Blog
Zbiorcze zestawienie praktyki zawodowej – jak je wypełnić?
W artykule znajdziesz:
Zbiorcze zestawienie praktyki zawodowej – jak je wypełnić?
Od września 2014 roku praktykę zawodową dokumentuje się nie za pomocą książki praktyki zawodowej, ale poprzez oświadczenie z dołączonym zbiorczym zestawieniem praktyki zawodowej (program na komputer).
Aby dokumenty te zostały zakwalifikowane przez komisję kwalifikacyjną, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim na opiekuna praktyki zawodowej należy wybrać osobę, która ma uprawnienia bez ograniczeń w tej samej specjalności, jaką chce zdobyć praktykant (program na telefon). Jeśli wnioskodawca stara się o uprawnienia architektoniczne, to praktyka pod kierownictwem osoby mającej uprawnienia np. mostowe, nie zostanie uznana. Nadzór nad praktyką powinna więc sprawować osoba o tych samych uprawnieniach (program egzamin ustny).
Jeśli chodzi i czas praktyki zawodowej, to zawsze warto zapewnić sobie przynajmniej kilka dni lub tygodni zapasu. Wynika to z faktu, że komisja kwalifikacyjna może nie uznać niektórych dni bądź tygodni, np. wtedy, gdy przypadał długi weekend bądź praktykant wykonywał obowiązki, które nie zaliczają się do doświadczenia wymaganego do uprawnień budowlanych (opinie o programie). W momencie, gdy dokumenty zostaną złożone i pozytywnie zweryfikowane, można samodzielnie wybrać sesję, w której chce się zdawać egzamin. Oczywiście im szybciej, tym lepiej – szkoda tracić czas, który można by poświęcić na zdobywanie doświadczenia w zawodzie (segregator aktów prawnych).
Pięczątki i oświadczenia
Bardzo ważne jest to, aby zawsze przed złożeniem dokumentów do izby, skontaktować się z nią i dowiedzieć się, jakie są dokładne wymagania. W każdej izbie są obowiązują nieco inne zasady wewnętrzne i reguły, dlatego warto to sprawdzić. Jeśli chodzi o dokumentowanie praktyki zawodowej, to najlepiej trzymać się faktów. Izba ma możliwość zweryfikowania wszystkich informacji, a jeśli dopatrzy się jakichkolwiek nieprawidłowości, może wezwać kandydata do dostarczenia dodatkowych dokumentów (promocja 3 w 1). Wypełniania dokumentów nie można odkładać na ostatnią chwilę, zwłaszcza jeśli praktyka odbywa się na kilku obiektach i pod nadzorem kilku opiekunów. Wówczas po zakończeniu każdego etapu warto zebrać wszystkie niezbędne podpisy, pieczątki i oświadczenia.
Najnowsze wpisy
Zgodnie z polskim prawem budowlanym, obiekt budowlany to podstawowa jednostka konstrukcyjna. Definicja ta obejmuje trzy główne kategorie. Obiekty budowlane mają…
Prawo do kierowania budową w Polsce oznacza możliwość wykonania funkcji kierownika budowy na placu zabaw. Aby uzyskać prawo, należy podłączyć…
53 465
98%
32