Blog
Wypełniacz mineralny
W artykule znajdziesz:
Wypełniacz mineralny
Kit asfaltowo-gumowy „Agum” produkowany na bazie asfaltów i odpadów gumowych zawiera wypełniacz mineralny i dodatki uplastyczniające. Jest czarną masą trwale plastyczną, dobrze przyczepną do betonu, metali, szkła, drewna i kamionki. Zależnie od konsystencji rozróżnia się: nie spływający z pionowych szczelin w temperaturze 150°C - kit twardy T, w temperaturze 100°C - kit szpachlowy S i w temperaturze 70°C - kit rzadki P, nakładany pistoletem (program uprawnienia budowlane na komputer). Kit asfaltowo-gumowy ze względu na ograniczoną odporność na działanie promieni słonecznych stosuje się do uszczelniania dylatacji, tuneli, kanałów, murów oporowych oraz rur żeliwnych, azbestowo-cementowych, betonowych i kamionkowych. Zachowuje on swoje właściwości sprężyste w temperaturze do - 3(TC (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Kit asfaltowo-kauczukowy wytwarzany na bazie asfaltów i kauczuków syntetycznych, odpowiednio przetworzonych i zmodyfikowanych, jest czarną, ciągliwą, plastyczną masą o konsystencji od bardzo gęstej do półgęstej. Służy do uszczelniania styków zmieniających swą szerokość w granicach ± 10%, (jak kit „Agum”), w zakresie temperatur od -20 do + 70°C.
Kit tikolowy (Tiokit) produkowany na bazie ciekłych kauczuków wielosiarczkowych jest dwuskładnikowy (uprawnienia budowlane).
Zarówno składnik podstawowy (I), jak i utwardzacz (składnik II) mają konsystencję pasty i kolor szary (S), biały (B) lub czarny (C). Utwardzony jest elastyczną, gumopodobną masą, doskonale przylegającą do szkła, stali, betonu, drewna itp. Dopuszczalne odkształcenie kitu w warunkach roboczych wynosi ±25%, a zakres temperatur od -40 do +70°C. Jest materiałem toksycznym, ponieważ zawiera ołów.
Papy asfaltowe otrzymuje się przez nasycenie wysokogatunkowej tektury filcowej niskotopliwymi asfaltami. Powierzchnie pap mogą być powleczone asfaltem wysokotopwym oraz posypką mineralną. Papy produkowane są w postaci pasów szerokości 100-120 cm i długości 10, 20 lub 40 m. Zależnie od masy 1 m2 tektury użytej do produkcji papy ( tzw. gramatury) rozróżnia się papy o gramaturze 400, 315 i 250 g/m2. Zależnie od jakości i ilości masy powłokowej rozróżnia się papy asfaltowe (program egzamin ustny).
Papa asfaltowa izolacyjna
Papa asfaltowa izolacyjna jest Wykonywana bez warstw powłokowych i posypki. Stosowana jest jako dolna warstwa pokrycia papowego oraz wewnętrzne warstwy izolacji typu ciężkiego.
Papa asfaltowa z obustronną powłoką niemineralizowaną otrzymywana jest przez nasycenie tektury asfaltem i obustronne powleczenie wysokotopliwą masą asfaltową bez wypełniaczy oraz pokrycie posypką mineralną (talk lub łupek chlorytowy). Stosowana jest do izolacji przeciwwilgociowych i parochronnych (opinie o programie).
Papa asfaltowa z obustronną powloką mineralizowaną otrzymywana jest przez nasycenie tektury asfaltem, a następnie obustronne powleczenie masą asfaltową z wypełniaczami w ilości ok. 20% i posypanie posypką mineralną. Służy jako wierzchnia warstwa pokryć dachowych i przepon izolacyjnych.
Papa asfaltowa na osnowie z tkanin technicznych otrzymywana jest przez nasycenie tkaniny technicznej (juty, tkaniny bawełnianej, konopnej lub lnianej) asfaltem i obustronne powleczenie mineralizowaną masą asfaltową oraz posypanie talkiem lub łupkiem chlorytowym. Papy na osnowie z tkaniny jutowej noszą fabryczną nazwę Jutol (segregator aktów prawnych).
Są stosowane do najbardziej odpowiedzialnych izolacji wodoszczelnych, w miejscach załamań, wygięć oraz szczególnie do hydroizolacji budowli narażonych na ruchy i wstrząsy.
Papa asfaltowa na osnowie z welonu szklanego produkowana jest przez obustronne powleczenie welonu z włókien szklanych mineralizowaną masą asfaltową i posypanie posypką mineralną. Stosuje się ją do pokryć dachowych i przepon izolacyjnych, szczególnie w przypadku narażenia na działanie organizmów żywych (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32