Blog

Zbiornik walcowy zdjęcie nr 10
30.05.2018

Zarobki po zdobyciu uprawnień budowlanych

W artykule znajdziesz:

Zarobki po zdobyciu uprawnień budowlanych

 
Rafał Izbicki
Rafał Izbicki
Użytkownik: Rafał Izbicki Funkcja: Kierownik Budowy Uprawnienia budowlane: Konstrukcyjno-budowlane - projektowe i wykonawcze bez ograniczeń Typ zakładu pracy: Przedsiębiorstwo Budowlane   Dzień dobry, piszę do Państwa odnośnie opisania zmian w moim życiu po zdobyciu uprawnień budowlanych. Przed złożeniem dokumentów o postępowanie kwalifikacyjne o nadanie uprawnień budowlanych odbywałem praktykę zawodową na placu budowy przy budowie budynku mieszkalnego.(program na komputer) Obiekt kubaturowo był bardzo duży, więc praktykę odbyłem na tej jednej budowie, ponieważ przeszedłem cały proces budowy - od przygotowania inwestycji do prac wykończeniowych, aż po odbiór końcowy do użytkowania przez nadzór budowlany.(program na telefon) Na mojej pierwszej umowie widniała kwota 2200 zł netto.

Mam swojego inżyniera budowy

Zbiornik walcowy zdjęcie nr 11Nie wiem, czy to były duże pieniądze, ale byłem świeżo po studiach upieczonym inżynierem budowy. (promocja 3 w 1) Dostawałem również premie oraz nadgodziny za przepracowane soboty. Po roku dostałem podwyżkę i zarabiałem już 3000 zł na rękę. Po rozmowach ze swoimi kolegami i koleżankami po fachu to była już przyzwoita kwota. Egzamin na uprawnienia budowlane zdawałem w Warszawie w izbie mazowieckiej. Gdy miałem już w ręku decyzję o nadaniu uprawnień budowlanych dostałem nową umowę w firmie, w której dotychczas pracowałem. Nowa kwota jaka zaistniała na umowie to 6000 zł na rękę, czyli moja pensja po zdobyciu uprawnień budowlanych wzrosła dwukrotnie. Dostałem swój własny obiekt do prowadzenia i jestem bardzo zadowolony. Szef powiedział, że na pewno z czasem i jak będę dobrze się sprawował to podniesienie mi wynagrodzenie. Teraz na budowie mam swojego inżyniera budowy, który teraz przy mnie robi swoje uprawnienia budowlane.(program na egzamin ustny) Gdy opowiadam mu swoją historię to nie może uwierzyć, że jak zdobędzie uprawnienia budowlane to będzie miał o wiele lepiej. Oczywiście zawsze jest coś za coś. Przede wszystkim należy pamiętać o zwiększonej odpowiedzialności jaka jest, gdy podpisuję się w dzienniku budowy i stawiam pieczątkę ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz numerem uprawnień.

Doświadczenie zrobi swoje

Jeszcze teraz jak podpisuje się to trochę ręka drży 🙂 Ale sądzę, że z czasem to minie i będę i jeszcze bardziej pewny siebie. Doświadczenie zrobi swoje.(segregator)  Podsumowując - moje wynagrodzenie przed zdobyciem uprawnień budowlanych około 3000 zł netto, wynagrodzenie po zdobyciu uprawnień budowlanych 6000 zł netto i ciągle rośnie. Dlatego nie zastanawiajcie się i róbcie uprawnienia budowlane jak najszybciej.(opinie) Nie patrzcie, że jesteście młodzi i może mało jeszcze doświadczeni. Wszystko przyjdzie w swoim czasie.

 

Najnowsze wpisy

15.07.2024
Zbiornik walcowy zdjęcie nr 12
Specjalność wyburzeniowa - uprawnienia budowlane

Pozwolenie na rozbiórkę jest rodzajem pozwolenia, które daje prawo do wykonywania prac związanych z rozbiórką budynków. W Polsce, aby uzyskać…

15.07.2024
Zbiornik walcowy zdjęcie nr 13
Konstruktor uprawnienia budowlane

W dziedzinie budownictwa kluczową rolę odgrywa projektant konstrukcji, który odpowiada za projektowanie budynków z uwzględnieniem ich wytrzymałości, stabilności i bezpieczeństwa.…

Zbiornik walcowy zdjęcie nr 16 Zbiornik walcowy zdjęcie nr 17 Zbiornik walcowy zdjęcie nr 18
Zbiornik walcowy zdjęcie nr 19
Zbiornik walcowy zdjęcie nr 20 Zbiornik walcowy zdjęcie nr 21 Zbiornik walcowy zdjęcie nr 22
Zbiornik walcowy zdjęcie nr 23

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Zbiornik walcowy zdjęcie nr 24

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Zbiornik walcowy zdjęcie nr 25

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
Zbiornik walcowy zdjęcie nr 32 Zbiornik walcowy zdjęcie nr 33 Zbiornik walcowy zdjęcie nr 34
Zbiornik walcowy zdjęcie nr 35
Zbiornik walcowy zdjęcie nr 36 Zbiornik walcowy zdjęcie nr 37 Zbiornik walcowy zdjęcie nr 38
Zbiornik walcowy zdjęcie nr 39

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Zbiornik walcowy zdjęcie nr 40

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Zbiornik walcowy zdjęcie nr 41

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami