Blog
Wyposażenie robocze koparki podsiębiernej
W artykule znajdziesz:
Wyposażenie robocze koparki podsiębiernej z przekładniami mechanicznymi składa się z wysięgnika, ramienia, łyżki i układów linowych roboczych. Wysięgnik wykonywany jest wyłącznie jako belka pojedyncza, w odróżnieniu od wysięgnika koparki przedsiębiernej, który wykonywany jest jako belka pojedyncza lub podwójna. W górnej części wysięgnika umocowane jest przegubowo ramię (program uprawnienia budowlane na komputer).
Ramię łyżki również wykonywane jest jako belka pojedyncza o przekroju skrzynkowym w kształcie nierównomiernej dźwigni połączonej przegubem z górnym końcem wysięgnika. Łyżki koparek podsiębiernych konstruowane są z dnem otwieranym lub stałym. Dno otwierane przymocowane jest przegubowo do przedniej dolnej części łyżki (w przedsiębiernej - do dolnej tylnej części łyżki) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Łyżki z dnem otwieranym stosowane są przy ładowaniu urobku bezpośrednio na środki transportowe, natomiast gdy składany jest w odkład - łyżki nie otwierane. Łyżka jest nieco rozszerzona ku przodowi dla zmniejszenia tarcia w czasie skrawania. Dno łyżki otwiera się przez pociągnięcie linką 11 dźwigni mechanizmu zatrzaskowego 2, wskutek czego pod wpływem ciężaru samego dna i urobku w łyżce dno otwiera się. Zamykanie dna odbywa się automatycznie, przy uderzeniu dna o skos zatrzasku, przy wcinaniu się zębów w grunt. Łyżka podsiębierna poza zębami przednimi 6 wyposażona jest dodatkowo w dwa zęby boczne 7 po jednym z każdej strony, ułatwiające skrawanie gruntu przy napełnieniu łyżki (uprawnienia budowlane).
Stojak przedni 4 występuje przy wyposażeniu podsiębiernych koparek uniwersalnych, jest on zakładany dodatkowo przy montażu wyposażenia roboczego podsiębiernego w celu powiększenia kąta między liną 2 wyciągową podnoszenia łyżki a wysięgnikiem (program egzamin ustny).
Koparki uniwersalne
W koparkach uniwersalnych typu KM-602 u góry przedniego stojaka zmontowane są krążki głowicowe liny wyciągowej 2 odpowiadające krążkom głowicowym osadzonym przy wyposażeniu przedsiębiernym na wierzchołku wysięgnika. Przedni stojak utrzymywany jest w swoim położeniu za pomocą ściągów 5. Schemat układu liny pociągowej łyżki (koparki KM- -602). Jeden koniec tej liny zamocowany jest w zacisku 1 przy krążku 3 osadzonym pośrodku wysięgnika, drugi zaś koniec - na prawym bębnie 4 wciągarki głównej. Lina obejmuje krążek 2 łyżki (opinie o programie).
Schemat układu liny wyciągowej łyżki (koparki KM-602); koniec liny zamocowany jest w zacisku 1 na górnym końcu ramienia łyżki, po czym przechodzi od dołu przez krążek 2 na przednim stojaku, dalej przez krążek 4 głowicy ramienia łyżki i przez krążek 3 na przednim stojaku doprowadzony jest i zamocowany na lewym bębnie 5 wciągarki głównej.
Małe koparki z łyżką o pojemności do 0,25 m3, przez zmianę ramienia łyżki oraz układu wielokrążków i odwrócenie łyżki, mogą pracować jako przedsiębierne i podsiębierne. W koparkach tych tak przy jednym jak i drugim wyposażeniu nie stosowany jest mechanizm naporu, którego działanie zastępuje ciężar samego wysięgnika opuszczającego się lub unoszącego się przy skrawaniu gruntu (segregator aktów prawnych). Praca koparki podsiębiernej z przekładniami mechanicznymi przebiega w sposób następujący.
Przy użyciu koparek podsiębiernych wykopy mogą być wykonywane w sposób podłużny lub w sposób poprzeczny. Sposób podłużny może być stosowany tak przy załadowywaniu urobku na środki transportowe, jak też na odkład (promocja 3 w 1). W celu zmniejszenia kąta obrotu a środki transportowe podstawia się z boku koparki. Maksymalna szerokość rozkopu górą B mogłaby w zasadzie wynosić pełne, lecz byłoby to nieekonomiczne, gdyż środki transportowe musiałyby być podstawione z tyłu koparki, co uniemożliwiałoby w ogóle pracę na odkład, gdyż brakowałoby w tym celu miejsca.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32