Blog

19.04.2022

Wzorzec nastawczy

W artykule znajdziesz:

Wzorzec nastawczy

Wzorzec nastawczy - wzorzec miary końcowy służący do nastawiania przyrządów pomiarowych na określone wymiary w granicach zakresu pomiarowego; zwykle zaopatruje się we wzorce nastawcze mikrometry’ oraz średnicówki czujnikowe i mikrometryczne (program uprawnienia budowlane na komputer).

Wzorzec pierwotny, substancja podstawowa - w analizie miareczkowej - substancja o wysokiej czystości, której odważki służą do nastawiania miana roztworów lub do sporządzania roztworów o znanych stężeniach wzorzec zarysu gwintu, grzebień do gwintów - wzorzec do sprawdzania zarysu gwintu, służący tylko do rozpoznawania rodzaju gwintu (metryczny lub calowy) i wartości jego skoku wzór barometryczny - wzór wyrażający zależność wartości gęstości lub ciśnienia od wysokości w ośrodkach znajdujących się w polu grawitacyjnym, np. w meteorologii w.b. określa związek między ciśnieniem atmosferycznym /; lub gęstością powietrza q i wysokością h liczoną o (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Wzór Bayesa - twierdzenie Bayesa wzór budowy - wzór kreskowy wzór całkowy Cauchy’ego - jeden z podstawowych wzorów teorii funkcji analitycznych: jeśli/(r) jest funkcją holomorficzną w obszarze jednospójnym D i jeżeli C jest krzywą prosto- walną (tzn. o skończonej długości), zamkniętą i położoną wewnątrz D, to funkcję /(z) dla z położonych wewnątrz obszaru ograniczonego krzywą C można wyrazić za pomocą całki (uprawnienia budowlane).

Wzór Cardana - wzór na obliczanie pierwiastków równania stopnia trzeciego x3 + px + q = - 0 (p, q - liczby rzeczywiste): wzór chemiczny - skrócony zapis określający skład jakościowy i ilościowy cząsteczki związku chemicznego, ewentualnie również jej budowę elektronową i strukturę przestrzenną wzór Christoffela-Schwarza, całka ChristołTela- -Schwarza - funkcja analityczna zmiennej wzór elektronowy - wzór strukturalny z zaznaczonym kropkami (lub kreskami) rozmieszczeniem elektronów walencyjnych i wolnych par elektronowych, np. w cząsteczce acetylenu lub amoniaku (program egzamin ustny).

Wzór empiryczny

Wzór empiryczny - wzór przedstawiający zależność funkcyjną otrzymaną na podstawie doświadczenia w postaci tabeli lub wykresu; (2) wzór chemiczny otrzymany na podstawie analizy ilościowej; określa rodzaj atomów w cząsteczce i ich stosunki ilościowe, np. dla acetylenu CH wzór geometryczny - wzór określający wzajemne odległości i położenia atomów w cząsteczce związku chemicznego na płaszczyźnie lub w przestrzeni wzór jonowy - chem. sumaryczny wzór chemiczny określający oprócz składu stechiometrycznego również znak i ładunek jonu oraz jego ciężar jonowy (opinie o programie).

Wzór kreskowy, wzór budowy, wzór strukturalny - wzór określający, obok rodzaju i liczby atomów w cząsteczce, także sposób ich wzajemnego powiązania, np. dla cząsteczki wody H wzór Maclaurina - mat. jeden z ważniejszych wzorów rachunku różniczkowego; jeśli funkcja y = f(x) jest ciągła w przedziale [0,/>], ma ciągłe pochodne do rzędu n - 1 włącznie w przedziale [0, b] oraz ma skończoną pochodną Z11 (x) dla każdego punktu x e (0,b), to dla każdego punktu x e (0,ó) (segregator aktów prawnych).

Wzór najprostszy - wzór określający skład stechiometryczny cząsteczki związku chemicznego wzór ogólny - wzór chemiczny odnoszący się do serii związków organicznych jednego typu, do szeregu homologicznego; wzór zawiera informację, z jakich jonów zbudowana jest cząsteczka i w jakim stosunku liczbowym pozostają one względem siebie, np. C„H2n dla olefinów wzór perspektywiczny - chem. wzór przedstawiający trójwymiarowy model cząsteczki w postaci uproszczonego rysunku perspektywicznego, uwidaczniającego wszystkie wiązania między atomami, i wskazujący, które są bliższe a które dalsze.

Wzór przestrzenny - wzór chemiczny wyrażający przestrzenne rozmieszczenie atomów i grup atomów, tworzących cząsteczkę związku chemicznego wzór rzutowy - wzór przedstawiający trójwymiarowy model cząsteczki w postaci rzutu prostopadłego na płaszczyznę o określonym ustawieniu względem modelu wzór strukturalny - wzór kreskowy wzór strukturalny - w teorii mechanizmów wzór określający stopień ruchliwości łańcucha kinematycznego (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami