Blog

Obie ściany zbiornika zdjęcie nr 2
17.01.2023

Wypełniacz pyłowy

W artykule znajdziesz:

Obie ściany zbiornika zdjęcie nr 3
Wypełniacz pyłowy

Przed zmieszaniem masy betonowej przygotowuje się mieszaninę przyspieszacza z mączką. Wypełniacz pyłowy (mączkę) i fluorokrzemian sodowy suszy się, przesiewa i usuwa z nich grudki. W celu otrzymania jednolitej masy zaleca się stosowanie mieszalników typu bębnowego. Fluorokrzemian sodowy odmierza się według recepty (program uprawnienia budowlane na komputer).

Beton należy mieszać pod dachem na platformie obitej blachą. Na platformę nasypuje się potrzebną ilość tłucznia wszystkich frakcji i piasku formując z nich podłużny wał, po czym łopatami miesza się go kilkakrotnie. Następnie w mieszaninie tworzy się rowek, do którego wsypuje się uprzednio przygotowany wypełniacz pyłowy (mączkę) z fluorokrzemianem sodowym. Potem mieszaninę znowu przegarnia się łopatami i ponownie formuje się rowek. w który stopniowo wlewa się ściśle odmierzoną ilość szkła wodnego. Masę miesza się dopóty, dopóki nie stanie się jednolita (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Mieszanie betonu można wykonywać mechanicznie. Do bębna mieszalnika początkowo zasypuje się tłuczeń, piasek i wypełniacz pyłowy (mączkę z fluorokrzemianem sodowym) oraz miesza się w ciągu 0,5-1 min, po czym dodaje się określoną ilość szkła wodnego i całość ponownie miesza ok. 3 minut. Beton po wymieszaniu powinien stanowić suchą masę koloru ziemi, w której ciecz występuje na powierzchnię jedynie po długotrwałym ubijaniu lub wibracji (uprawnienia budowlane).

Deskowanie

Prace z k-betonem należy prowadzić w temperaturze nie niższej niż +10°C. K-beton układa się warstwami, których grubość me powinna przekraczać 10-15 cm. Po nałożeniu betonu do formy i wyrównaniu ubija się go ubijakami lub wibratorami. Ubijanie powinno być wykonywane kilkakrotnie tak dokładnie, aby nie pozostawały wolne przestrzenie. Po pierwszym ubijaniu dla otizginania większej zwartości beton należy przebijać ostrym piętem o średnicy 18-20 mm i następnie znowu ubijać. Do ubijania k-betonu powinno się stosować wibratory, których typ dobiera się w zależności od prowadzonych robót (program egzamin ustny).

K-beton należy układać w sposób ciągły. W razie przerwy w betonowaniu, dopuszczalnej jedynie w wyjątkowym wypadku, tę część betonu, na którą będzie się w dalszym ciągu układało świeży beton, należy dokładnie oczyścić z brudu, po czym przetrzeć metalowymi szczoteczkami łub grabkami. Potem wykruszające się cząstki należy zmieść. Betonowanie ścian pionowych należy wykonywać w sposób ciągły aż do ich ukończenia (opinie o programie).

W czasie wibrowania powinno się uważać, aby szkło wodne nie wybryzgiwało spod poduszki wibratora powierzchniowego, a przy wibratorach wgłębnych, aby szkło wodne nie występowało na powierzchnię betonu po ukończeniu ubijania danej warstwy. Wydzielanie się znacznej ilości szkła wodnego świadczy o jego nadmiarze w k-betonie (segregator aktów prawnych).

Deskowanie (szalowanie) do układania k-betonu musi być szczelne i sztywne; w przeciwnym wypadku powstają wypukłości w deskowaniu i niszczy się urządzenie. Nieszczelność deskowania powoduje wyciekanie szkła wodnego. Deski przeznaczone na oszalowanie muszą być dokładnie zheblowane, aby nie przylepiał się do nich beton. Przy wykładaniu k-betonem gotowych metalowych aparatów należy do ścianek aparatu przyspawać specjalne uchwyty (haki, kółka, gwoździe) dla zamocowania zbrojenia za pomocą linek, taśm (bandaży) itp. W ściany konstrukcji wykonanej z cegły i żelbetu można wbijać żelazne haki, które nie powinny dochodzić do powierzchni szalowania na odległość mniejszą niż 35 - 40 mm. Zbliżone własności fizyczne i wytrzymałościowe pozwalają na rozpatrywanie i obliczanie konstrukcji z zastosowaniem k-betonu jako zwykłych konstrukcji betonowych bądź żelbetowych (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Obie ściany zbiornika zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Obie ściany zbiornika zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Obie ściany zbiornika zdjęcie nr 8 Obie ściany zbiornika zdjęcie nr 9 Obie ściany zbiornika zdjęcie nr 10
Obie ściany zbiornika zdjęcie nr 11
Obie ściany zbiornika zdjęcie nr 12 Obie ściany zbiornika zdjęcie nr 13 Obie ściany zbiornika zdjęcie nr 14
Obie ściany zbiornika zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Obie ściany zbiornika zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Obie ściany zbiornika zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami