Blog

19.04.2022

Wzmacniacz elektroniczny

W artykule znajdziesz:

Wzmacniacz elektroniczny

Wzmacniacz elektroniczny - wzmacniacz o elektronicznych elementach wzmacniających; zależnie od rodzaju tych elementów w.e. dzielą się na lampowe ( z lampami elektronowymi), półprzewodnikowe (tranzystorowe, tyrystorowe) i kwa n to we (laser, maser) wzmacniacz elektronowo-fononowy {na fali powierzchniowej ciągłego działania) - układ akustyki mikrofalowej wzmacniający sygnały akustyczne i elektryczne w zakresie częstotliwości kilkunastu do kilkuset megaherców, którego istotną częścią jest kryształ piezopółprzewodnikowy; cechą charakterystyczną w.e.-f. jest to, że operuje on falami 10′ razy krótszymi w stosunku do odpowiednich fal elektromagnetycznych, co określa jego możliwości miniaturyzacyjne; w.e.-f. mają zastosowanie w liniach opóźniających pasywnych i aktywnych, w obwodach scalonych itd. (program uprawnienia budowlane na komputer).

Wzmacniacz elektryczny - urządzenie do wzmacniania przebiegów elektrycznych tzn. takie, w którym zarówno przebieg wejściowy, jak i wyjściowy są przebiegami elektrycznymi wzmacniacz fotoelektryczny, fotokompensa- tor - rodzaj wzmacniacza prądowego małych sygnałów prądu stałego lub bardzo małej częstotliwości z silnym foto-elektro-mechanicznym sprzężeniem zwrotnym (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Wzmacniacz hydrauliczny - wzmacniacz, w którym sygnał wejściowy ulega wzmocnieniu kosztem energii pomocniczej doprowadzonej przez ciecz pod ciśnieniem wzmacniacz impulsowy - wzmacniacz do wzmacniania impulsów elektrycznych wzmacniacz kwantowy - wzmacniacz elektroniczny wzmacniacz lampowy - zob. wzmacniacz elektroniczny wzmacniacz rnagnetyczno-tranzy sto rowy - wzmacniacz, w którym uzyskuje się wzmocnienie dzięki uzwojonym rdzeniom ferromagnetycznym i tranzystorom, które są wykorzystywane jako elementy bramkujące (uprawnienia budowlane).

Wzmacniacz magnetyczny

Wzmacniacz magnetyczny - wzmacniacz, w którym do wzmacniania przebiegów elektrycznych wykorzystuje się nielineamość ferromagnetyka wzmacniacz mocy - wzmacniacz wzmacniacz napięciowy - wzmacniacz w zmacniacz operacyjny - wzmacniacz prądu stałego, napięciowy, o dużym współczynniku wzmocnienia dla sygnałów napięcia stałego, wyposażony w człony sprzężenia zwrotnego, pozwalające na realizację podstawowych liniowych operacji matematycznych jak: sumowanie, mnożenie przez stalą wartość, różniczkowanie i całkowanie oraz ewentualnie pewnych operacji pomocniczych; w.o. stanowi podstawowy układ komputerów analogowych wzmacniacz parametryczny - wzmacniacz, w którym przekształcenie mocy zasilania na moc przebiegu wyjściowego zachodzi na skutek zmian parametru układu (np. zmian pojemności elektrycznej) wywołanych przebiegiem wejściowym wzmacniacz pneumatyczny - wzmacniacz, w którym pneumatyczny sygnał wejściowy ulega wzmocnieniu kosztem energii pomocniczej doprowadzonej do wzmacniacza przez sprężone powietrze (program egzamin ustny).

Wzmacniacz prądowy - wzmacniacz wzmacniacz prądu stałego - wzmiacniacz, którego pasmo wzmacnianych częstotliwości obejmuje częstotliwość zerową wzmacniacz szerokopasmowy - wzmacniacz, którego współczynnik wzmocnienia jest w przybliżeniu stały w szerokim paśmie częstotliwości wzmacniacz tranzystorowy - wzmacniacz elektroniczny, w którym do wzmacniania przebiegów elektrycznych służą tranzystory (opinie o programie).

Wzmacniacz wizyjny - TV wzmacniacz szerokopasmowy przeznaczony do wzmacniania sygnału wizyjnego lub całkowitego sygnału wizyjnego wzmacniacz wizyjny korekcyjny - TV wzmacniacz wizyjny przeznaczony do korekcji zniekształceń sygnału wizyjnego wnoszonych przez kablowy tor współosiowy wzmacniacz wizyjny rozdzielczy - TV wzmacniacz wizyjny o jednym wejściu i kilku wyjściach przeznaczony do niezależnego zasilania kilku urządzeń wizyjnych (segregator aktów prawnych).

Wzmacniak - urządzenie teletransmisyjne do wzmacniania i korekcji sygnałów elektrycznych przesyłanych w torze telekomunikacyjnym; zawiera jeden lub kilka wzmacniaczy elektrycznych, korektory do kompensacji zniekształceń sygnałów oraz filtry elektryczne, rozgałęźniki, urządzenia kontrolne i sygnalizacyjne; zależnie od rodzaju przesyłanych w torze sygnałów rozróżnia się w. telefoniczne i radiofoniczne (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami