Blog

Dodatki uodporniające beton zdjęcie nr 2
04.01.2023

Parametry procesu suszenia

W artykule znajdziesz:

Dodatki uodporniające beton zdjęcie nr 3
Parametry procesu suszenia

Szybkości suszenia. Zachowanie się gliny i masy ceramicznej jest nieco inne przy różnych szybkościach suszenia. Powolne suszenie powoduje większy skurcz gliny niż przy suszeniu szybkim; przy dużej szybkości suszenia gęstość objętościowa gliny i wytrzymałość wyrobu maleją. Spostrzeżenie to odpowiada danym Sendfornia (program uprawnienia budowlane na komputer).

Wprowadzenie do gliny elektrolitu z dwuwartościowym lub trójwartościowym kationem albo zwiększenie ilości środka schudzającego zmniejsza jej kurczenie się w czasie suszenia. Ma to zastosowanie w produkcji (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Proces suszenia surowego wyrobu ceramicznego można podzielić na dwa okresy. W okresie pierwszym, kiedy następuje kurczenie się i cząstki przesuwają się jedna w stosunku do drugiej, a wytrzymałość wilgotnej gliny na ścinanie jest jeszcze mała, rzędu 0,01 -y0,08 MN/m2 (0,1-0,8 kG/cm2), nie wolno przyspieszać suszenia z powodu niebezpieczeństwa pojawienia się pęknięć na wyrobie. W okresie drugim, kiedy kurczenie zakończyło się, proces suszenia może przebiegać szybko. Dlatego należy zachowywać odpowiednie szybkości suszenia w pierwszym i drugim okresie; ma to wpływ na warunki suszenia wyrobów (uprawnienia budowlane).

Uwzględnia się trzy zmienne parametry suszenia: temperaturę /°C, wilgotność względną nośnika ciepła cp i prędkość jego przepływu w suszarce v, m/s. Za pomocą tych parametrów można kierować procesem, zapewniając wymaganą bezpieczną szybkość suszenia. Warunki są dostosowane do konwekcyjnej gazy spalinowe (stosowanie gazów spalinowych jest szkodliwe ze względu na bezpieczeństwo i higienę pracy) (program egzamin ustny).

Gorący nośnik ciepła

Dwa zespoły parametrów suszenia surówki z gliny czasowiarskiej z szamotem. Krzywe oznaczone linią kreskowaną oznaczają parametry niekorzystne (surówka miała pęknięcia). Polepszenie parametrów (krzywe ciągłe) przez zmniejszenie prędkości podnoszenia temperatury i zwiększenie doprowadzenia pan,’ w suszarce umożliwiło wysuszenie wyrobu bez powstawania pęknięć, de przedłużyło nieco czas suszenia. Wprowadzenie pary do suszarki w pierwszym etapie suszenia pozwala rozgrzać surówkę do temperatury 40-50°C przy słabym wydzielaniu się wilgoci. Sposób ten jest bardzo korzystny dla glin wrażliwych na suszenie. Suszenie można zacząć od razu od drugiego etapu, jeżeli surówkę wprowadzać się będzie do suszarki zachowując temperaturę półfabrykatów 40-r50°C dzięki nawilżaniu parą w czasie ich formowania (opinie o programie).

Środkiem intensyfikacji wewnętrznej dyfuzji przy niewysokich temperaturach jest intensywna cyrkulacja nośnika ciepła, wytwarzana za pomocą wentylatora wewnątrz suszarki albo za pomocą dyszy wtryskowej, wdmuchującej z bardzo dużą szybkością strumień powietrza do suszarki. Dzięki tej metodzie wyrównuje się współczynnik nierównomierności i na ogół przyspiesza suszenie (segregator aktów prawnych).

Uwagi o suszarkach tunelowych. Kanały suszarki o długości od 30 do 36 m, szerokości 1,154-1,40 m i wysokości 1,44-1,7 m łączy się w bloki obsługiwane przez wąskotorowy tabor wózkowy lub system wentylatorów tłoczących i wyciągowy cli. Wymuszona poprzeczna (przez wentylatory) cyrkulacja nośnika cieplnego, przyjęta w zachodnioeuropejskich konstrukcjach suszarek tunelowych, nie jest stosowana w radzieckich suszarkach podobnego typu, ponieważ cyrkulacja taka połączona jest zwykle z dużym kosztem energii elektrycznej.

Gorący nośnik ciepła wchodzi od dołu z głównego kanału odprowadzającego po stronie wyładunku surówki (zasada przeciw prądu), mija zasuwę regulującą, posuwa się wzdłuż kanału suszącego i odchodzi na dole pod drugą zasuwę do głównego kanału wylotowego. Wózki w tunelu przesuwają się okresowo; jeden wózek wychodzi do rozładunku, a inny, z załadowaną surówką, wprowadza się z przeciwnego końca tunelu (promocja 3 w 1).

Stosowanie czystego powietrza, podgrzanego w metalowych grzejnikach (rurowych lub żeberkowych), zapewnia dość wysoką graniczną temperaturę podgrzania nośnika cieplnego (1504-160°C), ale pod względem ekonomicznym wariant ten jest mniej korzystny niż suszenie bezpośrednio mieszaniną gazów spalinowych i powietrza.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Dodatki uodporniające beton zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Dodatki uodporniające beton zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Dodatki uodporniające beton zdjęcie nr 8 Dodatki uodporniające beton zdjęcie nr 9 Dodatki uodporniające beton zdjęcie nr 10
Dodatki uodporniające beton zdjęcie nr 11
Dodatki uodporniające beton zdjęcie nr 12 Dodatki uodporniające beton zdjęcie nr 13 Dodatki uodporniające beton zdjęcie nr 14
Dodatki uodporniające beton zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Dodatki uodporniające beton zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Dodatki uodporniające beton zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami