Blog

16.01.2020

Wykwity soli

Wykwity soli

Wykwity soli

Wykwity soli dają się przeważnie usunąć za pomocą kilkakrotnego czyszczenia szczotką ze zmywaniem wodą przez polewanie silnym strumieniem (uprawnienia budowlane). Przez periodyczne czyszczenie tym sposobem, np. co rok, daje się zazwyczaj utrzymać świeży i czysty wygląd kamieni.

Plamy te usuwa się za pomocą szczotkowania i benzyny lub mocnego roztworu sody, po czym zmywa oczyszczoną powierzchnię wodą z mydłem (program na telefon). Zamiast benzyny lub sody można stosować amoniak.

Plamy smoliste smaruje się kilkakrotnie tłuszczem lub słoniną (program na komputer), które to środki rozpuszczają smołę, a następnie po zmyciu powierzchnię obrabia się usuwając resztki za pomocą szlifowania piaskowcem lub karborundem (program egzamin ustny).

Zakopcenie powierzchniowe

Zakopcenie piaskowców, np. wskutek pożaru, można usunąć przez oszlifowanie za pomocą strumienia piasku pod ciśnieniem lub też przez zdjęcie cieniutkiej warstwy z powierzchni takimi samymi narzędziami (opinie o programie), jakie były stosowane do obróbki; nie dopuszcza się jednak zdejmowania w miejscach profilowanych warstwy ponad 1 mm (segregator aktów prawnych).

Zakopcenie granitów można usunąć przez zmywanie powierzchni rozcieńczonym kwasem solnym przy użyciu twardej, drucianej szczotki; następnie należy obficie opłukać wodą; jeżeli powierzchnia granitu jest polerowana, należy ścierać szmatą, a zmatowioną powierzchnię polerować (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

10.01.2024
Trwałość konstrukcji

Trwałość konstrukcji jest kluczowym aspektem projektowania i budowy budynków oraz innych struktur. Oznacza to zdolność konstrukcji do zachowania swojej funkcji…

10.01.2024
Prace spawalnicze

Prace spawalnicze to proces łączenia materiałów, takich jak metal, za pomocą ciepła i/lub ciśnienia. Spawanie jest powszechnie stosowane w różnych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami