Blog

Wysokość wynagrodzenia zdjęcie nr 10
03.11.2018

Z projektowaniem to trochę inna historia

W artykule znajdziesz:

Z projektowaniem to trochę inna historia

Dzień dobry, mam na imię Anna, posiadam uprawnienia w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń – nazwa bardzo długa, a obowiązków jeszcze więcej (program na komputer). Oczywiście wiedziałam na co się piszę, ale czasami najchętniej zamknęłabym się w domu i nie odbierała telefonu. Ale to tylko czasami, bo tak naprawdę to bardzo lubię swoją pracę, zwłaszcza że zazwyczaj jestem jedyną dziewczyną na budowie i mogę sobie facetami porządzić (program na telefon).

Jestem jedyną dziewczyną na budowie

Wysokość wynagrodzenia zdjęcie nr 11
Z projektowaniem to trochę inna historia


Niektórzy czasem się buntują, ale i tak wychodzi na moje 😉 W tej specjalności dominują mężczyźni, zwłaszcza jeśli chodzi o kierowanie robotami budowlanymi (program na egzamin ustny). Z projektowaniem to trochę inna historia, ale ja chciałam mieć od razu uprawnienia projektowe i wykonawcze. Mieszkam w Poznaniu, egzamin zdawałam w Wielkopolskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa, a uczyłam się na programie testy uprawnienia budowlane 2018 (promocja 3 w 1). Można go sobie kupić na stronie https://uprawnienia-budowlane.pl – radzę promocję 3w1, żeby od razu mieć obie wersje programu i jednolite akty budowlane. Takie rozwiązanie jest najbardziej opłacalne, bo za każdy program osobno wychodzi trochę za dużo. Tak, czy siak, kupno programu to dopiero pierwszy krok do przygotowań. Niestety trzeba jeszcze usiąść i robić te testy, a wiadomo, że po 8 godzinach pracy czasem ciężko się zebrać. Na szczęście program jest tak prosty w obsłudze, że nawet całkowita niemota sobie poradzi, nawet na smartfonie.

Od razu wiadomo co do czego i nie trzeba się urabiać przy szukaniu konkretnych kwestii (segregator). Praktycznym rozwiązaniem jest tryb pytaj do skutku – wiedza wchodzi do głowy nawet jak człowiek jest półprzytomny ze zmęczenia. Co mogę poradzić? Na pewno nie ma sensu się stresować na zapas – uczyłeś się, pracowałeś na praktyce to zdasz, leserowałeś – nie zdasz i tyle (opinie). Komisja na ustnym patrzy nie tylko na wiedzę, ale też podejście do egzaminu. Bez pewności siebie nie ma w tym zawodzie szans – pamiętajcie o tym, bo jak ktoś trzęsie się przed komisją jak galareta, to jak ma niby rządzić na budowie?

Najnowsze wpisy

14.06.2024
Wysokość wynagrodzenia zdjęcie nr 12
Budownictwo osób fizycznych a uprawnienia budowlane

Do 2015 roku Komisja Kwalifikacyjna PIIB stosowała interpretację opartą na rozporządzeniu Ministra Regionalnego i Budownictwa z 1991 roku. Zgodnie z…

14.06.2024
Wysokość wynagrodzenia zdjęcie nr 13
Uprawnienia budowlane w specjalności drogowej

Uprawnienia budowlane w specjalności drogowej w Polsce wymagane jest dla osób, które zamierzają samodzielnie kierować robotami drogowymi. Aby uzyskać takie…

Wysokość wynagrodzenia zdjęcie nr 16 Wysokość wynagrodzenia zdjęcie nr 17 Wysokość wynagrodzenia zdjęcie nr 18
Wysokość wynagrodzenia zdjęcie nr 19
Wysokość wynagrodzenia zdjęcie nr 20 Wysokość wynagrodzenia zdjęcie nr 21 Wysokość wynagrodzenia zdjęcie nr 22
Wysokość wynagrodzenia zdjęcie nr 23

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Wysokość wynagrodzenia zdjęcie nr 24

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Wysokość wynagrodzenia zdjęcie nr 25

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
Wysokość wynagrodzenia zdjęcie nr 32 Wysokość wynagrodzenia zdjęcie nr 33 Wysokość wynagrodzenia zdjęcie nr 34
Wysokość wynagrodzenia zdjęcie nr 35
Wysokość wynagrodzenia zdjęcie nr 36 Wysokość wynagrodzenia zdjęcie nr 37 Wysokość wynagrodzenia zdjęcie nr 38
Wysokość wynagrodzenia zdjęcie nr 39

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Wysokość wynagrodzenia zdjęcie nr 40

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Wysokość wynagrodzenia zdjęcie nr 41

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami