Blog

Zmniejszenie wilgotności pomieszczeń
W artykule znajdziesz:
Zmniejszenie wilgotności pomieszczeń

Przy określonej wilgotności powietrza w pomieszczeniach mokrych należy zwrócić uwagą, że wilgotności powietrza nie są jednakowe i zależą od wahań temperatury. Ciepłe powietrze unosi się do góry i z tego powodu w halach, których stropy są szczelne, pod sufitem utrzymuje się najwyższa temperatura (program uprawnienia budowlane na komputer).
Zagadnienie ulepszeń pozwalających na zmniejszenie wilgotności pomieszczeń mieszkalnych i przemysłowych wiąże się przede wszystkim z poprawą higieny pomieszczeń i zapewnieniem trwałości konstrukcji. Te dwa czynniki są bardzo ważne przez wzgląd na wielką liczbę budowli starych; nawet nowe
budowle są często zawilgocone i jeszcze przez długi okres muszą być eksploatowane w stanie podwyższonej wilgotności.
Projektowanie ulepszeń w takich budynkach przedstawia poważny problem naukowo-techniczny. Jest to szczególnie ważne ze względu na odbudowę również obiektów zabytkowych lub obiektów użyteczności publicznej odbudowywanych ze zniszczeń wojennych. Zazwyczaj obiekty te są odbudowywane nie tylko zgodnie z ich zabytkowym charakterem, lecz również dość często z wszystkimi wadami, które miały przed zniszczeniem (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Oznaki wilgoci w postaci plam, wykwitów, pleśni, niszczenia, gnicia i podobnych śladów oddziaływania wilgoci bez analizy i poznania całości zagadnienia powodują czasami mylne diagnozy, których wynikiem są często nieskuteczne zabezpieczenia powierzchniowe. W celu postawienia trafnej diagnozy należy przeprowadzić szczegółowe badanie obiektu. To badanie powinno obejmować następujące etapy:
- Zapoznanie się z dokumentacją, założeniami i przeznaczeniem przegród i obiektu (uprawnienia budowlane).
- Ustalenie okoliczności wpływających na zawilgocenie. Poznanie terenu, ustalenie poziomu wód gruntowych, rodzaju gruntu, ustalenie wpływu zbiorników wody, zbadanie stanu wodociągów i kanalizacji.
- Zbadanie budynku z dokładnym ustaleniem miejsc zawilgocenia, pleśni, zniszczenia, gnicia, istniejącej izolacji itp.
- Przeprowadzenie obliczeń cieplno-wilgotnościowych.
- Zestawienie wyników badań z obliczeniami teoretycznymi i wyciągnięcie wniosków (program egzamin ustny).
Stan antysanitarny
Tego rodzaju analiza pozwoli na prawidłową diagnozę stanu zawilgocenia i zastosowanie właściwych środków zabezpieczenia. W ten sposób można uniknąć wielu zbędnych kosztów i strat materiałowych oraz kosztownych przerw w eksploatacji budynku. Czasami może nawet zdarzyć się, że zawilgocenie można osuszyć najprostszymi środkami wentylacji, skasowaniem lub oddzieleniem niektórych urządzeń zawilgacających. W niektórych przypadkach może wystarczyć zastosowanie wywietrzników.
Może okazać się potrzeba utworzenia przewiewu podwórka, osuszenie pobliskich mokradeł. Może zdarzyć się konieczność zmiany tynku zewnętrznego lub wewnętrznego, ocieplenia przegród, zmiany pokrycia dachowego i innych rodzajów remontów pozornie nie związanych z zaobserwowanymi przypadkami zawilgocenia. Bez poznania mechaniki zawilgocenia trudno pomyśleć o świadomym i celowym stosowaniu środków zabezpieczających (opinie o programie).
Jak dotychczas walka z wilgocią polega często na zasłanianiu zupełnie powierzchownie plam na murach tynkami i farbami. Pochłania to wielkie sumy budżetowe nie przynosząc celowych rezultatów (segregator aktów prawnych).
W niniejszym rozdziale omawia się podstawowe zagadnienie projektowania ulepszeń w budynkach zawilgoconych. Całość zagadnienia mechaniki zawilgocenia i korozji budowli rozpatrywana w niniejszej pracy służy kompleksowemu stosowaniu zabezpieczeń.
Jako wytyczne takich zabezpieczeń można ustalić:
a) Poznanie i zlikwidowanie źródeł zawilgocenia.
b) Odcięcie pomieszczeń od źródeł zawilgocenia.
c) Przedsięwzięcie radykalnych środków zlikwidowania skutków zawilgocenia (promocja 3 w 1).
Zastosowanie środków likwidujących doraźnie stan antysanitarny i poprawienie estetycznego wyglądu w okresie obliczonego na dłuższy okres czasu likwidowania skutków zawilgocenia. Zagadnienie nadania estetycznego wyglądu budowli zawilgoconej jest ważne i konieczne, lecz nie może ono zastąpić właściwego usunięcia przyczyn zawilgocenia.
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32