Blog

30.05.2018

Zarobki po zdobyciu uprawnień budowlanych

W artykule znajdziesz:

Zarobki po zdobyciu uprawnień budowlanych

 
Rafał Izbicki
Rafał Izbicki
Użytkownik: Rafał Izbicki Funkcja: Kierownik Budowy Uprawnienia budowlane: Konstrukcyjno-budowlane - projektowe i wykonawcze bez ograniczeń Typ zakładu pracy: Przedsiębiorstwo Budowlane   Dzień dobry, piszę do Państwa odnośnie opisania zmian w moim życiu po zdobyciu uprawnień budowlanych. Przed złożeniem dokumentów o postępowanie kwalifikacyjne o nadanie uprawnień budowlanych odbywałem praktykę zawodową na placu budowy przy budowie budynku mieszkalnego.(program na komputer) Obiekt kubaturowo był bardzo duży, więc praktykę odbyłem na tej jednej budowie, ponieważ przeszedłem cały proces budowy - od przygotowania inwestycji do prac wykończeniowych, aż po odbiór końcowy do użytkowania przez nadzór budowlany.(program na telefon) Na mojej pierwszej umowie widniała kwota 2200 zł netto.

Mam swojego inżyniera budowy

Nie wiem, czy to były duże pieniądze, ale byłem świeżo po studiach upieczonym inżynierem budowy. (promocja 3 w 1) Dostawałem również premie oraz nadgodziny za przepracowane soboty. Po roku dostałem podwyżkę i zarabiałem już 3000 zł na rękę. Po rozmowach ze swoimi kolegami i koleżankami po fachu to była już przyzwoita kwota. Egzamin na uprawnienia budowlane zdawałem w Warszawie w izbie mazowieckiej. Gdy miałem już w ręku decyzję o nadaniu uprawnień budowlanych dostałem nową umowę w firmie, w której dotychczas pracowałem. Nowa kwota jaka zaistniała na umowie to 6000 zł na rękę, czyli moja pensja po zdobyciu uprawnień budowlanych wzrosła dwukrotnie. Dostałem swój własny obiekt do prowadzenia i jestem bardzo zadowolony. Szef powiedział, że na pewno z czasem i jak będę dobrze się sprawował to podniesienie mi wynagrodzenie. Teraz na budowie mam swojego inżyniera budowy, który teraz przy mnie robi swoje uprawnienia budowlane.(program na egzamin ustny) Gdy opowiadam mu swoją historię to nie może uwierzyć, że jak zdobędzie uprawnienia budowlane to będzie miał o wiele lepiej. Oczywiście zawsze jest coś za coś. Przede wszystkim należy pamiętać o zwiększonej odpowiedzialności jaka jest, gdy podpisuję się w dzienniku budowy i stawiam pieczątkę ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz numerem uprawnień.

Doświadczenie zrobi swoje

Jeszcze teraz jak podpisuje się to trochę ręka drży 🙂 Ale sądzę, że z czasem to minie i będę i jeszcze bardziej pewny siebie. Doświadczenie zrobi swoje.(segregator)  Podsumowując - moje wynagrodzenie przed zdobyciem uprawnień budowlanych około 3000 zł netto, wynagrodzenie po zdobyciu uprawnień budowlanych 6000 zł netto i ciągle rośnie. Dlatego nie zastanawiajcie się i róbcie uprawnienia budowlane jak najszybciej.(opinie) Nie patrzcie, że jesteście młodzi i może mało jeszcze doświadczeni. Wszystko przyjdzie w swoim czasie.

 

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami