Blog

Stosowanie podpór z prefabrykowanych zdjęcie nr 2
21.04.2022

Żuraw kamerowy

W artykule znajdziesz:

Stosowanie podpór z prefabrykowanych zdjęcie nr 3
Żuraw kamerowy

Żuraw kamerowy - TV wózek kamerowy typu ciężkiego zaopatrzony w ruchomy wysięgnik umożliwiający ruchy kamery telewizyjnej łącznie z jej operatorem, zarówno w płaszczyźnie poziomej, jak i pionowej żuraw kolejowy - żuraw torowy dwuszynowy na podwoziu kolejowym, stosowany np. do usuwania rozbitych wagonów żuraw masztowy - żuraw przenośny obrotowy, którego ustrój nośny składa się z masztu zakotwionego do podstawy oraz z wysięgnika opartego na tej podstawie, którego wychylenie może być zmieniane za pomocą lin łączących maszt z wysięgnikiem (program uprawnienia budowlane na komputer).

Żuraw mikrofonowy - długi ruchomy pręt z zawieszonym na końcu mikrofonem umożliwiający umieszczenie mikrofonu w najodpowiedniejszym miejscu podczas transmitowania audycji lub nagrywania dźwięku żuraw pełzający - żuraw samowznoszący żuraw pływający - dźwig pływający żuraw podwieszony - żuraw torowy charakteryzujący się tym, że część obrotowa żurawia, osadzona na wózku, znajduje się poniżej toru jezdnego wózka; ustrój nośny, po którym przesuwa się wózek, może mieć kształt pomostu lub bramy (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Żuraw pompowy - urządzenie do napędzania pompy wgłębnej żuraw przejezdny - żuraw jezdniowy lub torowy żuraw przyścienny - żuraw stały, którego ustrój nośny z łożyskami umożliwiającymi obrót lub wahanie wysięgnika jest przytwierdzony do ściany budowli żuraw samochodowy - żuraw jezdniowy na podwoziu samochodowym żuraw samojezdny - żuraw przejezdny z własnym napędem jazdy (uprawnienia budowlane).

Żuraw samowznoszący - żuraw umieszczony wewnątrz wznoszonej budowli, najczęściej w przestrzeni przeznaczonej na klatkę schodową, zaopatrzony w wysięgnik obrotowy pozwalający na obsługę całej budowli; wieża żurawia stanowiąca jego ustrój nośny albo narasta przez dostawianie elementów wieży, albo wspina się po konstrukcji budowli przez unoszenie tej wieży (ż. wspinający się) (program egzamin ustny).

Żuraw stały

Żuraw stały - żuraw, którego podstawa ma stałe umiejscowienie żuraw suwnicowy - żuraw zmontowany na wózku poruszającym się po torze ułożonym na suwnicy żuraw torowy - żuraw poruszający się po własnych torach; ż.t. może być jednoszynowy lub dwuszynowy (opinie o programie).

Żuraw wiertniczy - wiertnica żuraw wieżowy - żuraw (stały lub przejezdny), którego ustrój nośny składa się z wysokiej wieży, na której osadzony jest (na stałe lub obrotowo) wysięgnik lub wysięgnica; zmiana wysięgu może odbywać się przez wychylenie wysięgnika lub wskutek jazdy wózka po poziomej wysięgnicy żuraw wodny - żuraw stały, którego ruchome ramię jest rurą doprowadzającą wodę służy do zaopatrywania w wodę parowozów żuraw wspinający się - zob. żuraw samowznoszący (segregator aktów prawnych).

Żuraw wychylny - żuraw, którego wspornik może poruszać się w płaszczyźnie pionowej żuraw wypadowy - żuraw o takiej konstrukcji wspornika, że w czasie zmiany wysięgu nosiwo przesuwa się po linii zbliżonej do prostej poziomej żurawik - wysięgnik współpracujący z wciągarką, służący do opuszczania łodzi ratunkowych, trapów, kotwic (ż. kotwiczny) lub do wykonywania innych prac, np. do układania rurociągu na dnie rzeki, kanału, zatoki itd. żużel - produkt uboczny otrzymywany w wysokotemperaturowych procesach metalurgicznych lub przy zgazowywaniu węgli żużel besemerowski - żużel powstający w procesie besemerowskim (promocja 3 w 1).

Żużel martenowski - żużel powstający przy wytopie stali w piecu martenowskim; zawiera znaczne ilości fosforu; stosowany jest we wsadzie wielkopiecowym jako namiastka rudy żelaza i manganu żużel paleniskowy - żużel w postaci odpadu paleniskowego otrzymywany przez spiekanie lub topienie substancji nieorganicznych, zawartych w paliwie węglowym żużel pudlarski - żużel otrzymywany w piecu płomiennym do świeżenia surówki żużel spawalniczy - topnik wypływający na powierzchnię złącza spawanego (lub lutowanego) zmieszany z tlenkami i zanieczyszczeniami.

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Stosowanie podpór z prefabrykowanych zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Stosowanie podpór z prefabrykowanych zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Stosowanie podpór z prefabrykowanych zdjęcie nr 8 Stosowanie podpór z prefabrykowanych zdjęcie nr 9 Stosowanie podpór z prefabrykowanych zdjęcie nr 10
Stosowanie podpór z prefabrykowanych zdjęcie nr 11
Stosowanie podpór z prefabrykowanych zdjęcie nr 12 Stosowanie podpór z prefabrykowanych zdjęcie nr 13 Stosowanie podpór z prefabrykowanych zdjęcie nr 14
Stosowanie podpór z prefabrykowanych zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Stosowanie podpór z prefabrykowanych zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Stosowanie podpór z prefabrykowanych zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami