Blog

30.05.2018

Zagadnienia na egzamin

W artykule znajdziesz:

Zagadnienia na egzamin

 

Zagadnienia na egzamin

Reklama: Przygotuj się na egzamin na uprawnienia budowlane korzystając i ucząc się z naszego programu TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer stacjonarny oraz w wersji na tablet. Poprzedni uzytkownicy, którzy nam zaufali i korzystali z naszego programu zostawili info w zakładce opinie o programie. Do egzaminu ustengo przygotowuje się wykorzystując pytania w trybie Egzamin Ustny. Sprawdź również pakiet 3 w 1.

Zdanie odpowiedniego egzaminu

Bardzo istotną kwestią dla ubiegającego się o uprawnienia budowlane jest zdanie odpowiedniego egzaminu, w calu uzyskania certyfikatu, potwierdzającego takie umiejętności i ich praktyczne zastosowanie. Jednym z ciekawszych pytań może być to dotyczące odległości kontenerów na odpady stałe od sąsiedniej działki. Ta odległość wynosi co najmniej trzy metry, a to oznacza tyle, że taki kubeł na śmieci, albo większy nieco, gabarytowo kontener, powinien znajdować się na odległość trzech metrów, albo nieco dalej od ogrodzenia dzielącego posesję jednej od drugiej. Tego rodzaju działania mają na celu uniknięcie nieprzyjemności związanych z wydzielaniem się szkodliwych substancji, a także zwyczajnego odoru, który mógłby zakłócać normalne funkcjonowanie u sąsiadów. Drugim i kolejnym ciekawym zagadnienie, jest to dotyczące podług ażurowych, których poszczególne otwory nie mogą być większe niż 1700 milimetrów kwadratowych. Chodzi tu o to, żeby było bezpieczne chodzenie po takich podłodze, a stopy nie zapadały się w niej. Na samym początku niektóre z pytań mogą wydawać się trudne, ale po zainstalowaniu sobie odpowiedniego programu do powtórzeń, a także aplikacji na telefon można o wiele skuteczniej zapamiętać niektóre, nawet takie najtrudniejsze dane.

Zdarzają się poprawki

Chodzi o to, że dzięki codziennej pracy z czytaniem i powtarzaniem zagadnień, a także obrazkami, niejako utrwalającymi dane, można dużo szybciej opanować cały materiał. Jak się zresztą potem okazuje, nie jest on wcale takie trudny, gdyż na wiele pytań można odpowiedzieć sobie dość logicznie, a tak naprawdę większość przepisów, to nie wymysł jakiegoś fachowca, ale praktyka, która spowodowała, takie a nie inne wymagania. Także same uprawnienia budowlane zdobywa się w praktyce i trzeba posiadać odpowiednią dokumentację odbycia takich praktyk, aby można było potem samodzielnie nadzorować prace na budowie, które nierzadko bywają dość czasochłonne, a także wymagające dużej cierpliwości, czasem nawet zdarzają się poprawki, kiedy jakieś parametry okazują się być nie do przyjęcia.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami