Blog

20.04.2022

Zawór zaciskowy

W artykule znajdziesz:

Zawór zaciskowy

Zawór zaciskowy - zawór zaporowy, w którym przerwanie przepływu czynnika następuje wskutek miejscowego zaciśnięcia elastycznego węża zawór zaporowy, zawór odcinający, zawór zamykający - zawór do zamykania i otwierania drogi przepływu czynnika; z.z. jest uruchamiany doraźnie; jego zawieradło normalnie zajmuje jedno z położeń krańcowych zawór zastawkowy - zawór zwrotny, którego zawieradło (zastawka) ma postać cienkościennej elastycznej powłoki, której kołnierz zaciśnięty jest między częściami kadłuba zaworu, a wewnętrzna część stożkowa przylega swym obrzeżem do środkowej stałej części zaworu (rdzenia) (program uprawnienia budowlane na komputer).

Zawór zwrotny - zawór samoczynny umożliwiający przepływ czynnika tylko w jednym kierunku zawórka blokowa - kol. urządzenie wprowadzające wzajemną zależność między położeniem dźwigni sygnałowej a blokowaniem i odblokowywaniem bloków liniowych zawózka - obciążanie ziemią wyściółki lub koronki zawrotnica - bud. przyrząd przymocowany do ramy skrzydła okiennego, zamykający je przez obrót pręta mającego na obu końcach zaczepy hakowe (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Zawrót - figura akrobacji polegająca na wykonaniu z lotu poziomego pół pętli w górę i wyprowadzeniu samolotu półbeczką do lotu normalnego w kierunku przeciwnym do pierwotnego zazębienie - masz. styk zębów dwóch współpracujących elementów zębatych (np. kół zębatych, ślimaka i ślimacznicy); w zależności od kształtu zarysu boków zębów rozróżnia się z. cykloidalne, ewolwentowe i kołowe (uprawnienia budowlane).

Zażużlenie - występowanie żużla wypełniającego pory różnej wielkości w materiale odlewu ząb - masz. występ w kole zębatym lub zębatce, poprzez który w czasie pracy przekładni jeden element uzębiony wprawia drugi w ruch zbicie - górn. połączenie dwu wyrobisk korytarzowych prowadzonych z przeciwnych kierunków zbieganie taśmy - przesuwanie się taśmy przenośnikowej na jedną stronę poza krążki skrajne zbieracz’ (do łączenia bulli gazowych) - urządzenie do napełniania lub opróżniania kilku butli gazowych jednocześnie, stosowane przy spawaniu i cięciu w przypadku bardzo dużego zużycia gazów (program egzamin ustny).

Zbieracz

Zbieracz - zespół roboczy w prasach zbierających i ładowaczach, umieszczony na przodzie maszyny, która najeżdża na siano lub słomę zgrabione w wały na polu zbieracz - w melioracji kryty rurociąg drenarski zbierający wodę z sączków i odprowadzający ją do rowu lub strumienia zbieracz - odczynnik flotacyjny zbieracz sygnałów, wybierak - aut. przyrząd, który odbiera sygnały z różnych torów informacyjnych lub torów sterowniczych i może przenieść którykolwiek z nich do obwodu wyjściowego (opinie o programie).

Zbieraczka ropy - łapaczka ropy zbierak - element roboczy koparki zbierakowej w postaci naczynia zawieszonego na linie przechodzącej przez koniec wysięgnika koparki; z. odspaja grunt i czerpie go do granic swojej pojemności zbieralnik pary (w parowozie), kołpak parowy - część kotła parowozu umieszczona na górnej powierzchni walczaka, w której gromadzi się sucha para (segregator aktów prawnych).

Zbieżność - pojęcie ściśle związane z pojęciem granicy; np. ciąg czy szereg (z. szeregu, konwergencja) jest zbieżny jeśli ma granicę zbieżność - wielkość geometryczna określająca wzajemne położenie dwóch przecinających się prostych lub płaszczyzn; z. równa się podwójnemu tangensowi połowy kąta zawartego między tymi prostymi lub płaszczyznami zbieżność kół (samochodu) - różnica między odległościami obręczy kół przednich pojazdu mierzonymi z tyłu i przodu obrzeży obręczy, w płaszczyźnie równoległej do płaszczyzny jezdni i przechodzącej przez środki kół ustawionych symetrycznie do osi podłużnej pojazdu zbieżność pnia - stopniowe zmniejszenie się średnicy pnia od jego grubszego końca ku cieńszemu (promocja 3 w 1).

Zbijanie gwoźdźmi, gwoździowanie - łączenie elementów drewnianych lub z innego miękkiego materiału przez wbijanie gwoździ w odpowiednio ustawione elementy łączone zbiornik - naczynie (lub budowla) do gromadzenia, magazynowania, a niekiedy do transportu cieczy, gazów lub ciał sypkich i kawałkowych; rozróżnia się z. otwarte i zamknięte, ciśnieniowe i bezciśnieniowe.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami