Blog

30.05.2018

Zagospodarowanie działki budowlanej

W artykule znajdziesz:

Zagospodarowanie działki budowlanej

 
Zagospodarowanie działki budowlanej

Wybór odpowiedniej działki budowlanej nie jest łatwym tematem (uprawnienia budowlane). Niezależnie od tego, czy działka budowlana jest wybierana pod katem inwestycji czy też kątem mieszkaniowym, panuje ogólny pogląd, że jest to tylko kwestia wyboru odpowiedniego skrawka ziemi. W praktyce kwestia ta jest dużo bardziej skomplikowana. Zagospodarowanie działki budowlanej, a wybór odpowiedniej działki. Działka budowlana wcale nie należy do nas w stu procentach. Stwierdzenie to dotyczy przede wszystkim faktu, że nie możemy na niej budować według własnego “widzi mi się". Nawet jeżeli spełnimy wszelkie normy budowlane, ostateczny kształt budynku podlega dodatkowym regulacjom (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Regulacje te nazywane są planem zagospodarowania przestrzennego. Plan zagospodarowania przestrzennego może uniemożliwić, zbudowanie budynku o zamierzonej ilości kondygnacji, lub przewidzianym w projekcie kącie nachylenia dachu.

 

Obostrzeń może być więcej, ale chodzi tutaj głównie o zwrócenie uwagi na ten ważny aspekt. Inna kwestią jest również spełnienie wymogów bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W zależności od typu budowanej nieruchomości (murowana lub drewniana), oraz położenia sąsiadujących budowli (oraz ich typów) należy budować budynek, w odpowiedniej odległości od nich. Ma to niebagatelne znaczenie, kiedy planowane jest posiadanie w obrębie budynku odpowiedniej ilości stanowisk postojowych. Plany te powinny również uwzględniać osoby niepełnosprawne, ich potrzeby oraz bezpieczeństwo w przypadku pożaru. Może się okazać, że ich ilość może być mniejsza niż początkowo zakładano, a dojazd do nich trudniejszy. Stanowiska postojowe są natomiast niezwykle istotne w przy budowie budynków typowo usługowych. Kwestia zagospodarowania działki, obejmuje również kwestię budynków, które budowane są bez konieczności wystawienia pozwolenia na budowę. Zabudowania takie to garaże, altany wiaty, szopy i warsztaty. Można postawić jeden taki budynek na każde 500m2 działki budowlanej, dlatego warto również przemyśleć tą kwestię (program uprawnienia budowlane na komputer).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami