Blog
Wyładowywanie materiałów sypkich
W artykule znajdziesz:
Materiały przybywające na place budowy można podzielić, zależnie od specyficznych sposobów ich załadowywania i wyładowywania, na następujące podstawowe grupy: materiały sypkie (piasek, żwir, pospółka itp.), materiały pyłowe (cement), ciężkie elementy sztukowe, cegła, drewno okrągłe (program uprawnienia budowlane na komputer).
Każda z tych grup materiałów wymaga zastosowania specjalnych sposobów załadowywania i wyładowywania oraz specjalnych maszyn i urządzeń.
Załadowywanie i wyładowywanie materiałów sypkich odbywa się za pomocą licznych urządzeń i maszyn, spośród których wymienić należy silosy i zasobniki oraz różnego typu ładowarki (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Silosy i zasobniki stanowią urządzenia mogące służyć zarówno do magazynowania materiałów sypkich (lub plastycznych) jak i do załadowywania ich na środki transportowe, przy czym ten sposób załadowywania jest najszybszy i eliminujący przestoje. Zapewniają one poza tym ciągłość dostarczania magazynowanych w nich materiałów w różnego rodzaju procesach technologicznych, wreszcie są nieodzownymi urządzeniami wszędzie tam, gdzie maszyny działania periodycznego współpracują z maszynami działania ciągłego (uprawnienia budowlane).
Silosy są to zbiorniki, których wysokość znacznie przewyższa największą ich szerokość lub średnicę, a płaszczyzna klina odłamu przechodząca przez dolną krawędź ściany bocznej przecina ścianę silosu, natomiast zasobniki stanowią urządzenia, których wysokość jest mniejsza od ich szerokości, a płaszczyzna klina odłamu przecina powierzchnię wyznaczoną przez górne krawędzie zbiornika. Zależnie od rodzaju materiału dobiera się kształt i wymiary silosów i zasobników, pochylenie ścianek dna, wymiary oraz położenie otworu opróżniającego (program egzamin ustny).
Z drugiej znów strony nie należy powiększać kąta ponad rzeczywistą potrzebę, gdyż w takim przypadku można osiągnąć odwrotny skutek, a mianowicie zaklinowanie masy materiału ponad otworem (monolityczny klin), przy czym taki sam skutek może być wywołany i pod wpływem innych czynników, jak np. zawilgocenie materiału, zleżenie się materiału itp. (opinie o programie).
Element roboczy
Przy materiale sypkim opróżnienie silosów przebiega w zasadzie w ten sposób, iż w masie materiału tworzy się ponad otworem, przez który opróżnia się silos, pionowo obsuwający się słup materiału, wytwarzając na powierzchni charakterystyczny lej, otaczająca go zaś masa obsuwa się pod kątem stoku naturalnego, zasilając opuszczający się ku otworowi wyładunkowemu słup materiału (segregator aktów prawnych).
Wreszcie wymienić tu trzeba również coraz bardziej rozpowszechniające się urządzenia załadunkowe własne na samochodach ciężarowych. Maszyny do załadowywania materiałów sypkich dzielą się na maszyny działania periodycznego i ciągłego. Ładowarki działania periodycznego stanowią bądź urządzenia specjalne. zmontowane na podwoziach gąsienicowych lub kołowych, bądź też urządzenia wymienne (wyposażenia robocze) do specjalnych ciągników kołowych lub do podwozi zwykłych samochodów ciężarowych.
Elementem roboczym jest tu szufla o pojemności 2,3 m3, przegubowo umocowana do dwóch ramion wysięgników, obracana w przegubach za pomocą układu cylindrów hydraulicznych. Wyładowanie szufli odbywa się przez przechylenie jej o 50° w stosunku do poziomu. Największa wysokość ładowania wynosi 3505 mm, a czas podnoszenia-8,6sek, zaś opuszczania - 3,6 sek. Maksymalna siła wywierana na szuflę ładowarki przy podnoszeniu materiału sięga 11,3 T, natomiast przy wcinaniu szufli w materiał-18 T. Ciężar ładowarki wynosi 20 T. Ładowarkę przerzutową (zasięrzutną) typu 100 KD-60 produkcji NRF, o objętości szufli 0,75 m3 (promocja 3 w 1).
Pożyteczną innowację w dziedzinie robót załadunkowych materiałów sypkich stanowi własne wyposażenie załadunkowe samochodów ciężarowych (rys. 3—143). Składa się ono z szufli (o pojemności 0,38 m3), która po załadowaniu materiału sypkiego zamykana jest od przodu ścianką za pomocą dwóch cylindrów hydraulicznych.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32