Z czego budować halę magazynową?


Hale stalowe czy murowane?

 

Firmy produkcyjne w naszym kraju często borykają się z dość poważnym problemem. W naszym kraju panuje bowiem ogromny głód na nieruchomości komercyjne oraz magazynowe. Brak tego typu powierzchni może w znaczącym stopniu hamować rozwój firmy. W ostateczności przedsiębiorca musi poczynić pewne inwestycje.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.

 

Z czego budować halę magazynową?


Nowoczesna technologia pozwala na budowę hal w konstrukcji stalowej, murowanej lub prefabrykowanej. Niezależnie od tego jaką technologię budowy wybierze inwestor jest to związane z ogromnymi kosztami. Zanim inwestor podejmie decyzję najpierw musi dokładnie to przemyśleć. Przede wszystkim powinien wziąć pod uwagę wymogi prawne co do standardów przechowywania produktów przez niego produkowanych. Hale magazynowe powinny być zbudowane tak by w przyszłości bez problemu możliwa była ich rozbudowa.

 

Hale stalowe


Jednym spośród najkorzystniejszych wyborów jest budowa hali stalowej. Za tą decyzją przemawia szybki czas budowy oraz lekkość konstrukcji. Możemy tez orientacyjnie powiedzieć ile wynosi koszt budowy hali stalowej. Za 1 mkw hali stalowej, która nie jest ocieplona należy zapłacić od 300 do nawet 1000 zł. Koszt ten podwaja się gdy hale przemysłowe mają być ocieplone. Finalnie koszt całej inwestycji uzależniony jest od rodzaju zastosowanych materiałów.

 

Hale magazynowe murowane


Najdroższym rozwiązaniem jest budowa hal magazynowych murowanych. Dzisiaj to rozwiązanie jest uważane za najmniej ekonomiczne. Czas realizacji budowy jest zdecydowanie dłuższy. Hale stalowe można bowiem wznosić nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych- deszczu czy śniegu. Ponadto sporo czasu można stracić na zdobycie odpowiednich uprawnień. Decyzję o budowie hal murowanych lepiej więc dokładnie przemyśleć.

 

Budowa hal magazynowych tylko przez specjalistów


Budowę hal magazynowych oraz przemysłowych najlepiej zlecić wyspecjalizowanym firmom w tym zakresie. Posiadają one własnoręcznie opracowane systemy i metody budowy hal. Inną ciekawą opcją jest budowa hal magazynowych z płyt wielowarstwowych. Finalnie wybór hali magazynowej powinien być uzależniony od tego co będzie przechowywane lub produkowane.