Blog

21.11.2018

Zabezpiecz swój dom przed niebezpiecznymi gazami

W artykule znajdziesz:

Zabezpiecz swój dom przed niebezpiecznymi gazami!

Zatrucie niebezpiecznymi substancjami lotnymi, bardzo często prowadzi do śmierci. Budując bezpieczny dom, warto zabezpieczyć je w instalacje sygnalizujące niedopuszczalny poziom stężenia gazu w pomieszczeniu. Jest to szczególnie ważne, kiedy posiada się urządzenia mogące emitować niebezpieczne gazy np. czad lub propan-butan.

Dlaczego warto zakładać czujniki? Uprawnienia budowlane

Kiedy posiadamy piec gazowy lub centralne ogrzewanie, w którym spala się różnego rodzaju opał, może dojść do emisji propanu lub czadu. Wydzielanie się propanu w zamkniętym pomieszczeniu może stworzyć istną “bombę zegarową" i doprowadzić do wybuchu, a w konsekwencji pożaru domu/mieszkania. Tak jak propan można wyczuć, tak tlenek węgla jest gazem niedrażniącym, przez co zwykle nie jest się świadomym jego obecności w powietrzu

Objawy zatrucia czadem: 

  • ból głowy
  • zawroty głowy i wymioty
  • omdlenia
  • długotrwała utrata przytomności

Intensywność objawów zależy głównie od ilości tlenku węgla znajdującego się w powietrzu. Zwykle jego działanie jest natychmiastowe i przy bardzo dużych stężeniach, śmierć może nastąpić już po kilku minutach.

W jaki sposób działają czujniki wykrywania niebezpiecznych gazów?

Nawet co kilka sekund badają skład powietrza w pomieszczeniu. W momencie wykrycia niebezpiecznych ilości danej substancji np. tlenku węgla, metanu, propanu itd. zostaje uruchomiony alarm dźwiękowy, umożliwiający szybką interwencję lub ewakuację domowników.

Oferta: Na naszym portalu dostępny jest pełen pakiet oprogramowania do nauki na uprawnienia budowlane. Znajdą tu Państwo program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE w wersji instalacyjnej na komputer oraz na telefon. Posiadamy atrakcyjne promocje, a także program do nauki na egzamin ustny. Jako jedyni na rynku oferujemy segregator aktów prawnych. Sprawdź opinie o nas i nam zaufaj.

Gdzie zakładać czujki sygnalizujące?

Przede wszystkim w pomieszczeniach, w których są używane urządzenia opalane gazem ziemnym np. kuchenki, piekarniki, gazowe podgrzewacze wody. Kolejnymi punktami, w których warto założyć czujnik są narażone na nadmierną emisję spalin garaże oraz znajdujące się w domu kotłownie. Warto wspomnieć, iż popularne staje się również zakładanie w sypialniach czujników, wykrywających gazy usypiające. Wpuszczanie do pomieszczeń gazów usypiających jest znanym zabiegiem umożliwiającym złodziejowi włamanie i kradzież.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami