Blog

30.05.2018

Zajmowanie się inwestycją od początku do jej finalizacji

W artykule znajdziesz:

Zajmowanie się inwestycją od początku do jej finalizacji


Osoby, posiadające uprawnienia budowlane, które umożliwiają zajmowanie się inwestycją od początku do jej finalizacji, muszą znać się dobrze na wieńcach stropowych, które stanowią niezwykle istotną część stropu. Fachowcy od prawa wiedzą, w jaki sposób układa się wieńce stropowe. Najlepiej robić to na ścianach nośnych od wewnętrznej strony. W ten sposób belka żelbetowa będzie mogła podtrzymywać więźbę dachową. Cała konstrukcja musi być niezwykle silna oraz stabilna. Umożliwia to fakt, że opisywany element jest robiony z betonu zbrojonego. Poza wspomnianą funkcją wieńca stropowego, warto wspomnieć o innej, a mianowicie to dzięki niemu obiekt budowlany osiada równomiernie na fundamentach.


Każdy ze specjalistów doskonale wie, że gdyby było inaczej, istniałoby olbrzymie zagrożenie dla mieszkańców domu albo użytkowników obiektu o innym, aniżeli mieszkalne przeznaczeniu, to jest mogły by pękać zarówno ściany, jak i co najmniej sam tynk. Chociażby z takiego powodu widać, jak bardzo ważne jest, ażeby projektowaniem oraz wykonywaniem konkretnej nieruchomości, zajmowały się zawsze tylko i wyłącznie kompetentne osoby, a nie amatorzy bez wiedzy połączonej z praktyką, czy też odpowiedniego doświadczenia.


Reasumując, zadaniem wieńca jest stabilizacja konstrukcji obiektu, jak również jego usztywnienie. Na uwagę z całą pewnością zasługuje też fakt, że zostaje on zrobiony z innego materiału, aniżeli ściany. Tym samym wieniec stropowy może być tak zwanym mostkiem termicznym. Przed rozpoczęciem realizacji inwestycji, warto dokładnie wiedzieć, jak należy postępować, aby wieniec stropowy został zrealizowany w prawidłowy sposób. Powinno się pokryć go dwu- i trójwarstwową masą ocieplenia łącznie ze ścianą. To jest bezdyskusyjnie najlepsze rozwiązanie. Istnieje jednak jeszcze jedno. Można zdecydować się na ocieplenie wieńca przy ścianie jednowarstwowej, ale wówczas koniecznie trzeba to zrobić we wstępnej fazie, a więc w okresie układania opisywanej części konstrukcyjnego obiektu budowlanego.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami