii, owadów i innych szkodników. Używa się do impregnacji podwalin, belek stropowych, legarów, desek podłogowych od spodu. Zabezpieczane drewno powinno być suche (15-420% wilgotności). Przy stosowaniu należy zachować środki ostrożności, ponieważ Xylamit popularny jest cieczą łatwo palną oraz toksyczną mogącą wywołać zatrucia.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami