Blog
Zawór tłoczny
W artykule znajdziesz:
Ciśnienie atmosferyczne, działając na powierzchnię zaprawy w zbiorniku, tłoczę ją przez nasadę ssawną do komory roboczej. Powrotny odkorbowy ruch nurnika powoduje wygięcie przepony gumowej w stronę komory roboczej, wskutek czego zaprawa w komorze roboczej unosi zawór tłoczny ku górze i przedostaje się do przewodu tłocznego (program uprawnienia budowlane na komputer).
Wadą nurnikowych pomp do zapraw jest pulsacja zaprawy w przewodzie tłocznym, co jest niebezpieczne dla jednorodności zaprawy (możliwość odmieszania sięzaprawy). Im częstość pulsacji jest większa, tym przetłaczanie zaprawy przez rurociąg staje się bardziej równomierne. W pompach krajowych pulsacja zapiawy w przewodzie tłocznym jest zmniejszona do minimum przez zastosowanie odpowiednich wymiarów powietrzników, które odgrywają rolę poduszki ze sprężonym powietrzem wyrównującym wahania ciśnienia w przewodzie tłocznym (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Pompy do zapraw powodują niemal z reguły pulsację w przewodach. Aby uniknąć tego szkodliwego zjawiska w przepływie zaprawy, a przynajmniej znacznie je zmniejszyć, produkuje się pompy ze zwiększonymi komorami depulsacyjnymi.
Produkuje się również w kraju pompy beznurnikowe membranowe typu PZK-3 do wykonywania narzutu zaprawy sposobem bezsprężarkowym na poszczególnych kondygnacjach wysokich budynków. Pompa o największym ciśnieniu roboczym 10 at n z silnikiem zainstalowana jest na dwukołowym wózku (uprawnienia budowlane). Wydajność pompę przy zaprawie o zanurzeniu stożka 6-A8 cm wynosi 1,4-2 m3/godz, a dla mleka wapiennego 3 m3/godz.
Pneumatyczne przenośniki
Pneumatyczne przenośniki zaprawy podobnie jak przenośniki do masy betonowej działają przy użyciu sprężonego powietrza; rozpowszechniły się one częściowo we Francji, USA itd., gdzie skonstruowano szereg mniej lub więcej udanych typów tych urządzeń. Służą one do przetłaczania przewodami zaprawy do zasobników, a także do narzucania jej bezpośrednio na tynkowane powierzchnie za pomocą pistoletów natryskowych (program egzamin ustny). Wysokość tłoczenia zaprawy przenośników pneumatycznych jest mniejsza niż przy pompach, gdyż przenośniki pracują przy ciśnieniu nie większym od 6-F8 at n, podczas gdy pompy do zaprawy przy ciśnieniu około 15 at n.
Przenośniki pneumatyczne w porównaniu do pomp dają równomierny przepływ zaprawy w przewodzie tłocznym, a pod względem konstrukcyjnym są bardziej proste, gdyż nie mają żadnych obracających się części, wskutek czego ich okres eksploatacji jest znacznie dłuższy. Przenośniki pneumatyczne produkowane w kraju są bądź jednokomorowe, pracujące okresowo (typu NUT-20), bądź dwukomorowe, pracujące w sposób ciągły (typu NUT-10) (opinie o programie).
Schemat przenośnika pneumatycznego dwukomorowego typu NUT-10 o pojemności komory roboczej 50 1 i ciśnieniu roboczym do 6 at n. Komora górna 2 przenośnika służy do załadowania zaprawy, zaś komora / stanowi właściwą komorę roboczą. Między obydwiema komorami znajduje się przegroda 3 z zaworem dzwonowym 4 i jego dźwignią ręczną 6, zaś komora materiałowa 2 zamykana jest pokrywą 5 dociskaną śrubą (segregator aktów prawnych).
Do obydwu komór doprowadzone jest sprężone powietrze. Komorę górną załadowuje się zaprawą przy dociśniętym przez sprężone powietrze (dochodzące z komory roboczej) zaworze dzwonowym.
Po zamknięciu pokrywy górnej komory wpuszcza się również do niej sprężone powietrze. Po wyrównaniu ciśnień w obydwu komorach zawór dzwonowy opada i zaprawa z komory górnej wlewa się do dolnej komory roboczej (promocja 3 w 1). Po ręcznym dociśnięciu zaworu dzwonowego za pomocą dźwigni 6 zamykającego otwór przegrody i otwarciu pokrywy górnej wlewa się następną porcję zaprawy. Natomiast dolna komora robocza w czasie ładowania, znajdując się pod ciśnieniem sprężonego powietrza, tłoczy zaprawę do pistoletu natryskowego.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32