Blog

01.12.2019

Zagospodarowanie terenu to pierwszy krok

W artykule znajdziesz:

Zagospodarowanie terenu to pierwszy krok

Zagospodarowanie terenu to pierwszy krok

Faza planowania czy też rozmieszczania poszczególnych obiektów, nie może obyć się bez jasno nakreślonego planu (program na komputer). W przypadku właściwego działania jest to kluczowa kwestia, zwłaszcza że na tym wszystkim opiera się znacząca część projektu budowlanego. Osoby chcące budować odpowiedzialnie, muszą pamiętać, że bez owej części planu można zapomnieć o budowie jakiegokolwiek obiektu (program na telefon).

Każdy przecież chce poznać rozmieszczenie poszczególnych sieci, które będą funkcjonować w całym budynku, już po zakończeniu wszystkich prac. W ten sposób można przecież optymalnie dostosować cały teren znajdujący się w obrębie domu, co jest równie ważne, co wszystkie toczące się prace budowlane (program egzamin ustny). Najczęściej sam inwestor analizuje możliwości, jakie są w danej chwili dostępne na danym terenie, po to, aby całość prac była wykonana we właściwy sposób. Ta część w praktyce należy do kompetencji architekta, który ma odpowiednią wiedzę i umiejętności pozwalające na właściwe rozlokowanie wszystkich punktów. Cały projekt domu wykonuje się w określonej skali, tak aby dane punkty, były po prostu widoczne gołym okiem.

Przy wykorzystaniu właściwej mapy geodezyjnej oznacza się obrys domu łącznie z jego wymiarami zewnętrznymi czy rzędną parteru. Warto mieć świadomość, że to właśnie w taki sposób wyznacza się miejsca na właściwe ujście wody ze studni czy też innego źródła (opinie o programie). Oprócz tego wyznacza się miejsce składowania odpadów, przeznaczonych do utylizacji, a nawet obiekt gdzie będzie przechowywane szambo.

Właściwe zagospodarowanie terenu

Właściwe zagospodarowanie terenu ma również kluczowe znaczenie w przypadku poszukiwania idealnego układu komunikacyjnego (segregator aktów prawnych). Wszystkie działania realizowane w praktyce, muszą pokrywać się z wcześniej ustalonymi wytycznymi związanymi z warunkami, w jakich zagospodarowaliśmy dany teren. To musi pokrywać się z daną inwestycją, jaką realizujemy (promocja 3  w 1). Prawo budowlane jasno mówi, że całość działań musi być wykonana zgodnie z obowiązującym prawem technicznym, jak i przepisami związanymi z ochroną środowiska naturalnego.

Najnowsze wpisy

18.03.2024
Kiedy nie trzeba odbywać praktyki zawodowej?

Praktyka zawodowa w branży budowlanej odgrywa kluczową rolę w przygotowaniu do zawodu inżyniera, architekta czy innego specjalisty technicznego. Proces zdobywania…

18.03.2024
Weryfikacja i kwalifikacja wymaganego wykształcenia

Zasady weryfikacji i kwalifikacji wymaganego wykształcenia dla uzyskania uprawnień budowlanych, określone w rozporządzeniu w sprawie przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami