Blog
Żużlobeton na kruszywie granulowanym wielkopiecowym
W artykule znajdziesz:
Żużlobeton na kruszywie granulowanym wielkopiecowym
Żużlobeton jest betonem lekkim, o ciężarze objętościowym 1640-1780 kG/m3 Składniki. Składnikami żużlobetonu są żużel granulowany z dodatkiem wapna hydratyzowanego i popiołów lotnych oraz cement portlandzki 250 (program uprawnienia budowlane na komputer).
Mieszanie składników. Kruszywo należy wymieszać najpierw na sucho w betoniarce z dodatkiem popiołów lotnych, po czym wlać połowę ilości wody. wsypać cement uzupełnić wodą do wymaganej ilości. Mieszanie powinno trwać ok. 3 minut.
Mieszankę układa się między listwami kierunkowymi i ściąga watą. Warstwy ocieplającej nie należy wibrować (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Pielęgnacja nic odbiega od pielęgnacji betonu zwykłego.
Zastosowanie. Żużlobeton na kruszywie granulowanym wielkopiecowym stosuje się do wykonywania ścian budynków niskich, jednokondygnacyjnych lub jako warstwa ocieplająca stropy lub stropodachy (uprawnienia budowlane).
Odpowiednio dobrane i racjonalnie stosowane domieszki chemiczne modyfikują strukturę betonów, nadając im pożądane właściwości. Oprócz domieszek przemysł polski dostarcza preparaty chemiczne stosowane do pielęgnacji lub powierzchniowego utwardzania betonów. klutanit. Jest to bezwonny proszek o barwie brązowej, łatwo rozpuszczalny w wodzie o zawartości cukru od 2 do 3 i ciężarze właściwym ok. 2.1 G/cm3 (program egzamin ustny).
Klutanit nie jest szkodliwy dla człowieka. Jest to materiał palny o stopniu p. podobnym do drewna.
Klutanit dodany do świeżej mieszanki betonowej wywołuje zwiększenie jej ciekłości i urabialności. Spowodowana tą domieszką większa ciekłość mieszanki pozwala zmniejszenie dawki wody zarobowej przeciętnie o 8-rl0°o,co następnie umożliwi zmniejszenie ilości dozowanego cementu również o 8-10 bez zaniżenia założone; wytrzymałości betonu Wykorzystana w ten sposób właściwość Klutanitu umożliw.i oszczędzanie cementu.
Domieszka Klutanitu może spowodować nieco większy skurcz betonu, przedłużyć czas wiązania, nie koroduje stali (opinie o programie).
Klutanit stosuje się do mieszanki betonowej w ilości 0.10-0.15 w stosunku do ciężaru użytego cementu. Działanie tej domieszki jest skuteczniejsze, jeżeli stosujemy do betonu cementy wysokich marek (portlandzki lub hutniczy).
Klutanit
Nie należy stosować Klutanitu do betonów na cemencie glinowym.
Klutanit może być stosowany do betonu wraz z chlorkiem wapniowym.
Inne środki chemiczne możemy dodawać po uprzednim przeprowadzeniu badań w laboratorium (segregator aktów prawnych).
Skład mieszanki betonowej z dodatkiem Klutanitu opracowuje laboratorium. Klutanit należy wprowadzać do mieszanki betonowej tylko w postaci roztworu wodnego. Przygotowanie roztworu. Do beczki o zawartości I25 I wody należy dodać 10.5 kg Klutanitu. mieszając aż do całkowitego rozpuszczenia się. Otrzymuje się w ten sposob następującą ilość roztworu w litrach. Jest to 8-procentowy roztwór Klutanitu.
Dozowanie Klutanitu. Ustaloną ilość roztworu Klutanitu należy wymieszać w betoniarce z częścią wody zarobowej, po czym dozować składniki betonu. Wskaźniki ilościowe dozowania K-procentowego roztworu Klutanitu.
Należy przestrzegać dokładności w dozowaniu, gdyż nadmierna ilość Klutanitu zaniz^ końcową wytrzymałość betonu.
Składowanie. Klutanit należy przechowywać w szczelnym opakowaniu w pomieszczeniach suchych i przewiewnych. Okres składowania do 6 miesięcy.
Klutan. Pod względem napowietrzania i uplastyczniania nie różni się od Klutanitu. natomiast zawiera większą ilość cukru, co może być szkodliwe w przypadku przedostawania tego środka.
Przygotowanie roztworu. Roztwór wodny Klutanu przygotowuje się w ten sam sposób jak roztwór Klutanitu. uwzględniając ciężar właściwy 1.65 G/cm (promocja 3 w 1).
Dozowanie. Klutan dozuje się w ilości O.lO-rO.150/ w stosunku do ciężaru użytego cementu. Ze względu na to. że Klutan zawiera 7-10 cukru, należy wystrzegać przedozowania.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32