Blog

23.12.2019

Zasady działania wentylacji nawiewno - wywiewnej

W artykule znajdziesz:

Zasady działania wentylacji nawiewno - wywiewnej

 

Zasady działania wentylacji nawiewno - wywiewnej

Okres letni to czas dużych upałów. W tym okresie przebywanie w domu często jest nie do zniesienia (program na komputer). Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu. Mowa tu oczywiście o instalacji wentylacji dodatkowej wentylacji. Na rynku dostępnych jest wiele modeli i typów systemów wentylacji. Jednak tym najpopularniejszym jest wentylacja nawiewno-wywiewna zrównoważona (program na telefon). Przede wszystkim dlatego, iż działa ona niezwykle skutecznie. Poza tym jest prosta w montażu (program egzamin ustny). Zrównoważona wentylacja nawiewno-wywiewna to model podstawowy, którego działanie jest bardzo proste. Dwa wentylatory sprawiają, że powietrzne przepływa przez cały budynek. Jak można się domyśleć pierwszy z wentylatorów wtłacza świeże powietrze, pozyskane z zewnątrz, do budynku. Zadaniem drugiego jest natomiast wypuszczanie z budynku powietrza zużytego. Jak zatem widać działanie wentylacji nawiewno-wywiewnej nie jest skomplikowane (opinie o programie). Jak wspomniano model ten określa się także jako wentylację zrównoważoną. Wszystko dlatego, że wentylacja ta sprawia, aby przepływ powietrza w budynku był równy. Aby wiew i wywiew powietrza był na takim samym poziomie. Dzięki temu otrzymuje się idealne parametry powietrza. W budynku nie ma ani nadciśnienia ani podciśnienia. Oznacza to, że w budynku nie ma po prostu przeciągów (segregator aktów prawnych).

Zalety rozwiązań zrównoważonych wentylacyjnych

Najważniejsze zalety wentylacji nawiewno-wywiewnej zróżnicowanej to przede wszystkim skuteczne usuwanie wilgoci z budynku, usuwanie dwutlenku węgla, dostarczanie do budynku świeżego (często przefiltrowanego) powietrza oraz oczywiście usuwanie nieprzyjemnych zapachów. Warto także dodać, że ten model wentylacji może skutecznie działać przy każdych warunkach pogodowych. Umożliwia także swobodą regulację działania (promocja 3 w 1). Oczywiście ten typ wentylacji nie jest pozbawiony wad. Tu warto wspomnieć o dość sporym zużyciu prądu, który potrzebny jest do prawidłowego działania obu wentylatorów.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami