Blog

Koszty konserwacji zdjęcie nr 10
30.05.2018

Zajmowanie się inwestycją od początku do jej finalizacji

W artykule znajdziesz:

Zajmowanie się inwestycją od początku do jej finalizacji


Osoby, posiadające uprawnienia budowlane, które umożliwiają zajmowanie się inwestycją od początku do jej finalizacji, muszą znać się dobrze na wieńcach stropowych, które stanowią niezwykle istotną część stropu. Fachowcy od prawa wiedzą, w jaki sposób układa się wieńce stropowe. Najlepiej robić to na ścianach nośnych od wewnętrznej strony. W ten sposób belka żelbetowa będzie mogła podtrzymywać więźbę dachową. Cała konstrukcja musi być niezwykle silna oraz stabilna. Umożliwia to fakt, że opisywany element jest robiony z betonu zbrojonego. Poza wspomnianą funkcją wieńca stropowego, warto wspomnieć o innej, a mianowicie to dzięki niemu obiekt budowlany osiada równomiernie na fundamentach.


Każdy ze specjalistów doskonale wie, że gdyby było inaczej, istniałoby olbrzymie zagrożenie dla mieszkańców domu albo użytkowników obiektu o innym, aniżeli mieszkalne przeznaczeniu, to jest mogły by pękać zarówno ściany, jak i co najmniej sam tynk. Chociażby z takiego powodu widać, jak bardzo ważne jest, ażeby projektowaniem oraz wykonywaniem konkretnej nieruchomości, zajmowały się zawsze tylko i wyłącznie kompetentne osoby, a nie amatorzy bez wiedzy połączonej z praktyką, czy też odpowiedniego doświadczenia.


Reasumując, zadaniem wieńca jest stabilizacja konstrukcji obiektu, jak również jego usztywnienie. Na uwagę z całą pewnością zasługuje też fakt, że zostaje on zrobiony z innego materiału, aniżeli ściany. Tym samym wieniec stropowy może być tak zwanym mostkiem termicznym. Przed rozpoczęciem realizacji inwestycji, warto dokładnie wiedzieć, jak należy postępować, aby wieniec stropowy został zrealizowany w prawidłowy sposób. Powinno się pokryć go dwu- i trójwarstwową masą ocieplenia łącznie ze ścianą. To jest bezdyskusyjnie najlepsze rozwiązanie. Istnieje jednak jeszcze jedno. Można zdecydować się na ocieplenie wieńca przy ścianie jednowarstwowej, ale wówczas koniecznie trzeba to zrobić we wstępnej fazie, a więc w okresie układania opisywanej części konstrukcyjnego obiektu budowlanego.

Najnowsze wpisy

15.07.2024
Koszty konserwacji zdjęcie nr 11
Specjalność wyburzeniowa - uprawnienia budowlane

Pozwolenie na rozbiórkę jest rodzajem pozwolenia, które daje prawo do wykonywania prac związanych z rozbiórką budynków. W Polsce, aby uzyskać…

15.07.2024
Koszty konserwacji zdjęcie nr 12
Konstruktor uprawnienia budowlane

W dziedzinie budownictwa kluczową rolę odgrywa projektant konstrukcji, który odpowiada za projektowanie budynków z uwzględnieniem ich wytrzymałości, stabilności i bezpieczeństwa.…

Koszty konserwacji zdjęcie nr 15 Koszty konserwacji zdjęcie nr 16 Koszty konserwacji zdjęcie nr 17
Koszty konserwacji zdjęcie nr 18
Koszty konserwacji zdjęcie nr 19 Koszty konserwacji zdjęcie nr 20 Koszty konserwacji zdjęcie nr 21
Koszty konserwacji zdjęcie nr 22

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Koszty konserwacji zdjęcie nr 23

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Koszty konserwacji zdjęcie nr 24

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
Koszty konserwacji zdjęcie nr 31 Koszty konserwacji zdjęcie nr 32 Koszty konserwacji zdjęcie nr 33
Koszty konserwacji zdjęcie nr 34
Koszty konserwacji zdjęcie nr 35 Koszty konserwacji zdjęcie nr 36 Koszty konserwacji zdjęcie nr 37
Koszty konserwacji zdjęcie nr 38

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Koszty konserwacji zdjęcie nr 39

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Koszty konserwacji zdjęcie nr 40

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami