Blog

20.04.2022

Zawijaki

W artykule znajdziesz:

Zawijaki

Zawijaki - zafałdowanie {wada wlewka) zawijanie obwodowe - odmiana tłoczenia blachy polegająca na zaginaniu obrzeża naczynia w kształt rurki, głównie w celu zwiększenia sztywności zawijanie proste - gięcie kołowe materiału (np. blachy), przy którym materiał na części długości zostaje zwinięty w rurkę zawijarka - prasa do zawijania obrzeży zawijarka brzegów, bukowarka - maszyna do zawijania brzegów wierzchnich części obuwia zawiklanie - rodzaj robót regulacyjnych, polegający na obsadzaniu odsypisk i przymulisk sadzonkami wiklinowymi (program uprawnienia budowlane na komputer).

zawinięcie - część oklejki zachodząca na wewnętrzną część okładzinówki i grzbietówki zawis, lot wiszący - stan lotu aerodyny (śmigłowca, pionowzlotu), w którym pozostaje ona nieruchoma względem ziemi zawisanie wsadu, zawieszenie wsadu - zakleszczanie się poszczególnych brył materiałów wsadowych w szybie pieca metalurgicznego wstrzymujące opuszczanie się wsadu zawisanie zaworów - zakleszczanie się zaworów w prowadnicach, spowodowane obecnością ciał obcych, przeważnie nagaru (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Zawleczka - element maszyny zabezpieczający, zwykle w postaci kawałka półokrągłego drutu zgiętego aż do zetknięcia płaskimi stronami z oczkiem pozostawionym na zgięciu; z. przetyka się przez otwór (np. w sworzniu) i rozchyla się wystające końce; z. stosuje się do zabezpieczania nakrętek przed odkręcaniem się, sworznia przed wysunięciem się z otworu itp. zawodnienie złoża - przedostawanie się (przedzieranie się) wody złożowej do horyzontu ropnego (uprawnienia budowlane).

Zawód

Zawód - wycięcie w caliźnie ociosu wydłużone u góry, umożliwiające osadzenie luźnego końca stropnicy lub innej belki, której drugi koniec osadzony jest w gniazdku zawój - miejscowe zniekształcenie regularnego układu słojów i włókien, spowodowane obecnością sęka, pęcherza żywicznego, zabitki lub zakorka zawór - urządzenie do regulacji i zamykania przepływu cieczy i gazów z jednej przestrzeni do drugiej, za pomocą ruchomego organu zamykającego, tzw. zawieradła zawór - element charakteryzujący się asymetrią rezystancji; rezystancja z. jest mała, gdy prąd płynie w kierunku przewodzenia, duża, gdy prąd płynie w kierunku zaporowym; z. stosuje się do prostowania prądów przemiennych lub do blokowania drogi dla przepływu prądu w obwodach elektrycznych (program egzamin ustny).

Zawór bezpieczeństwa - zawór samoczynny zabezpieczający zbiornik lub przewód przed nadmiernym wzrostem ciśnienia (z.b. ciśnieniowy) lub natężenia przepływu zależnie od siły dociskającej grzybek ciśnieniowego z.b. (w normalnych warunkach) dzieli się te zawory na ciężarowe i sprężynowe zawór czerpalny - zawór do pobierania wody z sieci wodociągowej zawór czopowy - kurek zawór denny, kingston - zawór znajdujący się na zaobleniu dna statku, łączący wodę zaburtową z rurociągami balastowymi, pożarowymi i innymi (opinie o programie).

Zawór dławiący - zawór zmniejszający ciśnienie czynnika przez miejscowe przewężenie przekroju przepływowego zawór dwudrogowy - zawór o dwóch wylotach, w których za pomocą przesunięcia grzybka można czynnik przepływający kierować do jednego z wylotów zawór elektrolityczny - zawór wykorzystujący właściwości jednokierunkowego przewodnictwa miejsca styczności elektrolitu i przewodnika stałego (segregator aktów prawnych).

Zawór elektromagnetyczny - przyrząd do elektrycznego sterowania przepływu czynnika w układach pneumatycznych lub hydraulicznych zawór elektropneumatyczny - zawór uruchamiany elektrycznie, sterujący ciśnienie w rurociągu ze sprężonym powietrzem zawór grzybkowy - zawór wzniosowy o zawieradle w postaci grzybka.

Zawór iglicowy - zawór wzniosowy o zawieradle w postaci iglicy zawór kątowy - zawór o osiach wlotu i wylotu przecinających się lub zwichrowanych pod kątem prostym zawór klapowy, klapa - zawór odchylny zwrotny o zawieradle w postaci jednoramiennej klapy obracającej się dookoła osi leżącej poza przekrojem przepływowym kadłuba i równoległej do płaszczyzny gniazda zawór kołnierzowy - zawór, którego kadłub ma kołnierze do połączenia go z rurociągiem lub innym urządzeniem (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami